Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ki a felelős a kiigazítá...

Vajon ki a felelős a kiigazításra szoruló tanításért Jehova Tanúinál? Jézus, vagy a, , Hű és értelmes rabszolga".

Figyelt kérdés

Jehova szava Jézus közvetítésével is eljut hozzánk, hiszen „a hű és értelmes rabszolga” által ő irányítja a gyülekezetet (Máté 24:45).

[link] 2-dik bekezdés.



2015. jún. 29. 19:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
84%

egy nagy lópikulát. ezt a zrt tanítja magáról. ezt olyanok hiszik csak el, akik hisznek annak, hogyha kutatsz, Isten ellenségévé teszed magad.


az egységes tanításról szeretnék egy két szót megosztani veled: nem mennék bele abba, hogy külön képeket csinálnak olyan országok örtornyaiba, kiadványaiba, ahola férfiak elengedhetetlennek tartják a szakállat, sem abba, hogy mi a helyzet az "egységes vértranszfúzió tíltásával", pl bulgáriában. inkább az angol folyóiratokról beszélek, amikat te is letölthetsz a jw.org ról. annyira egységes ez a tanítás, hogy sokszor azok a bibliaversek, amik az angolban vannak, a magyarban benne sincsennnek, a kérdések is máso, és másra is utalnak.

EGYSÉGESNEK AKARTOK LÁTSZANI, MINDENÁRON, EZ IGAZ


de: nem az egység Jézus követőinek az ismérve. az önzetlen szeretet az.


az önzetlen szeretet pedig nem abban áll, hogy előírt ruházatban, előírt időpontban megjelensz az előirt helyen, és az előirt mosollya előírásszerint kezetfogsz mindenkivel, és előírás szerint megkérded: hogy vagy. és kész....


ez nem szeretet. ez a szeretet látszata,az egység látszata CSUPÁN... nagyon nagyon messze van az önzetlen szeretettől az, hogy elítélitek a rasszizmust, de egy roma sincs a gyülekezetben, pl. nagyon messze van a szeretettől az, ha meghívok valakit, és benyújtom a számlát: kedves vendégeim, akiket meghívtam, álljatok fel: anyagi elszámolás következik: a vendégség ennyibe meg ennyibe került. felszámoltam nektek a házam bérleti díjját is, akopást, amit az aszfaltomon, a járolapomon, a szőnyegemen, a székemen okoztál. a villanyfényt, a vizet, a wc papírt, a hangosítást. felszámoltam az új öltönyömet is, mert hát mégsem jelenhetek meg akárhogy előtted, ha már eljössz hozzám vendégségbe. a feleségem pöttyös ruháját is, az is új, a te tiszteletedre vette, illő hát, hogy te fizesd. a barátaim, tudod, messziről érkeztek a vendégségbe, egyértelmű hát, hogy az ő utiköltségüket, ittartózkodásukat, etetésüket, itatásukat is neked kell fizetned. igen, igaz, hogy ezt aházat, ahová meghívtalak vendégségbe,te építetted fel, ingyen, szeretetből, egységbena többiekkel, de tudod, az én telkemen áll, és én vettem az építőanyagot, így az enyém, ezért kell fizetned bérleti díjjat, amikor meghívlak vendégségbe. érzed a hűs fuvallatot? nos, tudom, hogy te fizetted ki a 70 milliót a klímára, és te is szerelted be, de az én épületembe van, amit teépítettél, és a te pénzedből vettük az építőanyagot, éppen ezért a te pénzedből beszerelt klímának az üzemeltetését egyértelműen neked kell fizetned, ugye ezt megérted? remélem, máskor is jössz hozzánk vendégségbe, mi minden hétre meghívunk, mert szeretjük, ha itt vagy, ez egy igazán szerető család, egységesek vagyunk abban, hogyegy nap vendégség nállunk, ahová meghívtunk, 1 500 000 ft-odba kerül. szeretünk, köszönjük, hogy fizetted a telket, az építőanyagokat, hogy ingyen felépítetted ezt a termet, ezt a csodálatos parkot, hogy fizetted és beépítetted a klímát. tudod, ha ezt nem tetted volna, most egy domboldalon tartanánk a kongresszust, mint Jézus, és meg is etetnénk mindenkit, mind az 5000 férfit, és a családtagjait, INGYEN, AHOGY JÉZUSTÓL LÁTTUK TÖBBSZÖR IS. de te akkora költségbe hajszoltl minket a nagylelkő adományaiddal, és ingyen munkáddal, hogy ennek a költségeit neked kell állnod. szeretünk, kérjük a napi 1 500 000 ft-unkat. gyere máskor is, majd szólunk, ha bővíteni kell valamit, esetleg mélygarázs kell a vadi új autóknak, amit tőlled kaptunk, mégse áljanak már az esőben, ugye... szeretünk...

2015. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
0%

Nem akartam erre kitérni, mert úgy gondoltam, hogy mégis csak hosszú tűrést tanúsítok irányodban, de ezek láttán már leírom: szerintem nem az első ember vagyok, akiben felmerül a gondolat, hogy te (jelenleg) 28%-os válaszoló súlyos lelki problémákkal küzdesz! Nem akarok vádaskodni, se ítéletet mondani, de nekem az jön le, hogy benned annyi a keserűség és az elfojtott düh, hogy lelki beteggé tetted magad.

Ennek pedig vajmi kevés köze van a Tanúkhoz, mint szervezethez, hiszen a vádaskodásaidból többségében az derül ki, hogy azt sem tudod, mit támadsz. Az egyes emberekről meg te magad írtad, hogy nem volt velük bajod, tehát az okokat máshol kell keresned magadban. Neked a Tanúk csak egy jó célpont, akiket könnyen lehet szapulni, hiszen "úgy is mindenki ezt teszi". De a zagyva szövegeidből jól látszik, hogy valójában alig van pontos ismereted arról, amit mérhetetlen dühvel támadsz. És persze állandóan témát váltasz, ha az adott marhaságaidat megcáfoltuk, ezzel így nem lehet mit kezdeni. A te viselkedésed önsorsrontó, magadnak ártasz vele legtöbbet!

2015. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
84%

köszönöm, tisztelt doktor úr, látom már, hogy a héber és görög nyelveken kívűl pszichológiábol is egyetemi végzettséged van.


nos, tipikus tanú vagy: ahelyett, hogy kérdeznél, diagnosztizálsz. Jézus meg tudta ezt tenni, de te nem. és ameddig nem tanulsz meg kérdezni, nem is fogod tudni ezt megtenni. megnyugtatlak, aggodalomra semmi ok, jól érzem magam, sok örömem van, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, szép helyen. sose volt gondom a tanúkkal, nekem a zrt-vel van bajom. érdekes a diagnózisod folytatása, amiben hazugságnak nevezed a kongresszusi termek fizettetését a testvérekkel. minden szava igaz, részletekbemenően. konkrétan a csepeli teremről beszélek, ahol számtalanszor voltam, és idén is megyek. melyik szavam, vagy gondolatom hazugság?


mindezen vendégségbe meghívást-majd az egész kifizetését a szeretet félreértése miatt írtam le, meggyőződésem szerint nem csapongtam, az, hogy te nem tudod követni, vagy nem tudod társítani a gondolatokat, meggyőződésem szerint nem az én állapotomat minősíti. kérlek, ne DIAGNOSZTIZÁLJ senkit, erre már többször ráfaragtál. te az alkoholista vén tippemet igyekszel "meghálálni", amit egyébként soha nem cáfoltál, miként a "szerelmed" jelzőre sem kérdeztél rá, egyértelmű, hogy vágtad, hogy a pálinka az. én nagyon szívesen beszélgetek veled, szeretem a nehéz eseteket, biztos azért, mert én magam is az vagyok. azonban a vagdalkózást, és az áltudományokat nem csípem, miként a vádaskodszhazudszfélrevezetsz szöveget sem. felolvastátok ti is ma az összejövetelen, miként kísértette meg sátán 3 szor Jézust?


megfigyelted, miket válaszolt Jézus? így kezdte: meg van írva...


és nem így: hazudsz...


vádaskodsz...


félrevezetsz...


pedig megtehette volna, igaz? úgy érzem, kettőnk közül téged szoktak elragadni az érzelmeid, te szoktál irreálisabban reagálni az írásokra. nem tudom, mi áll a háttérben, én a piára tippelek, vagy hogy nagy trauma ért mostanában, pl hogy kiközösítették egy szerettedet, esetleg a gyermekedet, de ez csak tipp. (esetleg e két dolog pia+ trauma együtt?)


mi a problémád? tudok valamiben segíteni?


testvéri szeretettel: 28 %-os válaszoló.

2015. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
15%

# 51


Nem reagáltál érdemben az 50. hozzászólásomra, csak mellébeszélsz, rágalmazol.


"nagyon nagyon messze van az önzetlen szeretettől az, hogy elítélitek a rasszizmust, de egy roma sincs a gyülekezetben"


Az én gyülekezetemben több roma is van, az egyik vén is az.

2015. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
84%
dícséretes. kérlek, tedd fel a kérdésed, röviden, egyszerűen. ha tudok, reagálok rá. akinek nem inge, ne vegye magára. ma egy olyan gyülekezetben voltam, ahol nulla roma volt, és kifiguráztak egyéb vallású embereket. elnézést, nem akartam általánosítani, az "élmény" hatása alatt vagyok még... mire reagáljak hát érdemben?
2015. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
0%

"sose volt gondom a tanúkkal, nekem a zrt-vel van bajom"


És a többi sok száz magát kereszténynek tartó felekezettel nincs bajod? Hogy lehet, hogy a válaszaid 99 százaléka az Őrtorony társulat támadásából áll? Ráadásul cseppet sem korrekt eszközökkel! Amikor bebizonyítjuk valamiben, hogy tévedsz, miért nem ismered be, hogy alaptalanul rágalmazol, miért tereled rögtön más irányba a vitát?


A 45-ös válaszod innen másoltad ki: [link]


Ez lenne a nagy vizsgálódás, amit számon kérsz rajtam, hogy én nem teszek meg?

2015. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
0%
Az 50-es válaszomban az érveidet megcáfoltam, de te csak terelsz...
2015. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
0%
Ja elnézést! Az egy másik kérdés volt, az 50-es válaszban Vidiripi érveire reagáltam.
2015. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
84%

waw. István, te megsérted a zrt hitehagyott oldalaknak látogatására vonatkozó rendelkezéseit.


Minden elismerésem. erre csak egy mentséged lehet: ha vén vagy. illetve az, hogy TUDOD: az az oldal nem hitehagyott, mivel olyan személy szerkeszti, aki soha nem volt Jehova tanúja, így ki sem közösíthették, ergo nem lehet hitehagyott.


Nos, soha nem buzdítottam senkit a fentebb idézett oldal látogatására, (visszakeresheted a válaszaimat: SOHA!!!) ezért nem értem, miért gondolod, hogy ezt kérném rajtad számon? te pedig állandóan a jw.org-ról másolsz be dolgokat, vagy az örtorony könyvtárból. én


egyrészt: nem kértem RAJTAD SZÁMON SEMMIT


másrészt arra utaltam, hogy ezekből idézni elég elfogult dolog: ugyanis saját kiadványokból alátámasztani a saját állításunkat: megkérdőjelezhető eredményre vezet.


egyéb kérdés? nagyon szívesen reagálok ilyen jellegű, és ilyen stílusú kérdésekre, hozzászólásokra.

meggyőződésem, hogy a bemásolgatás nem sok eredményre vezet, annál inkább a személyes gondolatok megvitatása.

testvéri szeretettel, persze.

2015. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


"Kedves Vidiripi, ha nem tudnám, hogy alapos bibliai ismereted van, akkor ezt most egy negatív kritikának venném tőled..."


Köszönöm! Tőled ezt dicséretnek veszem! Ha negatív kritikának veszed akkor tedd azt!


"Az egy másik kérdés volt, az 50-es válaszban Vidiripi érveire reagáltam."


De nem kellett volna. Sajnálom hogy időt pazaroltál rá. De én meg most nem fogok reagálni. Csak egy részletre reagáltam.


"István, te megsérted a zrt hitehagyott oldalaknak látogatására vonatkozó rendelkezéseit."


Ebben teljesen igaza van! István ezt nem kellett volna megnézned! De mostmár mindegy.

2015. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!