Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni berögzött Jehova Tanúi tanításoktól?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy jópár évig jártam közéjük és már majdnem megkeresztelkedtem amikor rájöttem hogy valami nem stimmel ezzel a vallással. Vagyis a szervezettel ami mögötte van. A testvérekkel semmi bajom nem volt, max. volt egy két olyan megnyilvánulásuk amivel abszolut nem tudtam azonosulni. De ezt mind betudtam annak hogy emberek vagyunk, másként gondolkodunk. Aztán rájöttem hogy itt nem lehet másként gondolkodni!!! Itt csak ugy lehet ahogy "Jehova szervezete" diktálja. Aztán elkezdtem olvasni több helyen a "tiltott irodalomban" vagy nevezhetném "hitehagyott irodalomnak" is, amikor rájöttem hogy a kételyeim nem alaptalanok. Igy nem csatlakoztam hozzájuk és egyre kritikusabban néztem őket. Mára már tudom és érzem hogy jó döntés volt "kijönni közülük" de állandóan ott motoszkál a fejemben hogy lehet Sátán műve ez az egész, hogy elhagytam a szervezetet, és rosszabb lesz a sorsom mint mielött megismertem volna az "Igazságot"? Hova menjek, kihez forduljak, baj-e hogy még mindig Jehovához imádkozom? Szóval ha van vagy volt valaki hasonló cipőben akkor kérem irjon pár sort. Kedves Tanúk! Kérlek benneteket hogy ti ne válaszoljatok erre a kérdésre, köszönöm.

2015. júl. 9. 14:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
87%

23%


Ha vallási vezetőként azt sulykolom egy hívő fejébe,hogy Isten is csak követelődzések,elvárások mellett sugározza szeretetét az emberre,akkor mivel magyarázom neki,hogy Isten különb,bölcsebb,szeretőbb az embereknél? Ha ez a felfogásom,akkor a szeretet felé terelem? Ha az ember kétségei között őrlődve sem számíthat Isten feltétel nélküli szeretetére,akkor kiére számíthat? Mit sugallok akkor vezetőként a hívőnek? Azt,hogy ha el meri hagyni a közösséget,akkor értéktelen,rossz ember,nem érdemes a teremtő szeretetére csak azért,mert szabadon döntött.Mi ez,ha nem totális kontroll,megfélemlítés alkalmazása a másik ember élete felett?

Ha ebből valamit alaptalan hazugságnak tartasz,kérlek érvelj ellene.

2015. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
27%

VALÓJÁBAN A TANÚKNAK NEM AZ A FELADATA, HOGY ISTENHEZ VEZESSÉK AZ EMBEREKET. hanem az, hogy Isten szervezetéhez.

érzékeltek-e valamilyen különbséget a kettő között?

2015. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

Igen tisztelt 21-es válaszoló, alaptalan hazugságnak tartom, hogy Jehova Tanúi "megfélemlítenek" embereket! Egy sötét rágalom és ezt ELSŐ kézből tudom, mert én is voltam kiközösítve, tisztában vagyok vele, hogy mi a biblia eljárás ilyenkor az emberrel.


Már önmagában az a hitehagyott keresztény tan, mely szerint létezik egy "tüzes pokol", mint "hely", vagy "állapot", valóban azt a célt szolgálta és szolgálja a vakbuzgó hívekben, hogy féljenek, hovatovább rettegjenek Isten haragjától!!! És ez valóban beteges félelem a tiszta és egészséges istenfélelem helyett. Pedig ezt a magukat kereszténynek vallók túlnyomó többsége hiszi, holott nem bibliai tanítás és Jehova Tanúi már a kezdetekben leleplezték ezt.


Nem, egyáltalán nem a Tanúknál van "félelemkeltés" és "terror". Ezt általában éppen azok hazudják ránk, akikre jellemző!

2015. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
84%

23%


Mivel magyarázod a kérdező alábbi kijelentését,ha biztos vagy benne,hogy nincs semmi rejtett megfélemlítés? Valaki csak elültette benne a parát,a mikulásra vagy a Kockás Fülű Nyúlra nem foghatjuk,ezt te is tudod.


"Mára már tudom és érzem hogy jó döntés volt "kijönni közülük" de állandóan ott motoszkál a fejemben hogy lehet Sátán műve ez az egész, hogy elhagytam a szervezetet, és rosszabb lesz a sorsom mint mielött megismertem volna az "Igazságot"?"


Mielőtt buzgón tagadsz és hazugsággal vádolsz,mondd őszintén,hogy a kérdező félelme nem ebből indult ki a kijelentése alapján:

"Ha elhagyod a szervezetet,az ördög felé fordulsz"


Szóval kiktől került az elméjébe ez a félelem,ha nem a vezetőségtől? Tudsz más opciót?

2015. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Én is ugyanebben a szituban voltam,két évig jártam a a királyságteremben,akivel tanultam rágta a fülemet,hogy ne várjak tovább keresztelkedjek már meg.Valahogy mindig elodáztam a dolgot,legyen hála érte az Úrnak,mert lassan rájöttem,hogy milyen aljas gazemberség folyik az egész szervezetben.A vének feljebbvalónak képzelik magukat,és ők akik mindig csak azt fújják,hogy őket csufolja a világ,épp ők azok akik más vallásuakat kigunyolnak.Azóta Istenhez imádkozom és nincs lelkiismeret furdalásom.Nem kell stresszeljek,hogy nem vagyok felkészülve a vasárnapi Őrtoronyból.

2015. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Kedves Mindenki! Most olvastam a 10-től a kommenteket, nem voltam majdnem egy hétig. Szóval csak röviden. Egyáltalán nem volt szándékomban lejáratni Jehova Tanúit. De bárki bármit mond....igenis FÉLELMET ÜLTETNEK az emberbe, még ha nem is szándékosan, hogy ha nem közéjük tartozol akkor nem lesz örök életed! Ez tény. Kedves Tanúk! Ki az aki nem így tanítja a tanitványának?? Csak egy példát kérek!!!! Nem azt hirdetik hogy aki NEM Jézus utján halad, azon a bizonyos keskeny uton, azé az örök kárhozat....hanem azt tanítják hogy ha nem tartozol Isten szervezetéhez akkor pá pá örök élet. Szerintem nem kis különbség van. Csak hogy érzékeltessem mégjobban hogy mennyire beleivódik az emberbe a JT tan....ma éjjel azt álmodtam hogy a bigott katolikus ex anyósom ott ült a Királyság teremben és engem hivogatott hogy menjek már üljek mellé és hallgassam az Igazságot!!!! És rövid nadrágban voltam...mindenki megvetően nézett rám, de úgy hogy közben mosolyogtak....tiszta para volt...
2015. júl. 13. 08:59
 27/34 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami!!! A kérdés nem provokáció!!! Ezek valós tények, amivel szerintem nem vagyok egyedül! Erre kértem segítséget....hátha valaki járt már ugyanilyen cipőben. Ha ezt egy érzékeny lelkületű Tanú provokációnak vesz akkor nagyon sajnálom, ez van.
2015. júl. 13. 12:12
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval kiktől került az elméjébe ez a félelem,ha nem a vezetőségtől? Tudsz más opciót?"


Igen tudok!! A Bibliából. Vagy tán szerinted a Biblia írói isteni ihletés alatt azt tanácsolták a híveknek, hogy "élj, ahogy neked tetszik", "csinálj, amit akarsz", vagy "ha elhagyod a gyülekezetet és az Isten egyházát, azzal jót teszel magadnak"??? Vagy éppen ellenkezőleg, arra figyelmeztettek, ha fellázadsz az isteni parancsok ellen, azzal Sátánnal rázol kezet?!


De ez még mindig nem egyenlő a pokol tűz iszonyatos szenvedéseiről szóló rémisztő hatással, mellyel évszázadokon át megfélemlítésben tartották és tartják sokan ma is a híveiket!

2015. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

A 25-ös válaszolónak: hiszek neked, annyiban mindenesetre hiszek neked, hogy a személyes sértettség meg van benned, ami ezen pszichés nyomásról tanúskodó hozzászólást íratta veled. De természetesen a vénekről szóló ÁLTALÁNOSÍTÓ vádaskodásod és a többi téves kritikád hiteltelenné teszi a mondandód lényegét. Csak ez a baj ezzel a válasszal is!


Mert milyen alapon általánosítasz a vének "felsőbbrendűségérzéséről"?? És ha valakivel netán el is szalad a ló, és ha nem tesz kiigazításokat, honnan veszed, hogy megmaradhat a beosztásában??? Erre nem tértél ki, de akár ki is térhettél volna a korrektség kedvéért.


És MIVEL, mikor és hol "gúnyoljuk ki a vallásokat", ugyan mondj már csak egy példát a hivatalos irodalmainkból? Ha ti fenntartjátok a jogot arra, hogy ilyen hangvételben és ilyen gyenge alappal kritizáljatok minket, akkor nekünk miért ne lenne meg a jogunk arra, hogy a vallások BIZONYÍTOTTAN hamis tanait és emberi filozófiáit leleplezzük. Ez még véletlenül sem "gúnyolódás".

2015. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
14%

"Egyáltalán nem volt szándékomban lejáratni Jehova Tanúit. De bárki bármit mond....igenis FÉLELMET ÜLTETNEK az emberbe, még ha nem is szándékosan, hogy ha nem közéjük tartozol akkor nem lesz örök életed! Ez tény. Kedves Tanúk!"


Igen, EZ TÉNY kedves kérdező, bibliai tény! :-) Szerinted MIÉRT KELLETT MINDENKINEK, aki Isten hű szolgája akart lenni az első sz.-ban, csatlakozni az EGYETLEN keresztény felekezethez? Még a zsidóknak is, még azoknak a HŰ zsidóknak is, akik egyébként a lehető legtisztábban próbálták gyakorolni a hitüket???


"NEM Jézus utján halad, azon a bizonyos keskeny uton, azé az örök kárhozat....hanem azt tanítják hogy ha nem tartozol Isten szervezetéhez akkor pá pá örök élet."


Mert szerinted "Isten szervezete" és a "keskeny út" között mi a különbség, vagy miért nem egy és ugyanaz? Bizonyítsd a Bibliából, ha megkérhetlek.

2015. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!