Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit éreznétek,...

Keresztények, mit éreznétek, ha kiderülne, hogy Jézus nem halt meg?

Figyelt kérdés
Ez nem egy állítás, természetes, hogy a halála és feltámadása megtörtént, és ezek nélkül nem lenne az, aki. Tehát nem vitatkozni szeretnék arról, hogy történt. Hanem arra lennék kíváncsi, hogy ha csak feltételeznénk, hogy mondjuk mégsem szenvedett és halt volna meg a kereszten (a többi mind valós lenne - a csodái, gyógyításai stb), akkor mit éreznétek: csalódottak lennétek, hogy másképp volt, mint amiben eddig hittetek, vagy örömöt és megkönnyebbülést éreznétek, hogy mégsem kellett átélnie azt a sok rettenetet?

2015. máj. 1. 01:20
 11/93 A kérdező kommentje:

"Természetes, hogy megtörtént a feltámadása? Tényleg? Láttad?"


Nem, nem láttam, csak azért írtam a kérdésbe, hogy ne ezen menjen a vita. :) Mert csak az együttérzésre lettem volna kíváncsi, én biztos nem tudnék örülni annak, hogy ha az általam szeretett lény a kínok kínjával hal meg, csak azért, hogy utána bálványozhassam, és helyettem vigye el az én bűneim balhéját. Sőt, még az ellenségemnek se kívánnék ilyet. Szóval ha kiderülne, hogy Jézus nem is szenvedett, az inkább öröm a léleknek, nem?


Aki meg a Jézus tagadást írta: Jézusban a tanításai voltak a lényegesek. Őt tagadni azt jelenti, a tanításait tagadni illetve nem elfogadni. Vannak, akik hisznek a kereszthalálban, mégsem élnek példás életet. Ők inkább Jézus tagadók!


Tudom, ez most olaj volt a tűzre, pedig nem is erről akartam vitázni. Csak arra akartam kilyukadni, hogy egy ártatlan ember kínszenvedését "éltetni" elég fura dolog.

2015. máj. 4. 03:51
 12/93 A kérdező kommentje:
Sőt, tovább megyek: ha az derülne ki, hogy Jézus nem is létezett abban a formában, ahogy tanítják, hanem mondjuk több különböző figurából gyúrták össze az alakját, az sem számítana, mert attól még a tanítás, amit neki tulajdonítanak, megállja a helyét. Az számít, amit mondott, nem az, hogy kicsoda (név, test, nem, kor stb) mondta.
2015. máj. 4. 03:54
 13/93 anonim ***** válasza:
Érdekes. Tudtommal mindenki a temetőbe kerül. A pokol merre van?
2015. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:

Jézus a mai napig a világ leghíresebb személye ezt tagadni nem lehet .Ő hagyta a világ történelem legnagyobb lábnyomát.Rengeteg feljegyzés van róla .Aki ismeri a Bibliát aki folyton egy megváltoról beszél a zsidók mai napig várják .Én személy szerint a legnagyobb alzattal mondom ismerem Jézust sok csodát tett velem és bebizonyította nekem ,hogy Ő a krisztus ,betegségből ,gyógyított,démontól szabadított meg (tömeg előtt) , és kimutatta szeretetét . Ezek után mindenkinek jogában ál megvetni vagy elvetni bizonyságom

,de elvetni nem tudja.

2015. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
Shrek is híres. Mégsem létezik.
2015. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 A kérdező kommentje:
A kérdés továbbra is: fáj-e arra gondolni, hogy a kínok kínját élte meg és erőszakos halált halt fiatalon, vagy ez inkább öröm?
2015. máj. 4. 11:50
 17/93 anonim ***** válasza:

HA létezett és HA elszenvedte azt a sok kínt, az kinek lenne öröm? Épeszű ember nem kívánhat ilyet embertársainak.

Mivel nem vagyok keresztény, az eredeti kérdésedre nemigen tudok válaszolni. Viszont engem még mindig foglalkoztat, hogy ha Állítólag fel tudott támadni, akkor most él, vagy meghalt másodjára is? Utóbbi esetben külön érdekes, hogy másodjára miért nem tudott feltámadni? Sántít ez a sztori kicsit.

2015. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:

Utolsó! Mivel azt állítod, hogy nem vagy keresztény hívő, ezért a kérdésre a választ nem ismered, pedig van. Hitvallásunkban is benne van: "...Harmadnapra föltámadt a halottak közül, fölment a mennybe, ott ül a mindenható Atyaisten jobbján..."

Szóval nincs olyan, hogy másodszor is meghalt és nem tud föltámadni.(vagy valami ilyesmit írtál)

2015. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
A test feltámadása: a test átszellemiesítése.
2015. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:

hogy létezett s föl támadt e?

rézben hitt kérdése,én hiszek benne.

de abban a korszakban,nagyon sok Jézus hoz hasonló,

szent ember ilv próféta volt.

de senki sem marat fönt.

csak Jézus.hogy mért?

mert ö igaz volt s királysága örökön öröké tartó.


s ami vele történt,annak így kelet lennie.

és ö mindent tudott előre.


Természetes, hogy megtörtént a feltámadása? Tényleg? Láttad?

heteske, becsukom az ablakot -tényleg. Láttad?

Ostoba hasonlat és kb ezer sebből vérzik.


akkor pld Petőfi Sándor, természetesen ö is létezett.

és ö is híres ember de akkor ö rá is mondhatnunk aszt,

Tényleg? Láttad? de ez csak egy példa!

2015. máj. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!