Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony tényleg becsapja...

Az Őrtorony tényleg becsapja a hívetit?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerűen észre sem veszik hogy van egypár jól megkérdőjelezhető ellentmondás a tanításaikban?! Úgy gondolom a kisemberek, a Tanúk nem tehetnek semmiről, vakon hisznek mert elhitetik velük, ha nem ide tartoznak akkor el fognak pusztulni. A hitüket irányítják érzelmi zsarolással...tudom ez egy kicsit erős megfogalmazás, de így látom....sőt így érzem a saját bőrömön....

2015. jún. 26. 09:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%
pláne hogy 1874 re várták, de utánna újramérték a piramist. a fényképet láttad, amin 1914-ben kimentek a hegyre várni Jézust?
2015. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 yuda ***** válasza:
100%

Egy dologgal vitatkoznék, mégpedig azt írod, hogy a tanúk nem tehetnek semmiről.

Ez azért nem így van. Senki nem kötelezte őket, hogy tanúk legyenek. Ez teljesen önkéntes...sőt miután tanúk lettek, át kell menniük egy csomó elkötelezettségi procedúrán. Ott is már gyanakodhatnának...utána kiküldik őket utcára ezt-azt csinálni és bennük is rengeteg kérdés forog közben.

Gyakorlatilag észre kell venniük, hogy teljesen kicsavarja a "rendszer" az előző életüket. gyakorlatilag a régi barátaiktól, rokonaiktól el kell szakadniuk az ún. hitük miatt, ..sok sok embertelen dogmát magukévá kell tenniük a vallásuk nevében... a régi hazugságaikat, tévedéseiket, befuccsolt világvégi jövendöléseket ugyancsak le kell nyeljék valahogy...stb..stb. Ezeket mind-mind meg kell magyarázniuk, magukévá kell tenniük.

Lényeg, amit ki akarok hozni az egészből, hogy ennek a folyamatnak ők is szerves részei, nem csak áldozatok.

Mindannyiuk fejében újra és újra előjönnek jogos kérdések, Nagyon durva belső konfliktusokat élnek át és mégis tovább folytatják. Ezt tudattalanul nem lehet csinálni.


Egy dolog a vezetőség hibája, akik érzelmileg, erkölcsileg manipulálják a hívőket, de a vezetők nem élnének meg hívők nélkül. Véleményem szerint egyforma felelősségük van, sőt talán a tagoknak nagyobb, hiszen ők mentek oda, ők csatlakoztak, senki nem kényszerítette őket.

2015. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Amit írtál abban igazad van, de meg kell védjem a híveket....én már a keresztelkedés elött álltam...amikor meg mertem tenni hogy úgymond hitehagyott irodalomba beleolvastam, mert volt jópár dolog ami kérdéses volt számomra, de elnyomtam magamban az üdvözülés és az eljövendő örök élet reményében bízva! Ugy gondoltam Jehova megadja majd nekem a megértést a kérdéses témákkal kapcsolatban. Így kerültem ide is a GYK-ra , és mondhataom neked hogy már lassan egy év telt el de még mindig bizonytalan vagyok, és azon kattog az agyam hogy elhagyjam-e a vallást vagy sem. Pedig még nem is keresztelkedtem meg! De annyira átitatott a JT szellemiség hogy azon "rettegek" ha nem ide tartozom akkor pusztulni fogok és az életem sem lesz jó és áldásos mert mivel elhagytam az "Igaz vallást" így Isten leveszi rólam a kezét! Elhagy...és nem lesz részem az áldásaiban! Ugyanis ezt tanítják! Ez ivódik bele sok sok éven keresztül a Tanúkba! Azért beszéltem érzelmi zsarolásról.....egyszerűen innen nincs kiút, vagy nagyon fájdalmas és lelkileg megterhelő!


Nekem barátnőm lett a tanítóm, aki az esküvői tanúm is lett. Tudom hogy szóba sem fog velem állni meg még jó néhány "barát" a gyülekezetből, ha hátatfordítok nekik. A világi barátaimat leépítettem, ahogy azt "megkövetelték" tőlem.....ugyhogy kezdhetem újból az életemet és a barátaimat megkeresni....

2015. jún. 26. 16:29
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
mivel nem vagy megkeresztelkedve, nem tilthatják meg, hogy beszéljenek veled, valószínű, megmaradnak a barátaid, hiszen nem megkeresztelt személyt nem lehet kiközösíteni.
2015. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
visszaminűsülsz érdeklődőnek, ezáltal többet kell veled foglalkozni, valószínűleg újra is kezdheted a tanulmányozást, aminek a végén ha elbizonytalanodsz, nem baj.
2015. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van, de ismerem a reakciókat....köszönni fognak, talán még mosolyognak is de nem fogják keresni a társaságom.....mert hogy idézzem őket "Én már mindent tudok!" olyan mintha megkeresztelt testvér lennék!És így elárulom Jehovát és a népét! Ezt is tapasztalatból tudom hogy ilyenkor milyenek a tanúk többsége, ha valaki már innen fordul vissza. Ismertem egy lányt aki szintén végig tanulta a 2 könyvet és utánna nem jelentkezett többet, se gyülekezet, se kongresszus....semmi. Hát róla beszéltek ugy mint egy kiközösítettről... És még ezért sem hibáztatom őket mert ez van beléjük sulykolva... Na mindegy...valahogy megbírkózok a dologgal....
2015. jún. 26. 16:55
 17/23 anonim ***** válasza:
ha jársz a gyülekezetbe, mondjuk minden második vasárnap, és sohajtozol a rengeteg gondod bajod miatt, meghívod őket ebédre vacsira, meglásd, semmit nem fognak észrevenni, sőt, még nagyobb erőfeszítést tesznek. szépen lassan kezd el elmaradozni, és ne jelentsd ki, hogy nem akarsz megkeresztelkedni. mond el őszintén, hogy félsz ekkora felelősséget a nyakadba venni. ha bent maradsz, hihetetlen segítséget tudsz nyújtani sok hasonló cipőben lévő testvérnek, testvérnőnek.
2015. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem kerültem közel ehhez a szektához, de az, hogy ha valaki ki akar lépni, vagy csak "tilalmas" gondolatai vannak, azt kiközösítik, miközben szeretetről beszélnek, ez durván álszent. Na meg ez a nagy világvége-várás. Aztán meg azért várják a világvégét, mert akkor mindenki más elpusztul, és MEGKAPJA A MAGÁT MINDEN KIS HITELEN, AKI NEKI BESZÓLT. Égnek majd a pokol tüzén, de ők, ők a Királyságban tobzódhatnak... Ez szintén egy rettenetesen félelmetesen álszent, torz, és gyűlöletes gondolkodásmód.


A hitehagyásról meg: 4 év református gimi után már egy jó ideje nem imádkozok. A Bibliába is csak azért néztem bele egy picit, hogy érvelhessek a kreacionizmus ellen.

S képzeld, nem csapott belém a villám. Nagyjából semmi változás nem történ, nem bűnhődök, nincs nagyobb balszerencsém, mint azelőtt.

MOST éled az életed. Komolyan, mennyi idődet és energiádat akarod elölné még nem létező félelmek miatt? Komolyan az lenne Isten akarata, hogy kényszerből, félelemből, görcsösen-megfeszülve töltsd életed hátralevő részét egy ilyen csoport érdekeit szolgálva?

2015. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű válasz:


Tényleg. :)

2015. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
szerinted a tanúkat megáldja Isten? én inkább a következőt látom: —, akkor rátok küldöm az átkot, és megátkozom áldásaitokat. Már meg is átkoztam, mivel nem szívlelitek meg.”
2015. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!