Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnek a Jehova...

Hogyan lehetnek a Jehova tanúi, tanúi Jehovának? Hiszen azt mondják, hogy Jehovát nem látta és hallotta senki?

Figyelt kérdés

Tanúskodni nem csak az tud, aki látta Jehovát, de ha nem látta senki, akkor hogyan lehetnek tanúk?

Valamint a Jehova tanúi tényleg bálványimádók, mivel a Bibliát tényleg szó szerint értelmezik, és bálványozzák?



2015. jan. 30. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
5%

Az Újszövetségben többször elhangzik, hogy legyünk Jézus tanúi. Így a keresztények Jézus tanúi, míg látod van egy csoport, akik nem ismerve a Bibliát önmagukat egy kitalált szó tanúinak tartja. Ezzel nem tudsz kérdező mit kezdeni, számukra is lehetőség van olvasni a Bibliát, érteni a Vi liáz, mégsem teszik, hanem egy újságból szedik a különböző tanításokat.

Jézusnak tanúi kell lenni, ez a Biblikus.

2015. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

6-os


Mi az, hogy senki más nem vett részt Jézus teremtésébe? Egész véletlenül nem Mária hordta ki méhének gyümölcsét malaszttal teljes? Má' nemazért a 20 fillérért.

2015. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%

"Jézusnak tanúi kell lenni, ez a Biblikus."


Értem, tehát ha mi az egyedüli igaz Isten tanúinak valljuk magunkat, az már nem biblikus... Csak egy kérdés, Jézus kinek volt a tanúja? Ha megkérdezték volna ezt tőle, mit válaszolt volna? Nem azt, amit mi? Tehát ha egy Keresztény Krisztust akarja követni, akkor őneki nem ugyanazt kell mondani, mint neki?


Egyébként meg értelmezni is tudni kéne a fogalmat, tudod te egyáltalán mi a tanúság? Tudod mit jelent Isten tanújának lenni? Jézus azt kérte, hogy legyünk egységben egymással, mint ahogyan ő is az Atyjával és hogy nekünk is egységben kell lennünk velük. Ha Jehova mellett tatnúsodunk, azzal Jézus mellett is tanúskodunk.

2015. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Én szeretem mind a Jehova Tanúit, mind az egyéb más keresztény felekezetek emberkéit.

Mostanában kezdtem el foglalkozni a Bibliával, vallásokkal és próbálom összerakni magamnak. Továbbá engem az is érdekel, hogy miért van ez az óriási káosz a Bibliai értelmezésekben, valamint a keresztény felekezetek között.


Nagy vonalakban annyit, hogy szerintem a tisztelt Tanúk összekeverik ezt a fogalmat, hogy: tanú, -a tanúskodással. A kettő nem ugyan az, ezért szerintem téves fordítás, vagy értelmezés lehet az, amikor Jehova Tanúk-nak nevezik önmagukat. A hozzászólásaik erről győztek meg. Helyesebb, és pontosabb ha azt mondanák, hogy Jehova Mellet Tanúskodók, de hitelesen semmiképpen sem mondhatnák magukat, Jehova Tanúinak, mivel ez alapvetően egy olyan ellentmondás, amelyet gondolkodó, és jó szándékú, hinni akaró emberek szerintem nem tudnak elfogadni. Azok persze akik nem gondolkodnak, nem nyitottak, hanem nagyon is lezártak, bezárkóznak egy hibás értelmezésbe, azoknak nem érdemes különösebben érvelni, mert érvek helyett csak minősíteni tudnak, legalábbis a meglátásom szerint.



Ha nem is ilyen mértékben, de a többi keresztény felekezetnek érvelésében is felfedezhető a lezártság, és gondolkodás, Isten megismerésére törekvő nyitottságnak a hiánya, még ha most ehhez a témához konkrétan más keresztény hozzászólókra ez nem is volt jellemző.



Az eddigi tanulmányaim során, számomra teljesen egyértelmű, hogy Jézusban, az Isten inkarnálódott a földre. Ezt hitelesen többször és egyértelműen bizonyítást nyert. Mindenki aki megpróbálja ennek az ellenkezőjét állítani, ezt azért teszik szerintem, hogy megkerülhessék Jézus tanítását, hogy torzíthassák azt (most, hogy ez tudatos, vagy nem tudatos, az már egy másik kérdés).


Jézus tanítását úgy torzítják, hogy a Bibliában mindent Isten szavának vesznek. Mózes szava is az Isten szava, Pálnak a szavai is Isten szava, meg egyébként minden Isten szava, ami és aki benne van a Bibliában (amit természetesen emberek kanonizáltak). Így aztán Jézus szavát teljesen egyenértékűnek veszik a próféták szavával, és így már könnyű egészen más értelmezéseket adni, Jézus tanításának.

Pedig szerintem csak egy józan paraszti gondolkodással is könnyen belátható, hogy amikor Mózes szól, akkor Mózes szól, tehát egy ember, és nem az Isten.

Viszont amikor Jézus szól, akkor valóban az Isten szól a Bibliában, mivel ezt nem csak a tanításával, hanem életével, halálával és feltámadásával hitelesen bizonyította is.

Tehát szerintem ebből a szempontból, mind a Jehova Tanúi, mind az egyéb más keresztény felekezetek egy platformon vannak, hiszen mindenki torzítani igyekszik Jézust, azzal, hogy a Bibliában mindent Isten szavának vesznek. Szerintem minden ellenségeskedés -a különböző vallású keresztény felekezetek között- erre vezethető vissza, és nem csoda, aha gondolkodásukban meglévő ellentéteket (káoszt) rendnek, míg a gondolkodásukban rendet keresőket eretnekeknek vélik látni.

2015. febr. 1. 17:35
 15/24 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!


Miért mosod össze a mindenható Istent a fiával, Jézussal? Nem veszed észre, hogy a Szentírás külömbséget tesz köztük? Miért nevezed mindkét személyt Istennek, mikor van nevük is?

2015. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Kedves Istbán35!


Miért mosod össze Jézus Krisztust a prófétákkal?

Nem veszed észre, hogy a Szentírás különbséget tesz közöttük?

Talán csak nem azért, hogy Jézus Krisztus tanítását a prófétákéval tedd egy szintre?

2015. febr. 5. 20:10
 17/24 anonim ***** válasza:
22%

Itt nem én vagyok, aki összemossa Jézust a prófétákkal, ez neked melyik mondatomból jött le? Te vagy az, aki összemossa Jézust az Atyával, a mindenható Istennel, holott a Biblia egy mindenható Istenről beszél, Jézus pedig logikusan nem az!


"Talán csak nem azért, hogy Jézus Krisztus tanítását a prófétákéval tedd egy szintre?"


Ennek a mondatodnak így nem sok értelme van. Az ószövetségi próféták nem a saját igazságaikat tanították, vagy szerinted nem voltak Istentől ihletettek? Márpedig ha Istentől voltak ihletettek, akkor rajtuk keresztül maga Isten szólt hozzánk, tehát akkor milyen jogon is minősíted le Isten szavát? Talán az nem ér fel arra a "szintre", mint amit Krisztus tanított? Jézus is ugyanígy próféta volt, aki Istenről tanított, de ezzel én nem mosom össze őt az ószövetség prófétákkal, mert ő nem akármilyen próféta volt, de próféta volt, amikor a földön járt!

2015. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
23%
Tanúskoduk Isten tulajdonságairól a saját életünkkel. (Szeretet, béke, stb...) Sajnos ezt nagyon sokan nem mutatják ki, dehát a Biblia szerint még mi is szortirozva leszünk. :D
2015. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Istvan35!


"Értem, tehát ha mi az egyedüli igaz Isten tanúinak valljuk magunkat, az már nem biblikus... Csak egy kérdés, Jézus kinek volt a tanúja? Ha megkérdezték volna ezt tőle, mit válaszolt volna? Nem azt, amit mi? Tehát ha egy Keresztény Krisztust akarja követni, akkor őneki nem ugyanazt kell mondani, mint neki?"


Jézustól nem kérdezték meg hogy kinek a tanúja! Különben belekerült volna a Bibliába amely Isten szava!

Jézus nem mondta hogy kinek a tanúja. Azt viszont állította hogy ő Isten fia! S ez viszont le is van írva a Bibliában amely Isten igéje!


"Egyébként meg értelmezni is tudni kéne a fogalmat, tudod te egyáltalán mi a tanúság? Tudod mit jelent Isten tanújának lenni? Jézus azt kérte, hogy legyünk egységben egymással, mint ahogyan ő is az Atyjával és hogy nekünk is egységben kell lennünk velük. Ha Jehova mellett tatnúsodunk, azzal Jézus mellett is tanúskodunk."


Igen István ti annak valljátok magatokat!


De mit írnak a Keresztény Görög Iratokban ,Újszövetségben?

Kolossé 3:17 (természetesen nem csak ez az egy ige van)

Kérem hogy mindenki olvassa el a saját Bibliájában. István természetesen te az ÚVF olvasd el! Nehogy másik fordításban mert még összezavarodnál! :)

2015. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
23%

"Jézustól nem kérdezték meg hogy kinek a tanúja! Különben belekerült volna a Bibliába amely Isten szava!"


Én sem állítottam, hogy megkérdezték tőle, de ha megkérdezték volna, mit válaszolt volna?


"Jézus nem mondta hogy kinek a tanúja. Azt viszont állította hogy ő Isten fia! S ez viszont le is van írva a Bibliában amely Isten igéje!"


Kiről tanúskodott Jézus, akkor így kérdezem? Erre ugyanis már van bibliai válasz, így már nem hivatkozhatsz arra, hogy ezt nem közölte velünk.


"De mit írnak a Keresztény Görög Iratokban ,Újszövetségben? Kolossé 3:17"


"Amit pedig szóltok vagy cselekesztek, mind az Úr Jézus nevében tegyétek, hálát adva az Atya Istennek őáltala." (Magyar Bibla Tanács)


Szerinted mit jelent Jézus nevében cselekedni?

2015. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!