Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit éreznétek,...

Keresztények, mit éreznétek, ha kiderülne, hogy Jézus nem halt meg?

Figyelt kérdés
Ez nem egy állítás, természetes, hogy a halála és feltámadása megtörtént, és ezek nélkül nem lenne az, aki. Tehát nem vitatkozni szeretnék arról, hogy történt. Hanem arra lennék kíváncsi, hogy ha csak feltételeznénk, hogy mondjuk mégsem szenvedett és halt volna meg a kereszten (a többi mind valós lenne - a csodái, gyógyításai stb), akkor mit éreznétek: csalódottak lennétek, hogy másképp volt, mint amiben eddig hittetek, vagy örömöt és megkönnyebbülést éreznétek, hogy mégsem kellett átélnie azt a sok rettenetet?

2015. máj. 1. 01:20
 81/93 anonim ***** válasza:

#77 látod, megint mellébeszélsz. Kerülöd az egyenes választ, ha így jobban érthető.

Azt állítod, elítéllek. Ez valami becsípődés nálatok? Mutass rá kérlek, melyik mondatom volt számodra ilyen értelemmel bíró?

A másik: Amiket felsoroltál (nevezetesen, hogy SZERINTED mit gondolok rólad) azokat honnan vetted? Olyan mondatokat és gondolatokat tulajdonítasz nekem, amiket nem mondtam/gondoltam, majd ezekre reagálsz. Azzal nem tudok mit kezdeni, ha valaki paranoiás.

Egyet jegyeztem meg, hogy borzalmas a helyesírásod. Ezzel sem elítéltelek, csupán megállapítottam. Főként, mert baromi nehéz kihámozni, hogy mit akarsz mondani. Ennyi.

De nézzük a dolog érdemi részét: Feltettem egy kérdést, egy mesével (vagy példabeszéddel) válaszoltál rá. Ismét egy mellébeszélés. Amikre hivatkozol, azokat vagy misén hallod, vagy valami szentfazék könyvben olvasod. Ez azért fontos, mert már elhangzott párszor; kismilliószor módosítgatták már ezeket a sztorikat emberek. Ergo, ha volt is a mesének eredetije, te annak egy kismilliószor módosított változatát olvasod. Az eredetit (ha volt) nem ismerheted.

Mi következik ebből? Hogy emberek által megírt mesékben hiszel, sőt, azokat tényként próbálod beadni másoknak is. Hát ezért vérzik minden sztorid ezer sebből.

És ezért sántít az egész vallási mizéria. Papok (akik ugyanolyan emberek, mint bárki) magyaráznak szintén emberek által kismilliószor megváltoztatott bibliából amit az isten szavaiként etetnek meg veletek. Ti meg elhiszitek. Félre ne érts, tőlem abban hiszel, amiben akarsz, de tartsd szem előtt, hogy a hit nem valóság, a valóság pedig több, mint egy hit.

2015. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:

látod, megint mellébeszélsz.


nem vagyok paranoiás. hogy hogyan látod a helyzetet nem pontosan magamra gondoltam.és nem arra hogy így gondolsz rám.ez arra utal hitetlen hívővel szemben.

de én kérek tőled bocsánatot mert eszt nem vetem figyelembe,

hogy te egyáltalán nem hiszel. értsd meg a szavak jelentését is.igen ez a te szemedben mellébeszélés.


kismilliószor módosítgatták már ezeket a sztorikat emberek.

értem mit mondasz de én nem ezek a sztorik által hiszek.

de mondjuk igen.

vegyük Mozart.szimfóniáit. mellesleg gyönyörűek.

de mi van akkor ha nem is ö írta, esetleg többen írták,

csak egy emberélet a dicsőség.hisz eszt emberek állítsák

hogy így van.valós személy? igen de Jézus is az.

de honnan tudjuk hogy aki alá támasztotta aszt hogy eszt Mozart írta igazat mondott e vagy csak lelet fizetve.

persze ez mind csak egy hasonlatnak szántam! nehogy félre értsd. mi van akkor ha Mozart már eleve gazdag családban

született,és hírnevet akarván megvette mástól jó pénzért a szimfóniáit.

és ne feledjük hogy Jézust a tudomány is el ismeri hogy valós személyiség. tehát nem kitalált személy.vagyis a hit nem valóság nem tejesen igaz.nem ősze tévesztendő azzal a hittel hogy pld azt hiszem otthon elzártam a gázt,vagy nem? á szerintem igen.

a hitet meg nem lehet valakire rá erőltetni, az már saját akarat ild döntés.én csak védem Jézust. hogy egy picit meg értsd a hívőket lás az ők szemükkel is.te biztos vagy abban hogy nem létezik csak mese stb.

gondolj bele hogy pont ennek az ellentétét hiszed ilv biztos vagy benne. jó tudom hogy most aszt mondod még mit nem.de ha kicsit érteni akarod őket.

Jézus aszt mondta,cselekedj mással úgy mint ahogyan elvárnád hogy veled cselekedjenek.ne ítélj hogy ne ítéltessék.és ne ítélj tudatlanul másokat.


(ne ítélj tudatlanul másokat)ez aszt jelenti hogy nem ismered nem vagy tisztában a miértjével ne ítéld elhamarkodottan.

2015. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:

Továbbra sem érted. Tisztázzuk egyszer, s mindenkorra: NEM ÍTÉLEK. Véleményt mondok.

A Mozartos hasonlatod sántít. Elmagyarázom, hogy miért. Mozart szerzeményeit (akár ő írta, akár nem) jó hallgatni. Ha zenekedvelő füllel hallgatom, akkor is, ha zeneértő füllel, akkor meg Pláne! Azonban a mű értékét nem befolyásolja, hogy azt ki szerezte. Jó hallgatni és pont.

Amit te Jézus tanításának hiszel és még tényként is kezeled, ott sem a személy lenne a fontos, hanem a tanítás. Mert aki hisz, annak ez befolyással van az egész életére. Egy zeneműről ez nem igazán mondható el. Viszont a tanításon már ezerszer módosítottak. Így sem azt nem tudhatod, hogy kitől származik, sem azt, hogy ennek van-e még köze ahhoz, akinek tulajdonítjátok. Sokadszor mondod, hogy te más forrásból szerzed az információdat. Ne haragudj, de képtelenség. Ha nem paptól, akkor csak valami vallásinirodalomból tudsz tájékozódni. Más út nincs! Legalábbis remélem, hogy nem azt akarod sugallni, hogy egy évezredes valaki született újjá a személyedben?

Tehát egyszerűen NEM LÉTEZIK más forrás. Az eltelt évek száma alapján személyesen nem lehettél ott, a többi lehetőséget pedig magad zártad ki. Szóval sántít a dolog, nem kicsit.

2015. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből,


te ismered Jézust és a hitet. van aki a hitet csak másoktól való halásból ismeri van aki kereste és meg találta. van akit Jézus talált meg ép kinek mi az oka

a hitének.van aki aszt mondja van hitem de csak akkor

beszél istenről vagy istenhez,mikor csak bajban van.

van aki hátat fordít istennek még ha hívő is volt.

s hogy miért? mert nem volt teljes a hite. s a gonosz kihasználta ezt.mert ahogyan isten munkálkodik az emberekért,úgy a gonosz is ugyan eszt teszi.

ha egy ember meghal s lelke a menybe megy, örvendezik az úr szíve.a gonoszé pedig sír. és így van fordított esetben is akkor a gonoszé örvend az istené meg sír.

pszichopata beteges és a gonosz hatása alatt áll.

lehet hogy tudata nélkül,de amit tesz annak nagyon is tudatában van.

van olyan eleve gonosz ember akivel a sátánnak könnyű dolga van,szinte gyerek játék.


mit hívunk belsőnek vagy külsőnek, mit emberinek vagy isteninek.


emberi mikor valaki pl én aszt mondom hogy isten létezik

hisz Jézus nemcsak jó szándékból csinálta mutatta emberek

előtt a csodáit.hanem hogy látják az ö valódiságát.


isteni,ha valóban tapasztalod az ö csodáit vagyis meg tapasztalod az ö hatalmát s a szeretetét a saját bőrödön.

ha segítséget kérsz tőle és segít ha pl imádkozol hozzá

tegyük fel veszélyes műtét alatt álló család tagodért,

és meg menti.vagy mivel nincs rá más mód mert csak akkor hiszel ha látod vagy érinteni tudod,és ennek ellenére még sem akarja hogy elvesszél és érinthető módon ad neked

bizonyságot az ö létezéséről.ez utóbbi még ha hihetetlen is de ilyen is van.


reinkarnációban. Utána kiderült, hogy Jézus pedig beszélt erről is.én is csak a neten olvastam ezt. De lenyomozni sajnos nem tudom. :))

nem csoda mert Jézus soha nem igazolta hogy van reinkarnáció.

eszt tudtommal az indiánok vallása volt.

mint pld volt olyan is hogy aranyból készítettek egy borjút és aszt imádták ilt ahhoz imádkoztak.


vagy pedig ha valakinek álomban egyéb módon megjelenik Jézus.

honnan tudod ezeket a dolgokat?

mert bár ismered Jézust de ezeket te nem tapasztaltad.hogy

honnan tudom? majd lehet hogy Privátban elmesélem neked az én hitem okát.

akkor meg érted és aszt is hogy mért vagyok biztos a hitemben.

azon túl hogy olyan adottságod van hogy értesz az emberek nyelvén hogy szinte bárkivel megtalálod az őszhangot mely hatására figyelnek rád még azok is akik egyébként nem mindég értenek veled egyet.

eszt te nem tapasztaltad. hallottad?

2015. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:

Milyen áldás és kegyelem, hogy a legkedvesebb tanítvány leírta, leírhatta evangéliumát! Ha csak az marad meg, az egész Bibliából,, ha csak része, a Logosz-himnusz - akkor is mindent tudhatunk azóta!

Maszatolásnak, alkudozásnak helye nincs. Sorry, Krisztus régi és mai gyilkosai, ezúttal az áldozat, a bűnbak, megszólalt.

És elmondta, amit tudni érdemes. Addig a a bűnbakoknak némán ontották vérüket, és a vallási vezetők mindent kényük-kedvük szerint mondhattak. Ez a világ legnagyobb eseménye! Jézus Krisztus a teremtő Atyaisten Szava, Neve.

2015. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:

Továbbra sem érted. Tisztázzuk egyszer, s mindenkorra:

igen nem értesz szerinted meg én nem téged ez természetes

hisz te hitetlen vagy én meg hívő.


nem aszt mondom HOGY ENGEM ELÍTÉLSZ.


Mozart szerzeményeit (akár ő írta, akár nem) jó hallgatni. Ha zenekedvelő füllel hallgatom, akkor is, ha zeneértő füllel, akkor meg Pláne! Azonban a mű értékét nem befolyásolja,


(a mű értékét nem befolyásolja)!!!!


hitetlen vagy de szerinted Jézus tanítása rosszra tanít? vagy arra hogy.

ölj hazudj ne tisztelj senkit és semmit st.???

ugye nem.

tehát ha hitetlen is vagy elkel ismerned hogy tanításai nem a rosszra tanít,tehát a mű értékét nem befolyásolja.


ez befolyással van az egész életére. Egy zeneműről ez nem igazán mondható el.

nana! a zene mindég is nagy befolyással bírt az életünkben. már a magzatot az anya méhben is a zene hatására lehet befolyásolni tudományos tény! ahogyan mi is hangulat vagy érzéseinket is kitudjuk fejezni a zenével Mozart pld nyugtató érzést kölcsönöz. az egész élet mivel benne élünk hatással van az emberekre.

2015. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:

A Mozartos hasonlatod sántít.

pedig csak ugyan úgy mondtam a kritikámat róla ahogyan te

Jézusról.

persze azzal a különbséggel hogy én csak példának tetem fel.természetesen tudom hogy ö írta.

2015. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:

a messiás eljövetele jóslata.


de te Betlehem efretá,bár a legkisebb vagy judaa nemzetségei között,még is belőled születik majd nekem,

aki uralkodni fog Izrael felett uralkodása öröktől való és örök időkig tart.


a legkisebb nem mindég a legkisebb.

2015. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:

és Jézus minden embert ugyan úgy szeret.

neki nincs kivétel.

2015. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:

Oké, ezt sem értetted meg...

Így elég nehéz érveket ütköztetni, ha közhelyeket pufogtatsz a levegőbe...

2015. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!