Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek, véteknek számít ha...

Bűnnek, véteknek számít ha már nem akarok jót tenni az engem lenéző, utáló emberrel?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve segítek neki ,de nem köszön ,nem vesz emberszámba akárhogy kedveskedtem neki ,és nem bántottam meg.De már nem akarok neki tovább segíteni ,maga is képes rá csak lusta és szereti kikéméltetni magát.Sajnos nap mint nap találkoznom kell vele.Azt hittem meglágyul,de semmi most mégjobban utál és ő sem csinálja maga után csak hagyja gyülni a dolgokat.
2015. ápr. 19. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudni pontosan mi az ügy háttere, milyen ember, azonban vannak menthetetlen egyedek, akiken lehetetlen segíteni, mert ők maguk nem akarják.Fejezd be szerintem az energiapocsékolást és hagyd azt az embert, had keseredjen meg az utálatban és a sajnálkozásban.
2015. ápr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem derult ki a kapcsolat kettotok kozott, de ha jol ertem van egy ember aki utalt es te mindent megtettel hogy ne utaljon. Nem tudom miert fontos neked egy masik embert kenyszeriteni valaminek az ellenkezojere, de ha sz o utalatara te szeretettel reagaltal, akkor ne varj semmilyen valtozast.

Mondok egy peldat, egy kicsit fura lesz de probald megerteni a lenyeget. Ha egy kutya megharap es te ezert jutalmat adsz neki, akkor ne csodalkozz hogy az a kutya elobb-utobb szet tep.

2015. ápr. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Elso ketto jol mondta. Hagyd a francba es ne segits neki!
2015. ápr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szia


(Máté 5:44–48) 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is. 46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van? Nemde az adószedők is ugyanezt teszik? 47 És ha csak a testvéreiteket üdvözlitek, mi rendkívülit tesztek? Nemde ugyanezt teszik a nemzetekből valók is? 48 Ezért hát legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti égi Atyátok tökéletes.


a Fizikai segitség nyújtást hagyd abba, és inkább a fent idézett irás szöveg alapján segits, vagy is imádkozz érte

2015. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mit segítesz?

Hogy fejezi ki az utálatát?

2015. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a szeretet soha nem vall kudarcot. azonban aki halat kér tőlled, annak ne halat adj, hanem tanítsd meg halat fogni.
2015. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 pelgrim ***** válasza:

Nem, az nem vétek, legfeljebb csak gyengeség de az, hogy kedveskedtél neki, megakartad lágyítani, bizony nagy bűn, ő kétség kívül tolakodásnak vette a te kedveskedésedet. Hagyd azonnal abba!


Képzeld magad az ő helyébe, akkor talán megérted.

2015. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy kell halászni?
2015. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak abban segíts neki, amiben rá van szorulva, de akkor viszont ne foglalkozz azzal, hogy hálás-e érte vagy sem.


Amiben nincs igazán rászorulva, abban pedig ne segíts neki. Biztos vannak olyanok a környezetedben, akik jobban rá vannak utalva a segítségedre és szívesebben is veszik, ha segítesz nekik. :)

2015. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Volt egy dolog amit megismerkedésünk óta én csináltam neki ,de bekattant és valamiért utál,de az tetszett neki ,hogy én csináltam helyette. Mert mindig rám hagyta és most,hogy nem csinálom hagyja gyűlni a dolgokat.Tévedés ne essék én nem másztam rá csak a "piszkos" munkát én végeztem helyette .De úgy vettem észre ,hogy csak a büszkeségét pumpáltam fel.
2015. ápr. 19. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!