Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, ha nincs még...

Miért baj, ha nincs még megkeresztelve a kislányom? Nem tudom, milyen vallású lesz. Legyen ez később az Ő döntése.

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
56%

nem baj.

az a helyzet, hogy az életben megismert téves tanításokat, szokásokat és 'igazságokat' sokkal nehezebben vetkőzzük le (a saját igazunk/meggyőződésünk), mintha eleve csak az 'új', gyakorlatban is bevált igazsággal találkozunk. példa erre az, mikor olyasvalakinek próbál az ember érvelni, aki nem tények, hanem érzelmek alapján védi az igazát (egyre hangosabban, ingerültebben).

Hasznos, ha a gyerek nem hinni, hanem megvizsgálni és következtetni tanul meg, tények alapján.

2010. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
50%

ma 13:34-nak teljesen igaza van, csak ismételni tudom

a legnagyobb badarság a világon vagy szándékos hazugság, amikor a szülő azt mondja: nem kereszteltetem meg, majd ő dönt

pont ezzel veszi el a döntés jogát a gyermektől

2010. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nekem két fiúgyermekem van, az egyik 11 a másik 2 éves. Egyik sincsen megkeresztelve.


A keresztség igazi jelentősége pontosan a döntés, hogy valaki tudatosan választja a hitvallását és annak megfelelően keresztelkedik meg! A gyermekkeresztség nem bibliai tanítás.


A mi közösségünkben a szülőknek lehetőségük van arra, hogy a gyermeket csecsemő korban elhozzák a gyülekezetbe "bemutatni" ahogyan Jézust is bemutatták a templomban, és a gyülekezet együttesen kéri áldását az életére. Természetesen mint hívő szülők hitben neveljük a gyermekünket, de nem kényszerítünk rá semmit, megosztjuk vele a mi világképünket, igyekszünk példát adni rá, hogy hogyan kell élni, és ha ez sikerül maga a gyermek fogja kérni a keresztségét!


Üdv. Péter

2010. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Sokan csak azért tartanak keresztelőt,hogy csináljanak egy jó bulit,és később lehúzzák a keresztszülőket..én ezt látom magam körül,aztán amikor azt kérdezem,hisznek-e Istenben,általában NEM a válasz..Te jó ég??? Nos,Hány és hány ember van megkeresztelve..Köztük gyilkosok,pedofilok,/pedofil papok/csalók, árulók,hagy ne soroljam..Nem attól lesz valaki erkölcsös,vagy jó ember,ha egy pap vízbe mártja a fejét..Pont attól amit lát,hall,tanul a szülőktől,pedagogusoktól,embertársaiktól stb..Én is meg lettem keresztelve,mégsem vagyok keresztény..Magamban hiszek,a lélekben és a sorsszerűségben,abban hogy nincsenek véletlenek..Attól,mert valaki nincs megkeresztelve,még nem ateista..Hiszek a gyermekemben,hogy jó ember lesz belőle..segítőkész,szorgos,és önzetlen,mint a szülei..
2010. márc. 1. 18:40
 15/44 A kérdező kommentje:

"De akkor minden vallást és kultúrát ismertess meg vele, hogy tudja miből választhat"


Csak azért,mert nincs megkeresztelve?Neked keresztelésed előtt megmutattak mindent,aztán választottál csecsemőkként,és aztán kereszteltek meg?

Miért kellene mutogatnom,majd ha nagyobb lesz és érdekli a vallás,akkor elolvassa azokat a könyveket amik érdeklik..Én is 14-15 éves koromban kutatgattam..és a buddhizmus felé hajlok,ha már vallásról van szó..A lényeg az,hogy ne erőltessük..Ha olyan suliba fog járni,ahol hittant tanulhatmhát legyen..Sőt örülök neki,meséket,történeteket hallgathat..Én csak annyit kérdeznék,hogy mit változtat az életén,ha nincs megkeresztelve?Ha öt vagy 10 évesen lesz csak..akkor már minden oké..addig meg számkivetett?

2010. márc. 1. 18:50
 16/44 anonim ***** válasza:
44%
Csak az olyan emberek szórnak rád átkot emiatt, akik anno Galileit is tűzbe dobták. Felvilágosult korban élünk, had legyen ez később a gyerek döntése.
2010. márc. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
69%

Olyanok dolgokról van szó, amikről ti nem tudtok.


Nem véletlenül van az, hogy halálveszélyben BÁRKI keresztelhet, nemcsak pap. Vajon miért van ez így? Miért ilyen fontosságú?


Ezen gondolkozzatok el.

2010. márc. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Kereszténység előtt is éltek emberek..akik azt sem tudták ,mi az a vallás..

A hívők szerint pedig akkor most mi is van a szabadakarattal..?

Mindegy!Nem lesz attól senkinek se jobb,se rosszabb ha megkeresztelik..Ha a gyermekem egyszer azzal áll majd elém,hogy szeretné,hogy megkereszteljék,már viszem is..Ennyi..

2010. márc. 2. 11:34
 19/44 anonim ***** válasza:
47%

De mi a fenének kérdezted egyáltalán meg? Ha úgyis csak az a jó amit te gondolsz és lehurrogod a másikat?

És te már eldöntötted, hogy nem keresztelteted meg? Istenem, de sötét ember vagy, szerencsétlen gyereked, tőled aztán sokat tanulhat.

2010. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
86%

Galileit nem is dobták tűzbe...

Hogy Galileit »megégették« volna, vagy hogy Rómában kegyetlen börtönben tartották, éppoly történelemellenes kitalálás, mint az, hogy egyházi bírái előtt lábbal dobbantva azt mondta volna: »Mégis mozog a föld!« Ezek mind egyházellenes kitalálások, szabadgondolkozó mesék. Galilei mélyen hívő katolikusként élt és halt meg, s legjobb barátai éppen papok és jezsuiták voltak.

2010. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!