Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Adventisták szerint közel...

Az Adventisták szerint közel van Krisztus visszajövetele. Milyen más vallás hiszi, és hirdeti, hogy hamarosan eljön a teremtő Isten? (eljön, és nem itt a Földön alapul, vagy válik jobbá az élet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 09:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó!


A probléma abból adódik, hogy te az Atya és az Isten fogalmakat kevered. Az Atya egy személy, ahogyan a Fiú és a Szentlélek is. Atya, Fiú, Szentlélek – éppen olyan valóságosan különálló személyek, mint ahogyan minden ember egy-egy különálló személyiség, egyéniség. Isten jelleméről így szól a Szentírás: "Isten a szeretet" (I. János 4:8). Ahol pedig teljes a szeretet, azaz teljes önzetlenség uralkodik, ott teljes az egység is. A Szentháromság személyei közötti egység ilyen lelki, erkölcsi, szereteten alapuló egység. Gondolatban, érzésben, akaratban ők mindig egyek, bár különálló személyek és különböző munkát végeznek.

Az istenség pedig egy fogalom ami szűkebb értelemben csak erre a három személyre korlátozódik. Attól isteni személyek ők, hogy mindenhatóak, mindenütt jelenlévőek és örökkévalóak. Remélem így érthető. Az istenséget egyébként használja a Biblia az emberre is mint istenképű teremtményre tágabb értelemben.


Üdv. Péter

2010. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, akkor az emberek többsége (én is) fogalomzavarban szenvedünk, ugyanis a három isteni személy nevet keverve használhatjuk..? Atya=Isten, Úristen, Mindenható,... Fiú= Jézus Krisztus(aki a Földön járt, keresztre feszítve meghalt értünk...) Teremtő, Messiás... Szentlélekre nem tudok szinonimákat... Jól gondolom, hogy így van??
2010. márc. 10. 06:25
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!

Amit írtál az teljesen jó. A te általad vázoltak szerint te pont, hogy nem szenvedsz fogalomzavarban. Nagyon kevesen tudják azt, hogy az Úr Jézus Krisztus Teremtő Isten, aki rendszeresen megjelenik - mint Isteni személy - az Ószövetségben is, sőt János apostol egyenesen azonosítja őt JHWH-val: lásd János evangéliuma 12. fejezet 37-41, és vesd össze: Ésaiás 6:1-10, vagy János evangéliuma 18:6, stb.

Üdv. Péter

2010. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

A Háromság témához!Ha megnézzük a Bibliát,sehol nem tallálunk rá utalást,hogy az Isten három személy,vagy egy személy három kivetülésben.Arra viszont,hogy egy Isten van,millió leírást találunk!"Jézus pedig fele néki:Minden parancsolat közl az elsö :halljad Izrael:Az ùr mi Istenünk egy Ùr!"(Márk 12/29)"Akkor monda néki az írástudó:Jól van mester,igazán mondád,hogy egy Isten van,nincsen kívüle más!(Márk 12/32)Ha Jézus azt tartotta a legföbb parancsolatnak,hogy egy Isten van,akkor nyugodtan megbízhatunk benne,ha három lenne,akkor azt mondta volna!Söt már Mózesnek ki lett volna jelentve,de neki is azt a parancsolatot adta Isten,hogy ö az egyedüli Isten,rejta kívül ne legyenek idegen isteneik!A mai napig szigorúan egy Istenben hisznek a zsidók,pedig ök személyesen Istentöl kapták a kinyilatkoztatásokat!

Nézzük Isten jellemzöit:

Mindentudó:Jézus nem tudja az utolsó napot és órát(Máté 24/36)

Àllandó,örökkévaló:"Az úr az ö útjának kezdetéül szerzett engem,az ö munkái elött régen"(Példabeszédek 8/22);"Ezt mondja az Ámen,a hü és igaz bizonyság,az Isten teremtésének kezdete."(Jelenések 3/14)

Megváltoztathatatlan:Tehát Ö nem tud más lenni,Ö Isten,aki kormányoz és urall mindent.Ö nem válhat emberré."Nem lehet nagyobb a szolga az ö Uránál"

Halhatatlan:

"...Jézus,aki rövid idöre kisebbé tétetett az angyaloknál,a halál elszenvedéséért dicsöséggel és tisztességgel koronáztatott meg,hogy az Isten kegyelméböl mindenkiért megízlelje a halált."

(Zsidók 2/9)

Tökéletes:

"Mert illendö vala,hogy akiért minden és aki által minden,sok fiakat vezérelvén dicsöségre,az ö idvességük fejedelmét szenvedések által tegye tökéletessé."

(Zsidók 2/10)

Terentö:

Jézus nem teremtett,csak jelen volt a teremtésnél:"Mikor készíté az eget,ott valék...stb.Mellette valék mint kézmíves,és gyönyörüsége valék minden nap,játszadozva elötte minden idöben..."(Példb.8/27-30)

Isteni Hatalma van:

"Örök idöktöl fogva felkenettem,kezdettöl,a föld kezdetétöl fogva."(Példb.8/23)"Szeretted az igazságot,gyülölted a hamisságot,ezért felkent téged az Istena te Istened örömnek olajával a te társaid felett."(Zsidók 1/9)

Jézus semmit nem tehetett magától "semmit sem tehetek magamtól."(János Ev.8/27)

"Ìmé az én szolgám,akit gyámolítok,az én választottam,akit a szívenm kedvel,lelkemet adtam ö belé,törvényt beszél az embereknek."Isten saját kivetülését hívná szolgájának???

"Mondá az Ùr az én Uramnak:Ülj az én jobb kezem felöl,míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid zsámolya alá.(1Kor.15/25)

"Aztán a vég,mikor átadja az országot Istennek,az Atyának,amikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és eröt.Mert addig kell néki uralkodnia ,mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.Mikor pedig minden alája vettetett,akkor maga a Fiú is alávettetik annak,aki neki mindent alávetett,hogy ismét Isten legyen minden mindenben."(1Kor.15/24-28).

2014. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!