Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Valaki mondja...

Jehova tanúi! Valaki mondja már el röviden, hogy miben más a vallásotok a keresztényektől?

Figyelt kérdés
Semmilyen ünnepet nem tartotok? Mit csináltok ünnepnapokon, mikor minden zárva van? Annyi kérdés merül fel bennem, nem tudom le sem írni. Nem sokat tudok erről a vallásról, csak a folyóiratokat kapjuk rendszeresen a postaládába. Röviden, tömören, max 10 mondatban írjátok már le, mégis mi ez, és mikor alapult..?
2015. ápr. 30. 06:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

sok félrebeszélés - lényegtelen momentum közt az 5 -ben a lényeg!

A kereszténység alaptétele: Jézus, a Krisztus a megtestesült Logosz.

Az Atyával egylényegű.

Ezt Jézus monda: "Én és az Atya egy vagyunk"

(Tehát nem úgy Isten Fia, mint a péknek és a péknének a Józsi fia, hanem ami Láthatatlan Örök az testet öltött és közöttünk lakozik)

Ezt nem hiszik a JT-k, ez a nagy különbség.

Ilyen szempontból a keresztények őket nem is tartják keresztényeknek, hiszen pl a muszlimok is elismerik Jézust - mint próféta, tanító, de nem tartják az inkarnálódott Istennek.

2015. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

grkaty :) szerínted dühös vagyok...

Értem én!! Nagyon jól értem..

Ezután ne írjak semmit, mert ha nem azt írom amit te vagy a hozzád hasonló testvérek szeretnének olvasni akkor az a jele, hogy DÜH-KITÖRÉSEIM vannak.. :D hát azt elbaltáztad kedvesem...

Én azt hiszem,hogy te dühösebb vagy mint én, csak az a különbség, hogy TI az álcázás nagymesterei vagytok, de én ismerlek, hidd el nagyon is jól.

Na szóval az ünnepnapokra visszatérve :) miért terelsz?

Nem is tudom miért kérdem ezt meg... :)

Vissza kérdeznék inkább.

Jézus megtartotta a husvétot?


"És a kovásztalan kenyerek ünnepének első napján, mikor a húsvéti bárányt vágják vala, mondának néki az ő tanítványai: Hol akarod, hogy elmenvén megkészítsük, hogy megehesd a húsvéti bárányt?

Akkor elkülde kettőt az ő tanítványai közül, és monda nékik: Menjetek el a városba, és egy ember jő előtökbe, a ki egy korsó vizet visz; kövessétek őt,

És a hová bemegy, mondjátok a házi gazdának: A Mester kérdi: hol van az a szállás, a hol megeszem az én tanítványaimmal a húsvéti bárányt?

És ő mutat néktek egy nagy vacsoráló házat berendezve, készen: ott készítsétek el nékünk."

(Mk14:11-15)


Hát úgy tűnik,hogy igen..

És már gyerek korától ezt tette;

" Az ő szülei pedig évenként feljártak Jeruzsálembe a húsvét ünnepére.

És mikor tizenkét esztendős lett, fölmenének Jeruzsálembe az ünnep szokása szerint;"

(Lk.2:41-42)


És itt a kérdés hangsűlya nem az aztékok, meg inkák, meg druidák, meg kitudja még milyen más pogány népek ünnepi szertartásai van, hanem KERESZTÉNY ünnepeken.


Vegyük például a Nagypéntek ünnepét,veszem a fáradságot és bemásolok neked egy 1925-ös Nagypénteki ünnepi éneket, utána folytato;


"Búsan zúgnak a harangok.

Mintha velünk sírna hangjok,

Oh mert végső harcát vívja

Az Isten egyszülött Fia.

Aki teljes istenséggel,

Smegharcol a sötétséggel,

Már keresztet vesz vállára

S halni megy a Golgotára.


Kinek szent volt minden tette,

A gonoszság megejtette;

még a nép is megátkozta,

Melyért magát feláldozta.


A természet visszaretten,

Rendet bont e szőrnyű tetten:

A nap fátylat őlt arcára,

Nem nézhet a Golgotára.


Hát te ember, Jézust látván,

Mint gyötrődik a keresztfán,

Nem öltessz e gyászt magadra,

Bűneidtől iszonyodva?


Hullasd könnyed ama Szentért,

Ki bűneidért hullatott vért,

S ki érted szállt sír mélyébe,

Áldva nézz rá most az égbe!


Megdícsőült Ő az égben,

Dicsekedjél keresztjében!

Kövesd Őtet mindhalálig,

Bánatod így jódra válik.

(Újvári György)


És itt egy Virágvasárnapi versszak;


"Hogy csak Jézus és az Ő Szent Atyja

Törvénye légyen és Szent akaratja

Cselekedetink zsínormértéke;

Áldott Királyunk királyi széke

Hív szíveinkbe légy felemelve,

És hűségre életünk szentelve,

Tegyen méltóvá a Jézus vére

A boldog lelkek lakóhelyére!"


Ezek keresztény ünnepek, és aki kereszténynek mondja magát az meg is tartja, és nem azért mert más napokon Istent nem kell áldani, hanem azért mert Isten megérdemel a teremtényeitől olyan napokat amikor csak róla szól minden.

És ez a különbség..ti nem vagytok keresztények.


És mégegyszer megemlítem, hogy azért mert leírom az igazat nem kell rögtön rám mutatni ujjal, hogy nekem dühkitöréseim vannak és amit írok dühből írom. :)

Nem, nem kedvesem, csak az igazat írom le neked.. :)

2015. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) azthiszem okosabb lettem :D

De bebizonyítottátok itt is, hogy a vallás csak vitát szít az emberek között. :) engem érdekelnek a vallások, érdekel, ki mit hogy képzel el, mit gondol. Kb az összes vallásban (amiket ismerek úgyahogy) találok igazságot. Ami persze relatív. Én nem vagyok megkeresztelve, nem vagyok hívő, se Tanú, se semmi. Abban hiszek, amiben hiszek, nem pedig abban, amit "tanítanak". Mindenesetre tényleg köszönöm a válaszokat, Jehova Tanúi folyóiratait továbbra is olvasni fogom, mert találok bennük érdekes dolgokat, de azért az ünnepeket továbbra is megtartom :D

2015. ápr. 30. 14:33
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

és mi természetesen kedves kérdezö, respektáljuk a döntésedet. :)


Sok sikert kívánok az életedben :)

2015. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

szia


szerinted Ádám milyen ünnepeket ismert?


elmpndpm:

semmilyet.

2015. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
és?
2015. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
boldog, tökéletes élet előtt állt.
2015. ápr. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves valaki, A Teemtő nem jött le ide, nem is tehette volna

a Fia jött le aki az első alkotása volt a teremtőnek, és nem rendelkezik "mindenhatósággal" azért mert Isten hozta létre

A Fiú bár isteni természettel, tulajdonsággal rendelkezik nem a megtestesült mindenható Isten, és soha nem is mondott Jézus magáról ilyet.

Azt pedig hogy Ő Istennel egyek, azt nem abban az értelemben mondta, hogy Ő a teremtő Isten, mert a későbbiekben elismeri, hogy az Atya nagyobb nála, és Ő egy küldött ainek engedelmességet kellett tanulnia, és Istentől kapott feladatot hajt végre, ami azt jelenti, hogy alárendeltségi viszonyban van az Atyához képest


Ezenkivül megmagyarázza azt is, hogy mit jelent az hogy Ö az Atyával egyek,

mert kér az imájában hogy a követői is olyan egyek legyenek mint amilyen Ő egy az Atyával, vagy is itt az egységről, egyféle gondolkodásról beszél.

S amikor Jézus itt volt, az égből Isten helyeselte a Fiát, ezért már csak ezért sem lehet Ő az Isten, és egyébként is Isten egy htalmas kifogyhatatlan energi forrás és nem tud Fizikai testet ölteni hogy emberré legyen, kizárt dolog, nincs az a test amibe Ő megtudna jelenni

a látványától pedig meghalnánk, ahogy Mózesnek sem mutatta meg magát, ellenben angyalok tudnak fizikai testet ölteni

s ha Jézus lenne az Isten, ugyan kinek kellene engedelmeskednie, vagy engedelmességet tanulnia?

2015. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18 gondolom 11-nek szólt

Elég komoly teológiai munkák vannak,amelyek ezeket a kérdéseket próbálják megválaszolni több-kevesebb sikerrel. Itt nekem nem fog menni, de ajánlom

Canterbury Szent Anzelm Miért lett Isten emberré? művét. Remélem, nem tilos (mert nekem nem tilos az Őrtornyot, Marxot stb-t olvasni, remélem ti sem vagytok jobban korlátozva)

[link]

Az hogy én és Atya Egy vagyunk

- azt jelenti a látható és a láthatatlan, a forma és a formanélküli EGY, mindig, mindenhol, aki ezt mondta az tudott is erről. A másik alap dogmatikai tétel: Jézus Krisztus egészen ember ÉS egészen Isten. (nem félig ez az)

E kettővel kristálytiszta logikává válik az evangéliumok üzenete (Logoszból-logika) És egy utat ad: hogyan lehet az ember istennél - ez a megistenülés.

2015. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kérdező!

"Valaki mondja már el röviden, hogy miben más a vallásotok a keresztényektől?"

Röviden szólva, alapvetően abban, hogy az apostoli tanításban hiszünk, nem pedig a 3. században beszivárogott tantételekben (pl. Háromság - aki nem hiszi nyugodtan nézzen utána, hogy ez a tanítás nem volt része az apostolinak) vagy ott a lélek halhatatlanság, ami szintén a későbbiekben szivárgott be, valószínűleg görög filozófusoktól.

"Semmilyen ünnepet nem tartotok?"

De, Krisztus halálának az emlékünnepét, amit ő maga vezetett be, illetve esküvőt, hiszen azon az Úr is részt vett.

"Mit csináltok ünnepnapokon, mikor minden zárva van?"

Ki mit... Mondjuk ilyenkor jön össze a család, mert ilyenkor van idő jobban.

"Annyi kérdés merül fel bennem, nem tudom le sem írni."

Szívesen válaszolok egyébre is, írhatsz privátot is.

2015. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!