Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnek a Jehova...

Hogyan lehetnek a Jehova tanúi, tanúi Jehovának? Hiszen azt mondják, hogy Jehovát nem látta és hallotta senki?

Figyelt kérdés

Tanúskodni nem csak az tud, aki látta Jehovát, de ha nem látta senki, akkor hogyan lehetnek tanúk?

Valamint a Jehova tanúi tényleg bálványimádók, mivel a Bibliát tényleg szó szerint értelmezik, és bálványozzák?



2015. jan. 30. 16:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


"Én sem állítottam, hogy megkérdezték tőle, de ha megkérdezték volna, mit válaszolt volna?"


Lehet ezen filozófálgatni hogy mit válaszolt volna de én nem akarok.


"Kiről tanúskodott Jézus, akkor így kérdezem? Erre ugyanis már van bibliai válasz, így már nem hivatkozhatsz arra, hogy ezt nem közölte velünk."


János 17:3 ha jól gondolom erre célzol!


"Szerinted mit jelent Jézus nevében cselekedni?"


Te mit gondolsz hogy mit jelent? Mert ez a lényeg hogy te mit gondolsz.

Megjegyzem fura hogy nem a "saját" Bibliádból idéztél. :))

De majd idézem én.


(Kolosszé 3:17) És bármi legyen is, amit szóban vagy cselekedetben tesztek, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, hálát adva az Istennek, az Atyának őáltala. (ÚVF)

2015. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

kedves 2-es válaszoló!


"Sőt az apostolok, az első Tanitványok sem látták Jehovát,

még is a Fiát követve képviselték és azt tették amit Jehova üzent nekik Jézuson keresztül."


Most akkor mégis Jézus az isten fia? Ugyanis ti jehovások azt tanítjátok, hogy Jézus csak ember volt...

Amit meg az első írt az nagy marhaság, mert Mózes látta az urat.


Amit meg sokan mondogattak, hogy Izrael népe sem látta az Istent, de mégis tették amit mondott, az igaz. Csak ugye... ott van az a szócska hogy "mondott" tehát hozzájuk szólt, és úgy tették a feladatukat. Amit sokszor nem tettek meg, ezért megbűntette őket Isten. De a lényeg, hogy ők hallották istent, mózes látta istent, Jézus az Atya fia, tehát... A jehova tanúi pedig a saját bibliájukat imádják, ugyanis ők beleszerksztettek a bibliába... A keresztény biblia, és a jehovás biblia nem ugyan az. A jehovás biblia a jw.org-on olvasható, az igazinak a magyar fordításából kettő van: Károli biblia (ez elég régies) és az Újfordítású biblia

2015. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Amit meg az első írt az nagy marhaság, mert Mózes látta az urat."


2Mózes 33:20 Majd így folytatta: arcomat azonban nem láthatod, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.


5Mózes 4:12 És szólt nektek az ÚR a tűz közepéből. A szavak hangját ti is hallottátok. Csak a hangot hallottátok, de alakot nem láttatok.


János 1:18 Az Istent soha senki nem látta, az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.


János 6:46 Nem mintha valaki is látta volna az Atyát, csak aki az Istentől van, az látta az Atyát.


1Timóteus 6:16 Egyedül ő halhatatlan, aki hozzáférhetetlen világosságban lakozik, akit az emberek közül senki nem látott és nem is láthat: övé a tisztelet és az örökkévaló hatalom. Ámen.


1János 4:12 Soha senki számára nem lett az Isten láthatóvá; ha szeretjük egymást, Isten bennünk marad, és akkor az ő szeretete be-végezetté vált bennünk.



"...az igazinak a magyar fordításából kettő van: Károli biblia (ez elég régies) és az Újfordítású biblia"


A Károli fordítású Bibliából már kiadták a revideáltat. Én többnyire azt használom. De a Csia fordítású Biblia is nagyon jó. De ott csak az Újszövetség van általa lefordítva.

Ha akarsz egy kicsit a Bibliáról beszélgetni akkor ír privit!

2015. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
#22 El vagy tévedve. Ti valljátok, hogy Jézus=Isten nem pedig a Fia mi mindig is annak vallottuk. Jobban járj utána ki miben hisz, ne a rosszindulatú pletykákra alapozz!
2018. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!