Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vált értéktelenné ez...

Miért vált értéktelenné ez manapság?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy miért tartja az emberek többsége értéktelennek a szüzességet, és miért adják oda az első olyan valakinek, akibe beleszeretnek? A Biblia alapján a házasság előtti szex bűn. Manapság senkinek sem számít ez az értékrend?

18/L



2015. júl. 18. 19:32
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

"A televízió és a mozifilmek nap mint nap úgy mutatják be a szexuális kapcsolatot, mint ami a romantikus vonzalom természetes velejárója."


Merthogy a házasságban mi indít be két embert szexuálisan?


"A valódi szeretet önzetlen"


Akkor Jehova is abból a valódi önzetlen szeretetből indul ki,hogy ha két ember még nem házas,de boldogok együtt,jól érzik magukat,tisztelettel vannak egymás iránt,ne feküdjenek le egymással,mert a boldogságuk bűn? Hogyan lehet a valódi szeretet önzetlen,ha megszabja,hogy mikor és,hogyan szeresse az ember a másikat?

2015. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
Én azon a véleményen vagyok, hogy addig ne szexeljen valaki, ameddig nem kész arra, hogy adott esetben felneveljen egy vagy akár több gyermeket.
2015. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

"Miért vált értéktelenné ez manapság?"


Nos, azért mert manapság kezd megjönni ,MÉG a kőszikla vallásosoknak IS az esze!


És nem hisznek az ilyen "házasság előtti szex és maszturbálás=bűn" hülyeségekbe.


A maszturbálás és a szex egy TELJES MÉRTÉKBE természetes dolog.


Emlékszem, amikor még nagyon vallásos keresztény voltam (régebben) ,több ,mint 5 HÓNAPIG nem maszturbáltam.


És azért ,mert bűntudatom volt és ,mert azt hittem ,hogy ez valami "ÓRIÁSI NAGY BŰN" meg minden ilyen hülyeség.


Ebből is látszik ,hogy ez a "nem dugunk és rántjuk" szabály ,nem ,hogy hülyeség ,DE természetellenes IS.


Én nagyon kis részben emiatt hagytam fel keresztény "pályafutásommal" ,nagyobb részben meg más dolgok miatt ,de erről most nem szeretnék beszélni...

2015. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

53-as vagyok


UI:


Régebben ,MÉG a vallásosok is csinálták.

2015. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!