Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan keresztelkedhetnék át...

Hogyan keresztelkedhetnék át katolikusnak, ha már szeptembertől kolostorba akarok vonulni?

Figyelt kérdés
jellenleg református vagyok s igen fiatal

#választás #ellőre
2015. ápr. 26. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusként kell gyakorolnod a hitedet (azaz rendszeresen kell járnod templomba) és hitoktatáson is részt kell venned. Átkeresztelkedned nem kell, de bérmálkozni igen, erre készít fel többek között a hitoktatás. A részleteket annak az egyházközségnek a papjával kell megbeszélned, ahova tartozni fogsz.


A kolostorba vonulás részleteit pedig azzal a szerzetesrenddel kell tisztáznod, amelyikhez csatlakozni szeretnél. Ez is hosszabb folyamat lesz, mert idő kell ahhoz, hogy meggyőződjenek az elhivatottságodról. Az "igen fiatalok" esetében ez akár több év is lehet, mert egy ilyen döntés mögött nem elég a fiatalos lendület, önálló (és önellátó) felnőtt élettapasztalat sem árt hozzá :)

2015. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ó,nem hangzik könnyű eljárásnak,de köszönöm :D
2015. ápr. 26. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
elmeséled, hogy jutottál erre az elhatározásra, én is református vagyok, gondoltam rá régen, hogy szerzetes legyek, de aztán elsikkadt a dolog
2015. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Azért nem is végtelenül bonyolult, és azt hiszem, hogy manapság minden hivatásnak nagyon szokás örülni, így szerintem akármilyen procedúra is szükséges konkrétan a te esetedben, alapvetően nagyon segítőkész emberekre számíthatsz. :)
2015. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Átkeresztelkedni nem kell, csak bérmálkozni és elsőáldozni. Ehhez van felkészítő hittan, ami kb. fél év (de attól függ, hogy milyen rendszeres).

Szerzetesrendhez úgy tudsz "felvételizni", hogy felveszed velük a kapcsolatot, aztán el kell menni hivatástisztázásra hozzájuk. Ez pár hét (de változó), ott beszélgetnek veled, meg kipróbálhatod, hogy tényleg tetszik-e. Ha igen, akkor beléphetsz próbaidőre, majd pár év után fogadalmat tehetsz, de ez rendenként változik, hogy mennyi idő és hogy zajlik.

2015. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!