Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ki a felelős a kiigazítá...

Vajon ki a felelős a kiigazításra szoruló tanításért Jehova Tanúinál? Jézus, vagy a, , Hű és értelmes rabszolga".

Figyelt kérdés

Jehova szava Jézus közvetítésével is eljut hozzánk, hiszen „a hű és értelmes rabszolga” által ő irányítja a gyülekezetet (Máté 24:45).

[link] 2-dik bekezdés.



2015. jún. 29. 19:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 Tantételbeli ***** válasza:
25%

Kedves előző hozzászólók!


Olvastam a "vitát", és nem akarok belekotyogni, de hagyjuk már ezt a "hitehagyott" jelzőt! Ezt Tanú-társaimtól is kérem, aki esetleg hozzászól.. Keresztényként ne vádoljuk egymást ilyennel, mert ez sértő, inkább értsük meg, hogyan gondolkodnak mások (István35 sem követett el semmi bűnt)


A "hitehagyás" (gr'aposztaszia') a krisztusi tanoktól való elfordulást/eltérést/elpártolást/lázadást/ellenállást jelenti, nem mást.

2015. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
47%

Vidiripi


Tantételbeli barátom! Ámen!


Róma 12:18

Jakab 3:18


Nem állítom hogy könnyű!

2015. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
84%
köszönöm a helyes értelmezését ennek a szónak. meggyőződésem, hogy aki egyszer befogadta Jézust, annak a hite örökké megmarad, mégha emberekben, szervezetekben csalódott is. szóval péter büszkesége a példa a zrt folyamatos tévedéseire... értem. csakhogy péter nem alkotott vezető testületet, sem hű és értelmes rabszolgát... ez maximum az egyének tévedéseire lehet példa. a testületnek GYAKORLATILAG NINCS olyan következtetése, amit ne kelltt volna már legalább egyszer megváltoztatnia, de mivel nincs kérdésed, nem is kell semmire válaszolnom. így van-e, tesó? te már mindent tudsz... tudod, ez mehkkora felelősséggel jár?
2015. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
15%

"csakhogy péter nem alkotott vezető testületet, sem hű és értelmes rabszolgát... ez maximum az egyének tévedéseire lehet példa."


De Péter apostol volt, sőt még az apostolok között is kulcsfontosságú személy volt. Te azt kérted, hogy mutassunk példát a szellemtől felkent apostolok tévedéseire, eddig hármat mutattam (kettőt az 50. hozzászólásomban), akkor mi a gond? Miért terelsz már megint?

2015. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
84%
köszönöm a példákat.
2015. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam személyeskedve valakire "hitehagyott" jelzőt aggatni, de mint "hitehagyott kereszténység" használom a kifejezést - csakúgy, mint a szervezet, melynek a tagja vagyok. Ha mégis valahol használtam, hát elnézést mindenkitől. :-)
2015. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!