Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, ha nincs még...

Miért baj, ha nincs még megkeresztelve a kislányom? Nem tudom, milyen vallású lesz. Legyen ez később az Ő döntése.

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
36%

Nos, én kiírom nyíltan, aztán ha kérdésetek van, akkor kérdezzetek:

NAGY KÁRT OKOZOL A GYEREKEDNEK, HA NEM KERESZTELTETED MEG! Mégpedig azzal, hogy elveszed tőle az üdvösség lehetőségét, és annak a lehetőségét, hogy Istent megismerje! Végtelenül nehéz lesz neki felnőttkorában vagy másoktól, esetleg hittanon megismerni Istent és a vallást, ha addig nem úgy nevelkedik, mert elsősorban TE vagy neki a példa! Az üdvösségével játszol! Csak nem tudsz róla! Ezzel a saját felelősséged is nő, mert ezt te teszed vele! Ezt tudnod kell!

Inkább menj el egy paphoz, és kérdezd meg tőle a kétségeidet! Ez katolikus pap is. Ennyit megtehetsz a gyerekedért, hogy olyantól kérdezed meg, aki jobban tudja nálad, mert ha beteg a gyerek, akkor sem te döntesz, hogy mi legyen, hanem viszed orvoshoz! Nos, a lelkéért is felelősséggel tartozol, ezért abban se csak te dönts, hanem kérdezz meg egy olyat, aki jobban tudja nálad, egy papod, a lélek orvosát!

Mert ha közben pedig ne adj' Isten, meghal, és áteredő bűnnel, valamint meg nem tanított Istenszeretettel és hitetlenséggel a pokolba kerül, az a Te felelősséged lesz! Vigyázz a gyereked üdvösségére! Isten irgalmas és igazságos, ha nem tehet arról a gyereked, hogy nem keresztelted meg és nem nevelted hitre, Istenszeretetre, akkor csökken az ő felelőssége, a tied pedig nő, de nem jó ezzel játszani! Ne kísértsd Istent, hanem tegyél meg minden tőled telhetőt!

Ez az igazság, amit tudnod kell!

2010. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
35%
*kimaradt a LEHET szó, tehát "ez LEHET katolikus pap is"
2010. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
36%

"NAGY KÁRT OKOZOL A GYEREKEDNEK, HA NEM KERESZTELTETED MEG! Mégpedig azzal, hogy elveszed tőle az üdvösség lehetőségét, és annak a lehetőségét, hogy Istent megismerje!"


Ekkora baromságot már rég hallottam, de nem kezdek vitába, mert megint az ateista lesz a hibás, hogy a keresztény nem tud mivel érvelni...

2010. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Ezt feltétlenül olvassátok el figyelmesen! De vigyázzatok! Ezt elolvasni felelősség, mert utána nem mondhatjátok, hogy nem tudtátok, ha végül mégsem úgy tesztek, ahogyan erre ez az írás felhívta a figyelmeteket!

Kérdés esetén feltétlenül kérdezzetek meg egy papot, és ne csak elvessétek a témát!


Itt a link: (mozillában olvasható, de pdf kell hozzá)


[link]

2010. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
62%
A gyermekkeresztség nem tudom honnan jött. A Bibliában csak felnőtt emberek vették fel a keresztséget. A legjobb amit tehetsz, hogy keresztény szellemben neveled. Most ezért a véleményért megkövezhettek, de keresztényként nyilván nem fogok mást tanácsolni, csak azt amiről meggyőződtem.
2010. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

"A Bibliában csak felnőtt emberek vették fel a keresztséget."


na ezt nem tudni, honnan jött

mert a Biblia sehol nem támasztja alá

2010. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:
51%
A Biblia azt írja, hogy "megtért és megkeresztelkedett egész házanépévell együtt". Magyarán, a gyengébbek kedvéért: a család apraja nagyja! Szép napot!
2010. ápr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

"NAGY KÁRT OKOZOL A GYEREKEDNEK, HA NEM KERESZTELTETED MEG! Mégpedig azzal, hogy elveszed tőle az üdvösség lehetőségét,"

"Inkább menj el egy paphoz, és kérdezd meg tőle a kétségeidet! Ez katolikus pap is."



Döntöttem,nem lesz megkeresztelve!

Hányok,mikor újabb és újabb pedofil katolikus papról,püspökről hallok!Ki tudja még mennyi van?Undorító!Ők okoznak nagy kárt egy gyerekben,a legnagyobbat!

2010. ápr. 29. 08:23
 39/44 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél. Majd ha elég nagy lesz, akkor választ vallás, hiszen vallásszabadság van, nem a középkorban élünk.
2010. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
51%

De iskolába, óvodába se vidd, mert én meg attól hányok hány pedofil tanár van, akik már az ovisokat megrontják. A hétvégén is kettőt kapcsolt le a rendőrség. És nem fognak semmi büntetést kapni, úgyhogy kis idő és újra ott kódorognak a gyerekek körül.

Ja és ne menj uszodába, mert egy anyuka mondta a múltkor a lányát vitte és ott rejszolt valaki mellette, ő megkergette és az uszoda vezetése azt mondta, na és élvez egy kicsit a fürdőrucis kislányok látványára, nincs ebben semmi rossz.

Igazad sok a pedofil a pap, de szerintem sokkal több tanár és hétköznapi ember az, akár a szomszédod is lehet. És hány apuka az. Akkor a férjedet is kirúgod?

Ez a pedofília a legostobább dolog, amit a vallás, egyház ellen fel lehet hozni.

2010. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!