Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, ha nincs még...

Miért baj, ha nincs még megkeresztelve a kislányom? Nem tudom, milyen vallású lesz. Legyen ez később az Ő döntése.

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Hol is hurrogtam le bárkit is?Olvasd már el figyelmesebben,mit írtam és mi a kérdés?Egyáltalán nem döntöttem el,hanem pont az a lényeg,hogy hagyom hogy a gyerkőc döntsön!Szerintem meg világos és okos vagyok és...:-)Ha valami nem tetszik,nem kell rá reagálni..Egyébként pedig elég értelmes válaszokat kaptam,köszönöm mindenkinek!
2010. márc. 2. 21:05
 22/44 anonim válasza:
85%

Kedves kérdező!

A gyerekedet nem KELL megkeresztelni! Igazad van sajnos abban, hogy a legtöbben csak a buli, meg a megszokás kedvéért teszik, de eszedbe jutott valaha, hogy éppen te lehetnél kivétel?

Azért sem kell ilyen módon megkeresztelned a gyerekedet, mert az saját lelkiismereted és Isten ellen való vétek lenne, ha ilyen lelkülettel teszed. azért írom ezt, mert a keresztelés az valóban nem a gyereked döntése, hanem a tied! És a keresztelés rendjén éppen ezért te, valamit a keresztszülők -és nem a gyereked- tesztek arra fogadalmat, hogy a kis emberpalántát keresztyén hitben, keresztyén életre fogjátok nevelni. Ezt sajnos sokan éppen a buli miatt nem veszik észre.

Ugyanakkor Jézus parancs: "Elmenvén azért tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében" és senki ne írja azt, hogy a gyermekkeresztségnek nincs bibliai alapja. Számtalan helyen olvashatjuk az Újszövetségben, hogy "megkeresztelkedett egész házanépével", márpedig a görög nyelv "házanépe" (szerintem a magyaré is)azt jelenti, hogy a család apraja nagyja.

Nos ha érdekel egy 25 éves kezdő református lelkész véleménye az a következő: Azzal, hogy nem kereszteled meg a gyermekedet, többet vétesz ellene, mint magad ellen azzal, hogy felelőtlenül teszed, mert Isten előtti fogadalmadat nem veszed komolyan. A választás lehetősége később is adott. De ha nem kereszteled meg, akkor kimaradhat olyan dolgokból, amelyek javára válhatnának.

Tégy lelkiismereted szerint.

Isten áldása legyen gyermekeden!

2010. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
MÉG..nincs megkeresztelve..nem állítottam,hogy nem lesz..és igen,azt gondolom,hogy csak hagyományból tartják a keresztelőket..házasságkötést..Párommal nem vagyunk vallásosak..de ateisták sem!bár nem hinném,hogy a sok megkeresztelt szülő a megkeresztelt gyerekét egyáltalán vallásban nevelné,vagy templomba vinné..Főleg a mai tinik,fiatalok..nem is érdekli őket..Én megszeretnék majd adni neki minden jót,oktatás szempontjából is,de a vallásban nem segíthetek..arra mindenkinek magára kell rátalálnia..Hívőknek!Isten és a hit nem egy templomban vagy a szenteltvízben található,hanem mindenkinek a saját szívében..Nem az a dolgom,hogy rávezessem a hitre,majd megtalálja maga,ha lesz rá szüksége..Az én dolgom,hogy felneveljem a legjobb tudásom szerint,szeretetben békességben boldogságban..
2010. márc. 3. 23:02
 24/44 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Most biztosan sokan felhördülnek, de szerintem ez a keresztelkedés egy szokás.

Főleg kisközösségekben tartják számon. Azt gondolom, nem ennek kell megfelelni, mármint, hogy mit várnak el tőlünk. Hanem saját magunknak.

Bár kis településen elég nehéz ellenállni a nyomásnak.


Baja biztos nem lesz tőle, ha mégis úgy döntesz, hogy legyen. Jól látod, nem ez az, ami számít.


De, ha nem, akkor sem.

Sajnálatos, hogy ez van, mert úgy gondolom, a hitünk is magánügy, senkinek nem tartozunk elszámolással.

2010. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
53%

Ha mindent meg akarsz adni a gyerekednek, oktatás terén, kezd el magad művelni kicsit, mert tőled tanulhatja a legtöbbet. És borzalmas olvasni, hogy miket írsz. "nem nevelik őket vallásban", "meg vagyok keresztelve- de nem vagyok keresztény"

Ráadásul a keresztelőnek nincs köze a valláshoz, itt már annyian leírták, elmagyarázták, és még mindig ezt a baromságot fújod. Hogy majd ő választ stb stb

2010. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Azért kérdezel, mert a saját álláspontod megerősítését várod, vagy azért, mert valóban választ keresel, tanácsot, segítséget vársz? Jó lenne eldönteni!

2010. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Szia!Én ilyet nem írtam,hogy a keresztelőnek,nincs köze a valláshoz..Pont,hogy van..mivel a megkereszteléssel vállalom,hogy keresztény hitben fogom nevelni..és Ez az,ha nem élek így,akkor mit vállaljak..?Egyébként meg azt írtam,hogy a sok megkeresztelt szülő megkeresztelt gyerekét egyáltalán nem neveli hitben..Nem foglalkoznak a vallással(tisztelet a kivételnek)és erre írtam,hogy csak megszokásból tartják a keresztelőket,nem a lényege miatt..Nos,igen keresztény vagyok,mert megkereszteltek,de nem gyakorlom a vallást-ebbe jogosan kötöttél bele..!Köszönöm az eddigi válaszokat!Többet nem foglalkozok a témával..és a goromba,kötözködős emberekkel..Mindenkinek szép napot!:-)
2010. márc. 4. 12:28
 28/44 anonim válasza:
58%

Kedves Kérdező!

Kérlek lásd meg, hogy az amire te készülsz az éppen + egy lépes! Téged még megkereszteltek, és úgy érzed nem neveltek eléggé keresztyénnek! Nem tartod magad vallásosnak, de ateistának sem! De ugyanakkor még kérdés számodra, hogy megkereszteld-e a gyereked, vagy sem! Azért mondom, hogy + egy lépés, mert téged elhanyagoltak, te még foglalkozol a kérdéssel, de nagy valószínűséggel nem fogod megkeresztelni, a gyerekednek meg majd mikor felnő, már eszébe eszébe sem fog jutni, hogy megkeresztelkedjen, vagy hogy a gyerekét megkeresztelje! ..Ne tedd szegényebbé az életét!

...de dönts lelkiismereted szerint!


Még egy dolog, mielőtt lezárnád magadban a témát. Kérlek válaszolj néhány kérdésemre, ha nem túl fárasztó számodra: Mit tudsz az egyház hivatalos álláspontjáról, a gyermekkeresztséggel kapcsolatban?

Szerinted bűnös a gyereked?

2010. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
84%

Oké lezártad a témát, de pont most írtad le a lényeget. ha megkeresztelteted, vállalod, hogy keresztény szellemben neveled fel. Eszerint te ezt nem vállalod. Ha a lányod úgy dönt hogy megkeresztelkedik 10-12 évesen valamiért, akkor már nem tudod keresztény szellemben felnevelni, mert 12 évesen már nincs mit nevelni rajta.

Úgyhogy az már nem lesz ugyanaz. Persze nyilván az ő döntése lesz, de valójában a konfirmálásnak, bérmálásnak van ez a "funkciója". Te elveszed tőle a lehetőséget, hogy "keresztény szellemben nevelkedjen."

Ami nem baj,mert sokan nőttek fel így és sokan keresztelkedtek felnőttként, de ne hivatkozz erre, hogy az ő döntése legyen stb. Hanem arra, hogy te nem tudod, nem akarod biztostani, nem tartod fontosnak számára a keresztényi nevelést.Mert te sem kaptál azt (bár szerintem ez is hülyeség, mert ez társadalmunk alapja, ha nincs is így kimondva- elég a görög és Shakespeare drámáira gondolni, amiken tisztán látszik a keresztényi gondolkodásmód).

2010. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg a 2 hónapos gyereket, hogy kér-e enni és csak akkor etesd meg ha megmondja hogy mit kér ebédre. Addig ne adj neki, hadd döntse el mit enne, nehogy bármire is kényszerítsd amit nem szeretne.
2010. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!