Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek jó keresztény...

Hogyan lehetek jó keresztény feleség? Feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés

A férjemben mostanában sokat csalódtam. Nem közvetlen velem kapcsolatos a dolog, nem a házasságunkkal van baj, csak olyan dolgokat tett, amiért sorozatosan csalódtam benne. Nehéz így szeretni, nem elítélni, mellette állni, őt támogatni. Egy kicsit megtorpantam az úton, elgyengültem a hitemben. Istennek mi a célja ezzel? Nem tudok szabadulni attól az érzéstől, hogy neki minden könnyebb, a könnyebb utat választja, nem hoz áldozatokat az életben, míg én próbálok a helyes úton haladni, ami igencsak megpróbáltatásokkal teli. Én gyötröm magam az ő bűnei miatt is, míg ő jól érzi magát. Igazságtalannak érzem az életet. Egy kicsit megrekedtem ezen a ponton.

Tudtok nekem tanácsot adni? Olyan válaszolók segítségét kérném, akik hisznek Istenben, lélekben, hitben erősebbek mint én, és tudnak nekem útmutatást adni erre az állapotra. Ha kell, leírom férjem néhány dolgát, de azt hiszem ez a probléma szempontjából mellékes.



2015. máj. 21. 10:36
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok építő jellegű és elgondolkodtató választ, megpróbálok reagálni néhány dologra.

Először is külön ki kell emelnem a 16-os válaszoló írását! Nagyon nagyon köszönöm, pontosan ez a válasz a kérdésemre, erre az útmutatásra volt szükségem!!!


"A szeretet döntés kérdése és akarati cselekvés kérdése is, nem csak az aktuális érzelmek kérdése. Szeretet az, amikor olyankor is tudsz a másik mellett dönteni, amikor a szíved éppen mást diktálna."


Köszönöm ezeket a sorokat.

A következő.12-es válaszoló, szintén jó dolgokat írtál, értem a logikádat. Egy-két félreértést elkerülnék, hisz nem akartam a családi helyzetünket ennyire részletesen taglalni, úgy gondolom, nem is az a lényeg, hanem hogy arra keresem a választ hogyan legyek jó feleség a férjem mellett, akiben mostanában többször csalódtam.

Szóval 12-es, a férjem nem tiszteli a szüleit, haraggal vált el tőlük, és tiszteletlenül beszél róluk. Semmi közöm hozzá, hogy ők mire költik a pénzüket, ezt a férjem hánytorgatja fel nekik, neki fáj, hogy az unokákra nem költenek, nem szeretik úgy ahogy ő azt szeretné, az ő véleménye, hogy a szülei álszent képmutatók, mert kifelé eljátsszák a szent családot, minta keresztények, valójában meg nem így van, ezért álca csak a misére járás, áldozás, gyónás, adakozás, ha nincs mögötte szeretet, mert a lényeg a szeretet. Én nem ítélem el apósomékat, elfogadtam őket olyannak, amilyenek, de a férjemnek mindez fáj, én mindig a villámhárító voltam köztük, de most vége, a férjem számára a szülei nem léteznek többé.

Valaki írta, hogy a férjem irántuk érzett haragja erősebb az irántam érzett szeretetnél. Emiatt aggódom én is, mert a harag erősebb benne, és ennek jó vége nem lesz, így nehéz lesz a szeretetnek győznie, de nekem most ezen kell munkálkodnom.

20-as válaszolónak: azt hiszem, te nagyon félreértelmeztél sok mindent. Nem vagyok híján a szeretetnek, nem vagyok megkeseredve, nem irigykedek a férjemre(miért irigykednék ezt totál nem értem),nem rombolom a férjem, nem nézek sorozatot, nem értem, neked ez hogy jött le. Olvastam Ruth könyvét, és mi az összefüggés? A férje meghalt, ő hűséges maradt az anyósához, vele maradt, majd alázattal hűséges maradt ahhoz a rokonhoz, akihez az anyósa irányította, betartva az akkori szokások által előírt rendet. És? Hogy jön ez szerinted ide?

2015. máj. 22. 12:14
 22/25 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat, a 13-as válaszolónak, az Istennel való viszonyomra. Én keresem az utamat, folyamatosan, olvasva, gondolkodva, töprengve. Engem nem neveltek vallásosan, én felnőtt fejjel magamtól kezdtem el keresni Istent, számomra kicsit idegen az egyházi ceremónia, de igyekszem elfogadni. Lelkemhez leginkább a reformátusok egyszerűsége áll a legközelebb, van úgy hogy elmegyek református istentiszteletre, ott jól érzem magam. De katolikusnak vagyok megkeresztelve, s férjem és gyerekeim görögkatolikusként, ezt a vallást gyakoroljuk. Nagyon szép egy görögkatolikus szertartás, de számomra ez csak ceremónia. Nekem nem ez a lényeg. Jézus tanításainak tanulmányozása engem arra tanított, hogy a legfontosabb a szeretet, szeresd felebarátodat és szeresd ellenségeidet, és úgy gondolom, hogy ezen kell igyekezni a mindennapi életben. Igyekszem szeretettel közelíteni mindenki felé, nem ítélkezni mások felett, elfogadni másokat, segíteni amiben tudok, nekem ez jön le. Úgy gondolom, hogy én a templomon kívül is beszélhetek Istennel, közeledhetek Istenhez, minthogy úgy érzem bűneim bocsánatára sincs feltétlenül szükség papi közvetítőhöz. Járunk templomba, és a gyerekeinket is visszük, de úgy gondolom, nem ez a lényeg, mert a lényeg belül van, hogy mit hiszek és mit érzek. Biztos, hogy én is követek el sok hibát, de valahogy én így érzem, az egyház számomra csak egy eszköz, amivel igen közelebb lehet kerülni Istenhez, de ezt meg lehet tenni egyházon kívül is.
2015. máj. 22. 13:00
 23/25 KZitus ***** válasza:

"Nincsenek jó viszonyban, ez most odáig fajult, hogy egy pár hónapja nem beszélnek egymással. "


Nézd, az amit leírtál természetesen nem az "egész" történet. Így nem is írhat neked ezzel kapcsolatban senki elfogadható tanácsot.

Talán abban lehetne a megoldás, ha keresnél alkalmat arra hogy beszélges a férjeddel, és megtudd az indítékait. Mert ha ennyire haragszik a szüleire, annak oka van. Ha tudod az okát, és megérted a férjed érzéseit akkor tudsz neki segíteni.

Ne csak a magad szemszögéből lásd a dolgot.

Sajnos a mostani rohanó életben bizony elég kevés idő jut arra, hogy jókat beszélgessenek a házaspárok egymással. Sokszor félmondatokból, vagy elejtett mondatokból vonunk le következtetéseket. Nem azt akarom mondani, hogy málatok is így van. Csak általában.

Ott van a születésnap történet, amit leírtál. Nem lehett volna, például, elmenni egy nappal korábban, vagy később, hogy mindenkinek jó legyen? A békesség a többi családtaggal is fontos. A felebaráti szeretet azt diktálja, hogy mindenkire legyünk tekintettel.

Mivel a családdban gyerekek is vannak, a legfontosabb cél, hogy együtt maradjon a család. Ezen kell dolgozni elsősorban. Ne alakits ki negatív következtetéseket magatokról. Például az írtad, csalódásst érzel. Azt tudod, a férjed mit érez? Lehet ő is csalódott, amiért nem érted meg a szüleivel kapcsolatos dolgot.

Ne ért félre kérlek, egyáltalán nem helyeslem azt, amit a szüleivel tesz. De próbáld megértemi az indokait. Majd csak azután lesz lehetőséged segíteni neki, hogy rendbe jöjjön a szüleivel.

Csak remélni merem, hogy te látogatod az anyosodékat a gyerekekkel együtt:-)

2015. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 KZitus ***** válasza:

Ismét írrok, hiszen több infót olvastam tőled.


"Vagy próbáljam őket békíteni?" - ez mégtöbb konfliktust szülne a saját családodban. Szüneteltesd ezt a témát a férjeddel...


"Én ugyan mivel mutassak példát a saját viselkedésemben? " - azzal, hogy MINDIG a férjed oldalán álsz. Ha ő hozná fel a szülei témáját, talán azzal nyugtathatnád, hogy mindegy milyenek, akkor is az anyja és az apja!!Szülőket nem választhatunk magunknak- olyanok amilyenek.

Azzal is példát mutathatnál, ha a nagysszülők igénylik az unokákat akkor lehetőséget találsz, hogy láthassák, a gyerekek együtt lehesenek velük. Mert ők tényleg nem értenek semmit, csak a rosszat abban hogy nem lehetnek a nagyikkal.


"Szóval azt szeretném megtudni, hogy szerintetek egy keresztény feleség akkor is az ura mellé áll, ha tudja, hogy az bűnt követ el, akkor is támogatja, mert a felesége?" - nem tudom milyen bűnre gondolsz, de ti ketten egy testek vagytok. Akkor álltál az urad mellé, amikor hozzámentél. Ez szent dolog Isten előtt. Tartsál ki mellette jóban, roszban. Azt hiszem ezt meg is fogadtátok egymásnak az elején:-)

Az amit eddig írtál magatokról, nem ok arra, hogy szembefordulj a férjednek, a bibliai alapelvek, tanítássok szerint.

Feljebb ajánlottak egy könyvet a családi boldogságról, ott sokféle problémára találsz szentírási tanácsot. Boztosan hasznodra lehetne.

2015. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb választ. Nem, semmiképp sem akarok szembefordulni a férjemmel, eszem ágában sincs, csak nem értek egyet vele jónéhány dologban. Amiről írtam, persze hogy csak kivonat, de nem is akarom részletezni, sőt más apróságait sem ami nekem nem tetszik, mert nem ez a lényeg, nem akarom a kettőnk dolgait személyesíteni, hanem arra keresem a választ, hogyan viselkedjen egy jó keresztény feleség. Mit tehet a családi béke érdekében, hogyan álljon a férje mellé akkor, amikor nem ért egyet a döntésével stb. Tovább megyek, és itt már hangsúlyozom nem konkrétan rólunk van szó, mit tegyen akkor ha a férj megcsalja, megbántja, megveri, megalázza stb.?

Az a baj, nem nagyon van olyan ismerősöm, aki hasonlóan gondolkodik mint én. Nagyon sokan vannak, akik nem hisznek Istenben, vannak akik csak mondogatják, hogy Istenem, Istenem, de nincs mögötte semmilyen hit, vannak akik kereszténynek vallják magukat, templomba járnak, mégis sok dologban világi módon cselekednek és ítélkeznek.

Én próbálok keresztény szemléletet tanulni. De nehéz. Körülöttem nagyon megy a szemet szemért fogat fogért, ha megbántottak visszaadom, bosszút állok a másikon, sajnos a saját férjem és a szülei is ezt teszik most egymással.

Azt látom magam körül, hogy senki nem cselekszik keresztényi módon. Így nehéz. Mert a rossz példa ragadós.

Van keresztény ismerősöm, aki elvált, sőt papot is tudok ilyet, református lelkészt, aki azóta már nem lelkész többé...

Egy másik dolog, az abortusztéma, ami nap mint nap megfordul a fejemben. Nekünk 3 gyerekünk van, a 3-at már nem terveztük, besikerült, de örültünk neki. Mikor vele állapotos voltam, több ismerősöm rákérdezett, hogy terveztük-e vagy sem, ennek kapcsán szóba jött ez a téma, mi van akkor ha besikerül egy nem tervezett gyermek, és több közeli jó ismerősömről is kiderült, hogy volt már abortusza, mert akkor és ott nem akarta megtartani az adott gyermeket. És ők mind templombajáró keresztények. Én ezt nem értem. Ha nem hinnék Istenben, akkor is azt gondolnám, hogy az abortusz egy gyilkosság, és nem szeretném megtenni. Félre ne értsetek, nem ítélkezni akarok senki felett, hanem ezzel azt akartam példázni, hogy azt látom a környezetemben, hogy a magukat keresztényeknek valló emberek is követnek el súlyos hibákat az életben, ugyanúgy mint azok akik nem hisznek, így elég nehéz az embertársainktól útmutatást látni, illetve még az, hogy azt hiszed valakiről akit x éve jól ismersz, hogy milyen csodálatos ember, és akkor kiderül róla egy ilyen súlyos dolog, és akkor én nem tudom, mit gondoljak arról az emberről. Mindenki megbotlik, bűnözik, vétkezik, értem én, csak mégsem értem. Mert akkor visszakanyarodva az én problémámhoz, ha én ezeknek a kedves keresztény ismerőseimnek, barátaimnak elmondom mi a bajom a férjemmel, tudjátok milyen választ kapnék tőlük? Azt hogy szálljak szembe a férjemmel, mert mit képzel ő, hogy az én kedvemért nem tesz meg dolgokat, adjak neki ultimátumot, hogy ha nem békül ki a szülőkkel, akkor elválok, meg az unokákat sem tilthatja a nagyszülőktől, az akarata ellenére is vigyem oda őket stb. tudom ilyeneket mondanának, mert így gondolkodnak.

Szóval értitek, ezt most muszáj volt kiírnom így magamból, mert a válaszaitokból látom, hogy ti másképp gondolkodtok mint az én ismerőseim zöme, és a ti válaszaitokból építkezhetem, tanulhatok egy-két dolgot.

2015. máj. 28. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!