Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan tértetek meg, mi a...

Ti hogyan tértetek meg, mi a bizonyságotok?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 06:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lol
2015. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom, ez valami vicc akart lenni.

Miféle bizonyságról beszélsz?

2015. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Azt gondolom, hogy bár Jézustól tudjuk, hogy egyedűl Ő az út az Atyához, de ettől még az út Jézushoz és Jézusig sokféle lehet. S általában a felnőtt megtérőké például értelemszerűen más, mint azoké, akik beleszülettek úgymond a vallásba. És nem feltétlen filozófiai érvek pl csak, amik az embert hitre vezethetik. A bizonyság pedig a hit mélységének a kérdése is, úgy hiszem. Ezért lehet és van értelme egy ilyen kérdésfeltevésnek.

Én például azt gondolom, hogy sokmindent megtapasztaltam a Szentírásban írottakból a saját életemben és ez "kényszerített" a hitre, megtérésre.

2015. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Én muszlim lettem, és az igazi egyistenhit fogott meg. Egyetlen vallás sincs a földön ma már, ami egyistenhívő, csak az Iszlám.

Sem a kereszténység, sem a zsidó már nem igazi egyistenhívő.

2015. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a zsidó vallás miért nem? Azok a keresztények akik nem fogadják el a szentháromságot miért nem?
2015. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert az istenképük emberi.
2015. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ez tévedés, bár egyes egyéneknél lehet, hogy igen, de a többségnél nem és az elv is az, hogy hasonlóan a muzulmánok gondolkodásához Isten nem mérhető fel. Az Iszlámban is van néha hasonlatképpen antropomorf jelleg, pl "Allah keze"

és sokan vádolják az Iszlámot, hogy Allahot emberszerűnek képzelik el a muszlimok, ami talán igaz is egyes iskolázatlan ázsiai emberre, de nem az Iszlámra mint vallásra, úgy gondolom ez ugyan így igaz a keresztényekre és a zsidókra is

2015. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Látom normális embernek vagy.

Viszont a szentíráson keresztül kell megvizsgálni a dolgot, méghozzá olyan idézeteken keresztül, ami nem antropomorf, mert az csupán példázat!

Tehát pl nem fogom azt mondani, hogy Istennek keze lenneaz Iszlám szerint, mert az idézet a Koránból nem erről szól. Hanem arról, hogy a zsidók az Urat fukarnak tartották(mert nem teljesültek a fohászaik), és akkor abban a nyelvjárásra ezt úgy fejezték ki, hogy "a keze zárva". Tehát ha egy embert meg akartak sérteni, és azt akarták mondani hogy ő fukar, akkor ezt mondták. Mint ahogy mi azt mondjuk, hogy a fogához veri a garast. Erre mondta az Úr hogy bizony az ő kezei tárva vannak.

"21) 64. A zsidók azt mondják: „Allah keze meg van láncolva!” Legyen bizony az ő kezük megláncolva, és legyenek megátkozva azért, amit mondtak! Nem! Az Ő Keze ki van nyújtva, úgy ad, ahogy Ő akar. És az, ami leküldetett neked Uradtól, bizonnyal sokukat fogja növelni a lázadásban és hitetlenségben. És ellenségeskedést és gyűlöletet vetettünk közéjük az Ítélet Napjáig. Ahányszor csak meggyújtják a háború tüzét, Allah kioltja azt. És arra törekszenek a földön, hogy romlást terjesszenek. Ám Allah nem szereti azokat, akik romlást terjesztenek. (Al-Maaida: 64)"

Tehát ez nem azt jelenti, hogy Allahnak lennének kezei.


Viszont vegyünk nem ilyen példákat a Bibliából, ami konkrétan az Úrra vonatkozik, és nem példaként, sem átvitt értelemben, és emberi tulajdonság.


Isten meggondolja magát:

2Móz. 32,14 „És abba hagyá az Úr azt a veszedelmet, melyet akart vala bocsátani az ő népére.”

1Móz. 6,6.7 „Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, ... És monda az úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; ... mert bánom hogy azokat teremtettem.”

Jón. 3,10 „... és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyről mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre.”


Isten a hetedik napon megpihen.


Úr kinyilatkoztatta magát látható alakban: lásd pl. a Dániel 7:9-ben:

„Amint néztem, egyszer csak trónokat állítottak fel, és az Ősöreg leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, fején a haj tiszta, mint a gyapjú. Trónja lobogó lángból volt, kerekei meg izzó parázsból.”


A Korán világosan kimondja: "Semmi nem olyan mint Ő"

2015. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen éreztem az elhívást.

Megakartam ismerni a Bibliát,és megpróbálni a szerint élni.

2015. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 pelgrim ***** válasza:

Sehogyan, nem volt rá szükség, hiszen nem távolodtam el Istentől, az egyszerűen lehetetlen. Istentől nem lehet eltávolodni, vagy csak képzeletben.


Az ember Isten fejleménye, szerves része, hasonlóképpen mint a fa levele a fa része, nem teremtménye. Az ember értelmi képességei révén képzeletében, gondolkodásában, hitében 'eltávolodhat' Istentől, de még akkor is szerves része marad Istennek.


Én mindig hittem Istenben, én vagyok kell, hogy Isten legye, nekem ez mindig is természetes dolog volt, úgy sem gondolatban, sem képzeletben vagy hitben sem távolodtam el tőle.

2015. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!