Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan segített Pál a görögökn...

KZitus kérdése:

Hogyan segített Pál a görögöknek, hogy az igazság pontos ismeretére jussanak?

Figyelt kérdés

Cselekedetek 17:22–31

Segíthet ez az érvelés ma is?

Köszönném ha leírná valaki(k) a tapasztalataikat.



2015. máj. 20. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
megvizsgáltam az említett írásszakaszt. sehol sem találom benne, hogy a görögök az igazság pontos ismeretére jutottak volna. egyáltalán, a "pontos ismeret" nem is szerepel ebben a részben. sőt, azt mondták neki, hogy majd még beszélnek később, úgyhogy biztosan nem segített nekik abban, hogy az igazság pontos ismeretére jussanak. inkább azt mondanám, hogy érvelt nekik, és elvetette a magot. követésre méltó abbol a szemszögből, hogy nem a rengeteg isten miatt kezdett el háborogni, vagy hogy bálványimádók, vagy hogy szektásnak tartották, hanem arra koncentrált, ami előrrébb viszi őket szellemileg, ami dícsérhető volt.
2015. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló


nem értetted meg a kérdést.



" sehol sem találom benne, hogy a görögök az igazság pontos ismeretére jutottak volna." = erről nincsen is szó! Persze hogy nem jutottak a pontos ismerethez! Ezt én egyáltalán nem írtam és nem is így értettem.


A kérddés az, hogy: (olvasd el kérlek mégy egyszer)

2015. máj. 20. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:
nos, elolvastam ismét ezt írod:erről nincsen is szó! Persze hogy nem jutottak a pontos ismerethez! Ezt én egyáltalán nem írtam és nem is így értettem. a kérdésed pedig ez: Hogyan segített Pál a görögöknek, hogy az igazság pontos ismeretére jussanak? a válasz így csak ez lehet: sehogy, hiszen a görögök nem jutottak az igazság pontos ismeretére, a zitus is ezt állítja. illetve nem állítja. olyan zavaros ez az egész. most akkor mi a kérdés?
2015. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

:)


nos a kérdés az, hogy a görögül beszélö pogány nemzetekböl is sokan az elsö keresztény gyülekezet tagjai lettek.


Nekem nagyon tetszik Pál apostol talpra esettsége.

Például Athénban /a Cselekedetek 17 része írja ezt a történetet/... megállt az Aeropágusz közepén és ezt mondta: látom hogy félitek az Istenségeket, és találtam egy oltárt amire ez van címezve "Egy ismeretlen Istennek"...erröl az Istenröl beszélek nektek.


=Igy Pál apostol letett egy közös alapot, "az ismeretlen Istenröl" és hirdetett.


Egyesek a hallgatói közül csúfolódtak, de egyesek keresztények lettek, közöttük az Aeropágusz-törvényszék egyik bírája Dioníziusz is..........

2015. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen és még folytatom, segíthet nekünk ez az érvelés.


Ez azért, hogy sokszor van közös alap, amiben megegyezünk az emberekkel.

Például az egyik az, hogy az emberek nagyrésze ismeri és imádkozza a "Mi Atyánk" imát.


Mi is ismerjük, imádkozzuk, hogy Isten neve legyen megszentelve. A kérdés: Van Istennek neve? Miért kell hogy meg legyen szentelve?


Vagy mi az Isten királysága /országa/ és mi az akarata?

Mit jelent az, hogy az Isten akarata legyen meg a Földön is ugyanúgy mint a mennyben?


Bibliával a kezünkben és megkérhetjük akit érdekel a téma, hogy keresse ki a verseket a saját Bibliájában :)

2015. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen fogalmazott, és figyelembe vette a hallgatóit.
2015. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!