Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit éreznétek,...

Keresztények, mit éreznétek, ha kiderülne, hogy Jézus nem halt meg?

Figyelt kérdés
Ez nem egy állítás, természetes, hogy a halála és feltámadása megtörtént, és ezek nélkül nem lenne az, aki. Tehát nem vitatkozni szeretnék arról, hogy történt. Hanem arra lennék kíváncsi, hogy ha csak feltételeznénk, hogy mondjuk mégsem szenvedett és halt volna meg a kereszten (a többi mind valós lenne - a csodái, gyógyításai stb), akkor mit éreznétek: csalódottak lennétek, hogy másképp volt, mint amiben eddig hittetek, vagy örömöt és megkönnyebbülést éreznétek, hogy mégsem kellett átélnie azt a sok rettenetet?

2015. máj. 1. 01:20
 71/93 A kérdező kommentje:

"de egy szülő soha sem fog rosszat akarni a gyerekének.

mindég csak a legjobbat akarja neki."


"a gonosz (ördög) próbál kételyt kelteni benne hogy magához fordítsa. de ezt nem szabad hagy ni."


Sok szülő, anélkül, hogy tudatosan bármi rosszat akarna a gyerekének, elültet benne egy hamis hitet. Például, hogy tehetségtelen, buta, rosszabb a többinél. Igaz, ez más, mint a vallásos hit, de végülis ez is egy hit, valami olyan, amit az ember valóságként fogad el. Persze nem szándékosan teszi ezt a szülő, csak mert nem tökéletes, és talán őbelé is ezt ültették el a szülei. Felnővén a gyereknek egyetlen esélye van a gyógyulásra, a hamis negatív önkép felszámolására, mégpedig az, hogy mer kételkedni, mer megkérdőjelezni, és ha úgy ítéli, meri elvetni az addigi hitét, bármekkora szentségtörésnek tűnjön és bűntudattal járjon. Sajnos ahhoz, hogy egy új, egy felnőttebb, fejlettebb valami megszülessen, ahhoz a réginek meg kell halnia, és ez nagyon fájdalmas, és komoly küzdelemmel jár, mint minden születés. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden hit téves. Mert sokmindent elhittünk a szüleinknek, ami történetesen igaz is volt. De hogy igaz volt vagy hamis - ezt csak megkérdőjelezéssel tudjuk eldönteni.

Azt írod, biztos vagy benne, hogy Jézus és az atya létezik, ezek szerint nem csak a hittan órák meg a szülők/tanárok hatására hiszel, hanem van valamiféle személyes tapasztalásod (ami már nem "vak" hit), amiről nem akarsz beszélni, és amit tiszteletben tartok.

2015. máj. 10. 09:31
 72/93 anonim ***** válasza:

Sok szülő, anélkül, hogy tudatosan bármi rosszat akarna a gyerekének, elültet benne egy hamis hitet. Például, hogy tehetségtelen, buta, rosszabb a többinél.


ha egy szülő valóban azt tanítja il mondja a gyerekének hogy tehetségtelen, buta, rosszabb a többinél.

akkor @ inkább úgy fogalmazok hogy nem keresztényhez méltó viselkedés. mert ha eszt egy szülő mondja. a gyerek

el is hiszi vagy elveszi az önbizalmát.

amit igazán akarunk s komolyan is gondoljuk s persze teszünk is érte,akkor aszt el is érjük.

persze ha a szülő egy két dologban hibázik is,az nem aszt jelenti hogy na akkor mindenben hibázott (tévedett).


Jézus aszt mondta a félrevezetett s minden embernek.

gyertek s vegyétek igénybe a nektek szánt helyet.melyet az atya már a kezdetektől nektek készített elő.


ezek szerint nem csak a hittan órák meg a szülők/tanárok hatására hiszel, hanem van valamiféle személyes tapasztalásod (ami már nem "vak" hit),


igen én is hitetlen voltam,kb 10-11 éves koromig.

és soha nem halottam Jézusról ki volt ö vagy mit csinált.

a gonosz útját jártam mert aszt hitem hogy talán ha van is valamilyen isten féle szerűség,a sátánhoz kel állnom

mert ö az erősebb e földön. (sátán egyik trükkje az élet gondja baja s a szegénység kihasználás)de hál istennek Jézus nem engedett el vesznem.s mindent meg megmutatott ilt meg tanított nekem. (eszt inkább értelmezzük úgy hogy hittan

szülő stb. de én csak abban hiszek amit látok vagy érinteni tudok.) na itt van egy kis ellentmondás ön magamnak.de eszt te biztosan érteni fogod.

2015. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:

a tudni vágyás,az igazság keresése,még nem bűn.

hogy tudjunk s meg értsünk valamit hogy megtanuljuk,ahoz

kérdeznünk kel.hogy tisztában lásunk véleményt kel adnunk

még ha azzal meg is cáfoljuk megkérdőjelez űk amit halunk.

mert csak így tanul hatunk.


a hibákból tanulni kel,s nem újra elkövetni,esetleg nagyobb hibát véteni.főleg ha az eleve más hibájából ered.

okos ember tanul a saját hibájából,de a még okosabb,a más hibájából.

2015. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:

"Arra, amelyet Jézus tanított".

Na itt a probléma.

1: Honnan tudod, hogy amit tanított, az igaz?

2: Honnan tudod, hogy azt tanította, amivel ma kábítanak téged a papok és a huszonötször átírt biblia?

2015. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy amit tanított, az igaz?

Honnan tudod, hogy azt tanította, amivel ma kábítanak téged a papok és a huszonötször átírt biblia?


akik aszt hiszik hogy látnak,leginkább azok a vakok.

és akiről aszt hiszik hogy vakok,azok jobban látják az igazságot.csak akik aszt hiszik hogy látnak,nem értik eszt meg.mert nem tudnak látni az általuk vaknak vélt szemeivel.

látod a A kérdező,s köztem lévő kom menteket?

mit lác?

honnan tudod hogy a papokra vagy a bibliára hallgatva tanultam a hitet?

a papok közt van még csak igazán fogalmazunk úgy hivatás kihasználása (vissza élés)tisztelet a kivételnek mert nem minden pap.de sajnos van rá példa.a biblia? nem mondhatnám hogy jól ismerem.tanár?hittan órát csak halottam de nem jártam.s még is akkor honnan ismerem Jézust? kérdező,s köztem lévő kom mentek.

halld meg a szavak jelentését is,ne csak a szavakat.

a kérdező is bár érti Jézus szavait de vannak kétely ei.

melyet ki is nyilvánít és eszt érvekkel teszi.

és diszkréten.nem pedig márpedig ez így van és kész.

had kérdezek tőled én is valamit.

te honnan tudod oly biztosan hogy nem létezett s nincs is isten?

de ha szavaimmal meg bántottalak nem volt szándékos bocs.

2015. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:

Mellébeszélés, mellébeszélés hátán. Mit látok? Hogy borzalmas a helyesírásod. De tegyük ezt félre.

Természetesen nem tudhatom, hogy te hol tanultad a hited (már ez is egy ellentmondás; hogy lehet egy HITET TANULNI?)

De mesélj, hol tanultad?

2015. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:

Mellébeszélés, mellébeszélés hátán. Mit látok?


látod? nem értettél meg. ez nem mellé beszélés volt és nem is sértésnek szántam de ha annak veted bocs.


hogy borzalmas a helyesírásod.

lehet de nem vagyok hűje tudatlan ember ahogyan lelátod.

szép szakmám van jogsim van.ki egyensúlyozott az életem.

s ha ismernél nagyon meg lepődnél hogy mi mindenhez értek.akik ismernek s ezek nem csak a velem egy helységen élő emberek, aszt mondják ritka emberek közé tartozom mert szinte bár mihez értek mintha csak az volna a szakmám.pedig csak egy van.a helyesírásom mindég is gyenge volt.ne ítélj el el hamarkodottan.

ha valamivel nem érttel egyet ne csak a te szemeddel lás mielőtt ítélkezel. hogyan lehet más szemével látni?

lásuk te hogy lác engem.

egy szegény hűje gyerek ki siralmas értelmetlen életének keres valami értelmet.s mivel értelmetlen s kilátástalan

az élete így egy olyan hithez fordult mely reménysége szerint ha az életben nem is annyira de a halál után jobb élete lesz szenvedés és küszködés nélkül.

csak az a baj hogy szegény gyerek nem tudja hogy amiben hisz reménykedik az csupán csak egy dajka mese és hiába is volt a hite s a reménysége.

hál istenek ez nem így van.

ne csak a szavakra figyelj hanem értsd meg annak jelentéseit is.

a kérdezővel való kom mentek.

aszt látod hogy csak beszélgetünk egyet értően.pedig mi is vitázunk csak nem barbár vagy gyerek módjára.

és amiket te kérdezel szinte ugyan azon.és válaszok is vannak benne.


De mesélj, hol tanultad?

már ere is rég megadtam a választ.


egyszer egy férfi kérdezte Jézust.

rabbi mért beszélsz az emberekhez szózatban ilt példa beszédekben?

válasz,nagyon sok ember hall de nem érti szavamat s annak jelentéseit. ha példákban beszélek,jobban meg értik és könnyebb meg ismerniük atyám akaratát.



amint látod én hívő vagyok és nyitott személyiség.

ha vannak hibáim azokat belátom.

2015. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 A kérdező kommentje:
Nem kötekedésből, de ezt mondjuk én sem értem, hogy honnan lehet tudni, hogy mi az igaz: mert pl vki vagy elhiszi szó nélkül, amit a papok tanítanak, de ő maga nincs meggyőződve róla, vagy pedig ha valakinek álomban, látomásban vagy egyéb módon megjelenik Jézus, vagy csak valami "hang", ami súgja neki, hogy mit tegyen, mi a helyes, akkor ő azt saját tapasztalatként éli meg, és ezért erre a hangra fog hallgatni, ezesetben viszont nincs szükség a papok tanítására, hiszen magától is tudja/érzi, hogy mi a helyes. Szóval vagy kívülről (papok) jön az útmutatás, vagy belülről (önmagunk), de a kettő egyszerre hogy jön össze? És ha pl (vegyünk egy végletes példát) egy pszichopata gyilkos hajlamú ember nem érzi magában "Jézus hangját", akkor mit tehet? Ő is csak azt teszi, hogy hallgat a belső sugallataira, max a "normális" ember ezt a sugallatot betegesnek ítéli, mert ez a fajta késztetés alkalmatlanná teszi a társadalommal való együttélésre.
2015. máj. 12. 07:22
 79/93 A kérdező kommentje:
Egyszóval; mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Előbb jön valami isteni szikra "felülről", amitől megváltozol, vagy pedig előbb magad akarsz változni, mert érzed, hogy valami nem oké, és akkor kapsz "fentről" vmi megerősítést? Mondjuk a második esetnél, amikor előbb jön egy belső érzés, azt is lehet "fentről jövő sugallatnak" nevezni, szóval ez már a szavakon való lovaglás, mit hívunk belsőnek vagy külsőnek, mit emberinek vagy isteninek. Szerintem ez egy zsákutca.
2015. máj. 12. 07:28
 80/93 A kérdező kommentje:
És még valami; az apokrifokkal mi a helyzet? Amíg azok napvilágra kerültek volna (legalábbis az átlag ember számára is), addig a Bibliának hívők nem hittek a reinkarnációban. Utána kiderült, hogy Jézus pedig beszélt erről is. (Persze biztos az nem lehetek benne, én is csak a neten olvastam ezt. De lenyomozni sajnos nem tudom. :))
2015. máj. 12. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!