Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ki a felelős a kiigazítá...

Vajon ki a felelős a kiigazításra szoruló tanításért Jehova Tanúinál? Jézus, vagy a, , Hű és értelmes rabszolga".

Figyelt kérdés

Jehova szava Jézus közvetítésével is eljut hozzánk, hiszen „a hű és értelmes rabszolga” által ő irányítja a gyülekezetet (Máté 24:45).

[link] 2-dik bekezdés.



2015. jún. 29. 19:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
84%
vénként megnézheti. istván 35 ezek szerint vén. istván 35 vén vagy? és nem az életkorodra kérdeztem rá.
2015. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
15%

Csak egy keresés Google-el a szöveged egy részéből:


[link]


Ennyi az egész, 2 másodperc, nem kell hozzá búvárkodnom a szemétben. Jó trükk, mi? :)


"az az oldal nem hitehagyott, mivel olyan személy szerkeszti, aki soha nem volt Jehova tanúja, így ki sem közösíthették, ergo nem lehet hitehagyott."


Hitehagyottak is készítenek cikkeket, nem csak egy ember szerkeszti. Ezt onnan tudom, mert régen én is olvasgattam ezt a blogot.


"te pedig állandóan a jw.org-ról másolsz be dolgokat, vagy az Őrtorony könyvtárból."


Valójában írtó ritkán szoktam a jw.org-ról másolgatni, még ha meg is teszem, akkor is csak részleteket, de legnagyobb részt a saját szavaimmal fogalmazok. Az 50-es válaszomban pl. sehonnan nem másoltam, kivéve a verseket.

2015. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
84%

a szemétben...


nos, jól látszik, milyen gyümölcsöt terem benned a zrt tanítása. szemétben...

tudod, nemrég hallottam, miket tanítanak a házaspárok bibiaiskolájában az ott részt vevőknek.


semmi embereknek nevezik a világiakat. jó tanítvány vagy... szemétben... ok, ahogy gondolod. biztos Jézustól tanultad ezt?

2015. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
0%
28%-os válaszoló, István is megkérdezte, hogy miért nem vagy képes beismerni, ha bibliailag rávilágítunk arra, hogy a vádaskodásod alaptalan? Mindig kitérsz a válasz elől, mint ahogy legutóbb is, mikor István felvetette ezt a témát.
2015. júl. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
84%

én beismerem. mindeddig nem történt ilyen. amit ti bibliai alapongondoltok, az mindezidáig olyan értelmezés volt, amit csak a zrt ért úgy. pl a példabeszédek 4:18 egyértelműen nem arra vonatkozik, amire ti mondjátok. az az egyénnek szól...


mit dolgozol?

2015. júl. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
0%

Ne terelj már megint, sokkal fontosabb témákban, a keresztény alaptanokban is sok olyan dologgal támadtál minket, melyekre bibliai választ adtunk és vagy semmilyen, vagy terelő, kitérő válasz érkezett csak. Pl. legutóbb az egyik kérdésnél, ahol Krisztus állítólagos "semmibevételét" vágtátok sokadszorra a fejünkhöz, szintén csak terelés volt a válasz a józan és bibliai visszakérdezésemre.


Nevezetesen itt a 11-es válaszomtól érdemes olvasni, a te erre adott 17-es kérdésedet. De ez csak egy a sok közül. Számtalan ilyen értelmetlen "párbeszéd" folyik itt, ebben nem sok az értelem és a konstruktivitás, ugye?

2015. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Szóval ez a link és itt van a 11-es válaszom.

2015. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
15%

Igen, szemétnek nevezem a blog tartalmát, mert az is. Az érveid is, amivel támadod az Őrtorony társulatot, azért ilyen semmit érőek, mert onnan számaznak.


"én beismerem. mindeddig nem történt ilyen. amit ti bibliai alapongondoltok, az mindezidáig olyan értelmezés volt, amit csak a zrt ért úgy."


Méghogy nem történt ilyen... Eddig mindig ez történt, cáfoltuk az érveidet, te pedig témát váltasz, de a mocskolódást azt persze folytatod tovább. Sokszor ugyanazokkal az álérvekkel.


Tessék itt a legutóbbi:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


De amit Vankó linkelt, az is jó példa.


Az pedig miféle érv már megint, hogy mert csak mi értjük úgy, ezért rosszul értjük?!

2015. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
84%

olyan, amilyen. én nem tudok veletek vitatkozni. ha lennének alapelveitek, szóba sem állnátok velem. ti, akik annyira ragaszkodtok a szentségetekhez, ott hágjátok át azt, ahol csak tudjátok.


TI EGY SZEMETEKBEN HITEHAGYOTTÓL VÁRTOK VÁLASZT A KÉRDÉSEITEKRE?


MIVEL NEM VAGYOK HITEHAGYOTT, válaszolok nektek: mi a kérdésetek? kérlek, ne utalgassatok vissza különböző helyekre, legyen bennetek annyi alázat, hogy egyszerűen felteszitek itt újra. egyszerre egy kérdést, légyszives. elmémben beteg vagyok ugyanis, tudjátok... nem megy úgy nekem, mimnt más normálisnak, de, istenüccse, próbálkozom.

2015. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
15%

Szóval az is baj, hogy szóba állunk veled... Amúgy már nincs kérdésem feléd, amit akartam, leírtam.


Illetve most hogy visszaolvastam a válaszokat, erre még reagálnék:


"Nem igaz az sem, hogy a szellemmel felkent apostolok soha nem szorultak kiigazításra. A Biblia bizony mást mond. Aki ismeri a Keresztény Görög Iratokat, az pontosan tudja, hogy miről beszélek."


kérve kérlek, idéznél CSAK EGY bibliaverset?"


„Mielőtt ugyanis néhányan átjöttek volna Jakabtól, (Péter apostol) együtt étkezett a pogányokkal, azután azonban, hogy ezek megjelentek, visszahúzódott és különvált tőlük, mert félt a körülmetéltektől. Az ingadozásban a többi zsidó is követte, sőt még Barnabást is belesodorták a kétszínűségbe. Amikor tehát láttam, hogy viselkedésük nem egyezik az evangélium tanításával, mindnyájuk előtt megmondtam Péternek: Ha te zsidó létedre pogány módon, és nem zsidó szokás szerint élsz, hogyan kényszerítheted a pogányokat, hogy zsidó szokásokat kövessenek?” (Galata 2:12-14)


Pál apostolnak helyre kellett igazítania Péter apostolt, mert magát különválasztotta a nemzetekből való keresztényektől, így a zsidó és pogány származásúak között különbséget tett, ami egy helytelen személyválogatás volt (Jak 2:9-10).

2015. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!