Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony tényleg becsapja...

Az Őrtorony tényleg becsapja a hívetit?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerűen észre sem veszik hogy van egypár jól megkérdőjelezhető ellentmondás a tanításaikban?! Úgy gondolom a kisemberek, a Tanúk nem tehetnek semmiről, vakon hisznek mert elhitetik velük, ha nem ide tartoznak akkor el fognak pusztulni. A hitüket irányítják érzelmi zsarolással...tudom ez egy kicsit erős megfogalmazás, de így látom....sőt így érzem a saját bőrömön....

2015. jún. 26. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
jól látod, jól megfogalmaztad, én is pont így gondolom. a fejétől bűzlik a hal, a probléma az 500 részvényessel van. meg a műsorvezető-testülettel, bár ők csak bábok a részvényesek kezében.
2015. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
a hivatalos nevük pedig őrtorony zrt.
2015. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

ezt teljesen jól látod


szerintm 3 szempont létezik


1: a hatlom korrumplál az abszolut hatalom abszolut korrumplál


2: aki magát tökéletes vezetőnek hiszi (félrértés ne essék az állandó tévedhetetlenséget nem csak úgy kitalálták, hogy "na szopjatok birkák" hanem ők maguk is elhiszik, hogy Isten nem hagyja, hogy tévedjenek) nem fogja vállalni a feleslősséget ha tévedett, ha közülük valaki korrupt, vagy ha akár vlaki meg is hal miattuk, ezért kétségbeesetten kapálózik, hazudik, és nyilván ezért hibázik is

3: önnön tökéletességébe vetett hitük miatt gyakran kell hazudniuk is, sőt sok hazugságot már ők is elhisznek, mikor bekerültek, tehát maga az őrtorony társaság, függetlenül a tagjaitől egy "életre kelt frankeinstein szörny" amit a tagjai már nem tudnak kontrollálni


van a youtube-on több ilyen dokumentumfilm, az egyikben van beszélgetés egy volt őrtorony-taggal, ő elmeséli mennyire korrunpálja az embert ez a fajta despotikus hatalom, őt pl az kezdte le kiábrándítani ,h rájött, hogy nem a biblia pozitív üzenetével foglalkoznak hanem mindenféle szabályokat és rendeleteket hoznak, megrendszabályozzák a tanúkat, és keresik a lehetőséget erre, olyan szinten ,hogy még a hitvesi ágyba is beférkőznek

2015. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

" rájött, hogy nem a biblia pozitív üzenetével foglalkoznak hanem mindenféle szabályokat és rendeleteket hoznak, megrendszabályozzák a tanúkat, és keresik a lehetőséget erre, olyan szinten ,hogy még a hitvesi ágyba is beférkőznek"

Teljesen igazad van 3-as válaszoló! Engem is ez ábrándít ki, amellett hogy nagyon sok jó és értékelhető tanítást adnak az embereknek. De az, amikor még azt is megmondják hogy hogyan szexelhetek a férjemmel....na az már tényleg sok(k)!!!

2015. jún. 26. 10:40
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
Szektások.. :)
2015. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmilyen olyan pozitív tanításuk nincsen amit más felkezetek széles körben nem tanítanának


engem nem is tudtak behálózni, én minden felkezetnek ,de minden nem keresztény vallásnak is megadom az esélyt hogy gizonyítsa, hogy nála van az igazság, az őrtoronynak is megadtam a lehetőséget, azért megismertem a nézeteit az érvket az ellenérveket és a cáfolatokat, és felismertem ,hogy semmi olyan pozitív dolgot ne mtudnak felmutatni ami legalább 1 történelmi keresztény felekezetben ne volna meg, de a többsége az összesben megvan

2015. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De még mindig ott a kérdés!!! Tudatosan csinálja ezt a vezető Testület vagy nincsenek tisztában vele. Sejthetik hogy tévúton járnak?? Nemhiába van annyi kiigazítás mostanában.... Híre hamva nincs már a Russeli vagy a Rutherfordi tanításoknak....
2015. jún. 26. 12:23
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem olyanok mint sok forradalmárból lett diktátor, valamennyire még fellelhetőek bennük az elvek, de már korrumpálta őket a hatalom, és amikor valami kibukik igyekeznek durván elrejteni pl hazudnak, a jóslatokat utólag megváltoztatják és azt állítják, hogy ez mindig is ilyen volt mint most, az új világról azt állítják nyelvészek elismerően nyilatkoztak, holott nyílt levélben adtak hangot a felháborodásuknak ,hogy az ő nevükre hivatkoznak (mert az ő szótáraikat hazsnálták) egy ilyen fércmunkával kapcsolatban


illetve megfordul az ok és okozat sorrendje, tehát ahelyett, hogy azt mondanák "ezt írja a biblia, tehát nekem így kell gondolkodnom" helyett "én így gondolkodom, tehát ezt kell állatsa a biblia" s lőn az új világ fordítás


szóval igen részben tudatos, részben pedig csak iszonyú felelőtlen emberek rugkapálózása, Kisökör azt hitte ő Jupiter, de kiderült, hogy csak Kisökör, ezért kétségbeesetten dúl fúl ,hogy bizonyítsa ő valóban Jupiter

2015. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
már hogyne lenne... minden baj okozója, az 1914-esévszám még mindíg alaptanítás, ezért mondják, hogy egy elgondolás rabjai: az 1914-é. minden erre épűl, ez russeli tanítás, ő ezt a piramisokból számolta ki, aztán belemagyarázta a bibliába, a tanúkat az sem érdekli, hogy nem ie. 607-ben volt az, amit annak állítanak.
2015. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

a '14-es dolghoz hozzátenném, hogy az eredeti jóslat az volt ,hogy akkor lesz vége a végső időknek (tehát jön a világvége és az új világ) erről megbizonyosodhat aki elmegy a Széchenyi könyvtárba és kikéri az akkori őrtornyos kiadványokat


ma azt állítják, hogy MINDIG IS azt tanították ,hogy 1914 a végső idők KEZDETE lesz, erre utaltam, felelőtlenség, stb, amit már írtam

2015. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!