Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni berögzött Jehova Tanúi tanításoktól?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy jópár évig jártam közéjük és már majdnem megkeresztelkedtem amikor rájöttem hogy valami nem stimmel ezzel a vallással. Vagyis a szervezettel ami mögötte van. A testvérekkel semmi bajom nem volt, max. volt egy két olyan megnyilvánulásuk amivel abszolut nem tudtam azonosulni. De ezt mind betudtam annak hogy emberek vagyunk, másként gondolkodunk. Aztán rájöttem hogy itt nem lehet másként gondolkodni!!! Itt csak ugy lehet ahogy "Jehova szervezete" diktálja. Aztán elkezdtem olvasni több helyen a "tiltott irodalomban" vagy nevezhetném "hitehagyott irodalomnak" is, amikor rájöttem hogy a kételyeim nem alaptalanok. Igy nem csatlakoztam hozzájuk és egyre kritikusabban néztem őket. Mára már tudom és érzem hogy jó döntés volt "kijönni közülük" de állandóan ott motoszkál a fejemben hogy lehet Sátán műve ez az egész, hogy elhagytam a szervezetet, és rosszabb lesz a sorsom mint mielött megismertem volna az "Igazságot"? Hova menjek, kihez forduljak, baj-e hogy még mindig Jehovához imádkozom? Szóval ha van vagy volt valaki hasonló cipőben akkor kérem irjon pár sort. Kedves Tanúk! Kérlek benneteket hogy ti ne válaszoljatok erre a kérdésre, köszönöm.

2015. júl. 9. 14:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
15%
Ozmium42, te milyen nyelven programozol?
2015. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
22%
cseresznye.
2015. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
92%

"...de állandóan ott motoszkál a fejemben hogy lehet Sátán műve ez az egész, hogy elhagytam a szervezetet, és rosszabb lesz a sorsom mint mielött megismertem volna az "Igazságot"?"


Mondataidból kiválóan látszik,hogy milyen erős agymosást képesek végrehajtani az embereken az ilyen szervezetek.Amiről beszélsz,az félelemből,és bűntudatból ered.Ez nem a szerető Isten útja,bárki bármit is mond.Ha egy szervezetnél így akarnak magukhoz kötni,akkor bizony pont ők azok,akik a sátán praktikáját alkalmazzák ellened.Jól teszed,ha elfordulsz tőlük.

2015. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%
Én komolyan kérdeztem, nem pontozásból. Assembly-ben mikrovezérlőnél segíthetnél.
2015. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%

""...de állandóan ott motoszkál a fejemben hogy lehet Sátán műve ez az egész, hogy elhagytam a szervezetet, és rosszabb lesz a sorsom mint mielött megismertem volna az "Igazságot"?"


Mondataidból kiválóan látszik,hogy milyen erős agymosást képesek végrehajtani az embereken az ilyen szervezetek.Amiről beszélsz,az félelemből,és bűntudatból ered.Ez nem a szerető Isten útja,bárki bármit is mond.Ha egy szervezetnél így akarnak magukhoz kötni,akkor bizony pont ők azok,akik a sátán praktikáját alkalmazzák ellened.Jól teszed,ha elfordulsz tőlük."



A kérdező mondataiból kiválóan látszik, hogy a kérdése provokáció és csak a lejáratás a célja. Ő nagy valószínűséggel a jelenleg 28 %-os válaszoló, aki már sokszor tette magát hiteltelenné.

Amiket itt is kiírt a kérdésben, egy az egyben sötét trükkök arra, hogyan járasson le egy szervezetet, mely éppen NEM úgy működik, mint amivel vádolja! Sokszor elmondtam már, de újra tudatosítom benne és minden hasonló szándékú emberben, aki ismeri Jehova Tanúit, az pontosan tudja, hogy hazugságok ezek a szövegek.

2015. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%
üdv, ezt megint benézted tesó. legalább a szövegen változtathatnál. vagy ez már ennyire be van rögződve beléd? miszter hazudszrágalmazolvádaskodsz? nem vagy semmi. maradok az alkoholista vénnél, a tippeim közül.
2015. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
84%

16-os :D épp a tegnap volt az amikor azt mondta rám a 23%, hogy ÉN, TE vagyok. :D

Komolyan mondom annyira szánalmas ez az üldözési mánia ennél az embernél, hogy csakna! :)

Mindenhol és mindenkiben az ördögöt látja, csak épp önmagát nem vizsgálja meg...peddig nem ártana!

2015. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
A stílus és a szóhasználat szinte ugyanaz, de ez CSAK valószínűség volt, NEM EZ a lényeg. Ami viszont ennél sokkal fontosabb, hogy primitív hazugságokról szólnak ezek a hozzászólások és a "kérdések" is ezt sugallják, pl. ebben a "kérdésben" is, mely sokkal inkább vádaskodás, mint kérdés. Amikor leírjuk a pontos bibliai igazságot azzal kapcsolatban, amit ismerünk, akkor nagy a hallgatás.
2015. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Karlowy: csak hobbiból programozgatok, főleg Python nyelven, meg néha C-ben. Nem tudok neked segíteni.
2015. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
33%
Kár, pedig én is 42 vagyok. A c-t majd csak nagysoká akarnám. Sok sikert, menta zöld.
2015. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!