Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony tényleg becsapja...

Az Őrtorony tényleg becsapja a hívetit?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerűen észre sem veszik hogy van egypár jól megkérdőjelezhető ellentmondás a tanításaikban?! Úgy gondolom a kisemberek, a Tanúk nem tehetnek semmiről, vakon hisznek mert elhitetik velük, ha nem ide tartoznak akkor el fognak pusztulni. A hitüket irányítják érzelmi zsarolással...tudom ez egy kicsit erős megfogalmazás, de így látom....sőt így érzem a saját bőrömön....

2015. jún. 26. 09:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"felismertem ,hogy semmi olyan pozitív dolgot ne mtudnak felmutatni ami legalább 1 történelmi keresztény felekezetben ne volna meg, de a többsége az összesben megvan"


És mi van pl. a nemzetek feletti békével? A tanúk sogasem fogtak fegyvert egyetlen hittestvérükre sem, legyen az bármilyen nemzetiségű. Ez a történelmi kereszténység egyáltalán nem mondhatja el magáról, mert számtalanszor voltak már testvérgyilkosok.


Vagy mi van a világszerte aktív prédikáló munkáról? Ez sem nagyon jellemző a többi keresztény felekezetre, legalábbis olyan mértékben, mint a tanúkra biztosan nem.

2015. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
89%
waw!!! tudod, nem csak fegyverrel lehet ám ölni. pl gyógykezelési módok tiltásával is. ma már minden tanú kaphat oltást, és mehet a szervátültetés is. de nem volt mindíg így ugye? vagy pl van olyan beszéd is,amely törszúrásként hat. azonkívűl a biblia írja, hogy aki gyűlöli testvérét, az emberölő. nos, a tanúknak előírják, kiket kell gyűlölniük, ugye? pl a testvéreiket, hiszen minden ember a testvérünk, nem? ergo, ha valakit gyűlölnöd kell, emberölő vagy. mielőtt nekikezdel, a hitehagyott szó csak az úvf ben található meg ott, ahol más fordítások bűnöst adnak vissza. ráadásul nem egy olyan személy van, akit jogtalanul, koholt vádak alapján közösítenek ki. nektek központi utasítás szerint gyűlölnötök kell, ergo emberölésre kényszerítenek, aminek vakon eleget tesztek. és ezt nem én mondom, ez van a bibliában.
2015. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Írod:" Vagy egyszerűen észre sem veszik hogy van egypár jól megkérdőjelezhető ellentmondás a tanításaikban?!"


Válasz neked egy Jehova Tanújától : "Észrevesszük!" (?) - ha akarod, válaszolok


Most meg én kérdezek . erre meg te válaszolsz, ha akarsz, "így érzem a saját bőrömön"? Ki irányította hitedet érzelmi zsarolással?

2015. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!