Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy tértetek meg?

Ti hogy tértetek meg?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm szépen!

2015. febr. 8. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy Jézus Tanitványai is


Hallották Jézust, majd akiket tanitott, később ök is tanitottak és elmentek emberekhez tanitani, hogy ők is tanitványok legyenek s majd Tanitók....

s alkalmazzákm az életükben azt amit megtanultak, hogy jó példával járjanak elől.

2015. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lassan, fokozatosan, apró, de határozott lépésekben.

Nem tudom konkrét eseményhez kötni, egész egyszerűen minden ebbe az irányba mutatott az életemben, és minden egyre határozottabban mutatott ebbe az irányba.


Az egész folyamatban semmi tudatos döntésem, elhatározásom nem volt, minden úgy jött "magától". Egy dologban voltam tudatos, és ebben következetes voltam végig: mások által téríteni soha sem hagytam magam :)


A dolog azonban nem ér véget a megtéréssel, azzal csak elkezdődik valami. Ezt a "megtért állapotot" folyamatosan őrizni kell, ami az élet viszontagságaiban sokszor nem is olyan könnyű. Ez már nagyobb fokú tudatosságot követel, mint maga a megtérés.


Sokszor találkozom olyanokkal, akik mindig az évekkel ezelőtti megtérésükkel hozakodnak elő, és rutinszerűen előadják a sztenderd történetüket. Mintha azóta nem is történ volna velük semmi, mintha azóta nem is élnének lelki életet. Pont úgy viselkednek, mintha nem megtértek volna, hanem kitéretek volna :)

2015. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyorsan. :) Szépen lassan cseperedek a hitben azóta is.
2015. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én adventista vagyok, de egy református táborban tértem meg még reformátusként több mint 25 évvel ezelőtt. Vallásos nevelést kaptam, de ez igen kevés lett volna a megtéréshez. Ahhoz viszont jó kiindulópont volt, hogy ennek révén eljuthattam egy református ifjúsági táborba, és kellő nyitottságot mutattam arra, hogy ha van Isten akkor megszólíthasson. Ezt meg is tette és ez olyan hatást gyakorolt rám, hogy azonnal igent mondtam a hívására.


Előtte is olvastam a Bibliát, de nem igazán szólt hozzám, nem is értettem. Aztán azon a reggel úgy gondoltam, hogy itt az idő, és megszólítottam Istent, ha van adjon jelet. Kinyitottam a Bibliát, és elolvastam egy közönséges történetet. És tudod mi történt? Megszólított. Nem hittem a szememnek. Amit írt nekem szólt, akkor és ott. Döbbenetes élmény volt. Azóta ez már természetes, Isten szól hozzám, akár más emberek által, sőt akár egy halk belső hang által is.


Megtérésem után nagyon komolyan tanulmányoztam a Szentírást és sok keresztény közösségbe jártam párhuzamosan, mellette teológiára készültem érettségi környékén, de végül a műszaki pályára mentem. A teológiát végül évekkel később végeztem el...


Ha bármi kérdésed van írj bátran!


Üdv. Péter

2015. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 8. 16:42
 6/6 pelgrim ***** válasza:
Sehogyan. Megtérni csak akkor lehet ha előbb elválunk, eltávolodunk. Én pedig nem távolodtam el, hogyan térhetnék meg?
2015. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!