Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok vallás szerint (köztük a...

Sok vallás szerint (köztük a kereszténységben is) miért nincs "lelke" az állatoknak?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 10:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"az állatok felismerik benne urukat"

Vagy pedig tudják, hogyan kell az állatokkal bánni.


"gyakorlatilag az emberen keresztül van az állatoknak Isten-élményük"

Ezt bizonyítanád valamivel?

2015. máj. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
nem, az embereknek nem a klónjuk támad fel, hiszen Lázár is emlékezett mindenre, és mindenkire a feltámadása után. az állatok nem fognak feltámadni, nyílván mindanyiuknak egyedi személyiségük van, de kizárt, hogy feltámadjanak!!! megnézném, mitkezdenének 200 millió évnyi dinoszauruszgenerácíóval, 9 876 543 217 651 tyranosaurus rexel például. a feketehimlő vírusok is feltámadnak akkor?
2015. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

az úr mikor megteremtette Ádámot,s Évát,lelket lehelt belé.

az állatokat szóval teremtette.tehát nincs lelkük.

de vannak érzéseik mivel nekik is van az élethez való funkcióhoz szükséges szerveik.

szív,stb.

ennél fogva nem támadnak fel.

2015. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
valójában a ádámnál is beszélt: teremtsünk embert a mi képmásunkra... de érdekes, hogy vajon az első elefánt orrába is belefújt-e? szerintem igen, csak az állatok esetében ezt nem írja le, míg az embernél igen.
2015. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Girgoy ***** válasza:

Válaszolnék több megszólításra:


["az állatok felismerik benne urukat"

Vagy pedig tudják, hogyan kell az állatokkal bánni.]


Pontosan: Ha az ember ember lesz, akkor fogja tudni azt is, hogyan uralkodjon az állatok felett úgy, hogy az minden tekintetben jó legyen.



["gyakorlatilag az emberen keresztül van az állatoknak Isten-élményük"

Ezt bizonyítanád valamivel?]


Bizonyítani nem tudom (szerinted hogy lehetne, hmmm?) ezt csak valószínűsítem, erre utalt a "gyakorlatilag" szócska is. De mivel nem vagyok állat, ezért nem tudom precízen leírni, hoyg nekik milyen Isten-élményük van, viszont egyértelmű hasonlóságot lehet felfedezni aközött, hogy Isten először megteremtette az angyali világot szolgáló lelkekkel, majd megteremtette a földi világot saját uralkodó képmásával (ember) és az azt szolgáló lényekkel is (állatok). Tehát egy állat hasonlóképpen viszonyulhat az emberhez, aki közvetlenebb ura, mint ahogy a lélekkel rendelkező lények (angyalok és emebrek) viszonyulnak Istenhez. De ez csak amolyan valószínűség, szerintem nem kell jobban belemenni.


[Mondj egy példát ahol az állatok "ruah"-járól van szó!]


Ez csak közvetve volt nekem címezve, de egyébként a helyzet kicsi bonyolultabb, amit én itt összefoglalásként leírtam, az egyfajta konszenzus, amiben a lényeg az, hogy a Biblia különbséget tesz kétfajta lélek/szellem között, és az esetek túlnyomó többségében a nefest/pszichét az állatokra és olyakor az emberekre is használja, míg a ruah/pneuma az emebrrel és Istennel kapcsolatban van használva. Akit részletesebben érdekel, van róla egy jó összefoglaló (nem én írtam egyébként):


[link]


De egyébként vannak további felsoztások is az ortodox keresztény egyházatyáknál, akik önmagában a lélekben/szellemben is hármasságot vagy kettősséget különböztettek meg. :)

2015. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Girgoy ***** válasza:
Mégegy érdekesség. A földi világban a Nap egyfajta Isten-szimbólumként is funkcionál. Tudtuk, hogy az állatok nem szoktak a napba nézni?
2015. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

valójában a Ádámnál is beszélt: teremtsünk embert a mi képmásunkra.


igen így van.és agyagból formálta de amikor készen volt,

az alkotásával valamit még hiányolt belőle,a lelket.

így lelket lehelt belé.és így lett tökéletes az alkotása.

ezért alkotta az embert a saját kép mására.ami nem azt jelenti hogy pontosan úgy nézünk ki mint ö hanem hogy hasonlóak vagyunk hozzá.és a lelkünk egy darabka belőle. (az ö génből)(és ez csak a lélekre vonatkozik)


az állatoknál aszt mondta legyenek állatok elefánt stb.

de az állatok csak a szavai által teremtettek,lélek nélkül.

ha adott volna nekik lelket aszt biztosan meg említették volna hisz ez nagy fontossággal bíró. persze ez nem jelenti aszt hogy az állatoknak nincsenek érzéseik,hisz nekik is van szívük.pld a kutya az ember legjobb barátja,

2015. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
ezt miből gondolod? szerintem logikus, hogy nem sorolja fel az állatokat. beszél a többi bolygórol is, de csak a földre tér ki. a többit is hasonlóképpen alkotta, és működteti.
2015. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

igen de lelket csak az embernek adott melyet a biblia is meg említ de az állatokról csak annyit említ hogy szavakkal

teremtette. a bolygókat is mint ahogy legyen világosság.az embert azért formálta magáról mert valami egyedit akart ami hasonló hozzá és ez az egyediség a lélek.

2015. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
a biblia szerint az állatok is lelkek. ezt már többen belinkelték neked. elolvastad ezeket az írásszövegeket? én is jobban szeretném, ha az állatok feltámadnának. van olyan, akinek szívesen simogatnám újra a pocakját. legyen meg ebben is Isten akarata.
2015. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!