Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vált értéktelenné ez...

Miért vált értéktelenné ez manapság?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy miért tartja az emberek többsége értéktelennek a szüzességet, és miért adják oda az első olyan valakinek, akibe beleszeretnek? A Biblia alapján a házasság előtti szex bűn. Manapság senkinek sem számít ez az értékrend?

18/L



2015. júl. 18. 19:32
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
63%

Ha megnézed, a világon mindenhol, minden népnél három nagy ünnep volt az ember életében: a születés, a nász, a halál.

A három kulcsfontosságú eseményhez kapcsolódik az életút gazdag, színes eseményei. Ezt a hármat mindig mindenhol kiemelték, készültek rá és szakrális szertartással kísérve ünnepelték. Ma sokan nem tudják, mi a fontos, mi az érték, úgy szocializálódnak és ez szomorú, sok szenvedés és baj forrása. Kérdező te tudod, és még azért sokan vannak, aki tudják mi a fontos.

2015. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! (Az értelmeseket)

Én nem veszekedés céljából tettem fel a kérdést,csak kíváncsi vagyok mások véleményére ezzel kapcsolatban. Szerintem ugyanis nem véletlenül van benne a Bibliában, hogy a házasság előtti szex bűn. Azt hiszem Isten ezzel akar(na) megvédeni mindenkit attól, hogy a rossz szexuális élményektől megvédjen minket. Hiszen ha valaki lefekszik valakivel, akkor az nem csak egy testi aktus, hanem a lelkük is a lehető legközelebb kerül egymáshoz, és egymás lelkéből, személyiségéből kerül a másikba. Ez az én véleményem.

Lehet velem vitatkozni, de a bunkó, vulgáris kommenteknek nem örülnék.

2015. júl. 18. 21:26
 13/54 A kérdező kommentje:
* ezzel akarna megvédeni minket a rossz szexuális élményektől (bocsi, az előbb elírtam)
2015. júl. 18. 21:27
 14/54 anonim ***** válasza:
72%

"ezzel akarna megvédeni minket a rossz szexuális élményektől"


Mikor ezek a sorok le lettek írva a Bibliába, akkor még nem szerelemből házasodtak. Így miképp tudna megvédeni, ha a házastársunk nekünk nem tetsző szexuális módokba akar minket bevonni?

2015. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Akkor is házasodtak szerelemből.

Nem vagyok Isten, tehát nem tudhatom a magyarázatot minden rendelésére, de én abban hisze, hogy ezzel tényleg az a célja, hogy megvédjen mindenkit.

2015. júl. 18. 21:41
 16/54 anonim ***** válasza:
68%

"megragadja azt, és vele hál, és rajta kapják őket"


Ez nem nemi erőszakról szól. Próbáld értelmezni kicsit a szöveget: "rajta kapják ŐKET".


A nemi erőszak esetéről szóló törvény az előtte levő pár versben van, és megkövezés járt érte!

2015. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
33%

#16

"megragadja azt" - TE értelmezd: a nőnek nincs beleszólása. Megragadják és megdugják. Ennyi. A nő a bibliában tulajdon, a férfi alárendeltje, hallgass a neve.


Az előtte lévő rész a MÁR HÁZAS asszonnyal való szexről szól, ez viszont a még nem házas lányokról.

Nem szeressük ha kiragadod a szövegkörnyezetből a dolgokat kis hazudozós!

2015. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
Kérlek ne itt vitatkozzatok!
2015. júl. 18. 21:53
 19/54 Ozmium42 ***** válasza:
23%

A Bibliát férfiak írták, akik az ókorban azért tartották nagy becsben a nő szüzességét, mert nem volt még rá mód, hogy ellenőrizzék, hogy a gyerek, akit nevelniük kell majd, valóban tőlük származik-e. Az anya mindig biztos, az apa mindig bizonytalan. A szüzesség a garancia arra, hogy a nő attól esik teherbe, akivel először szeretkezik, értelemszerűen.


Ez mellesleg a házasság intézményének eredeti (nem bibliai) létjogosultsága FÉLIG, mert egyébként mindkét nemtől kölcsönös kompromisszumokat kívánt, és szintén mind a két nem számára előnyöket biztosított.


Sajnos a Biblia írói, illetve úgy látszik, maga Isten is, másképp látja ezt, egyoldalúan férfi szemmel.

2015. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 Roland G. ***** válasza:
46%

Rasztás Dzsiminek igaza van.Az emberiség egyre romlottabb sajnos.Ma az a "menő"aki minél több emberrel....

A többséget nem érdekli az érték,hűség stb.Élj a mának,ez a trendi.

Csakhogy azért nézzük meg azokat a férfiakat/nőket akik így élnek!A legtöbbjük boldogtalan akármennyi kapcsoltuk is volt/van.


Egy kisebbség van csak akiknél a szüzesség érték,és nemcsak a vallásos világban vannak ilyenek,de elenyésző ez a kisebbség.

Nekem édesanyám szűzen ment férjhez,és azóta is csak egy férfi van az életében.A mostani generáció már másképp gondolkodik mindenről.

2015. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!