Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vált értéktelenné ez...

Miért vált értéktelenné ez manapság?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy miért tartja az emberek többsége értéktelennek a szüzességet, és miért adják oda az első olyan valakinek, akibe beleszeretnek? A Biblia alapján a házasság előtti szex bűn. Manapság senkinek sem számít ez az értékrend?

18/L



2015. júl. 18. 19:32
1 2 3 4 5 6
 31/54 Pietrosol ***** válasza:
28%

# 30!


Értem amit írsz, de nem szeretném, ha elbeszélnénk egymás mellett. A figyelmedet, csak azokra a házasságokra fordítod, ahol ez az eggyé válás megmarad és ezzel szeretnéd igazolni a ceremónia létjogosultságát és szakrális jelentőségét. De, ugyanez a ceremónia végbemegy azoknál a házasságoknál is, amelyek válással végződnek. Ezek pedig cáfolják azt, hogy a ceremónia fundamentuma lenne egy házasságnak. Hovatovább, házastársi kapcsolatok,-ceremónia nélkül-, ugyanúgy lehetnek élethosszig tartó boldog kapcsolatok, mint boldogtalan elválással végződők. Nem a ceremónia ellen beszélek, csak arról, hogy nem ezen múlik a dolog. Amiről pedig írtál, hogy a kettő legyen egy, az előbb egy emberen belül kell, hogy megvalósuljon, mert ezt senki, senki helyett nem "csinálja" meg. Egyébként a csíki ember, amikor vitte a hármaskereszt zászlaját és megkérdezték, hogy mi van a zászlón, azt mondta, hogy az Egy!

2015. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

Kösz, szépet írtál a csíkiekről, nem tudtam, pedig mentem már keresztalján néhányszor.


"A figyelmedet, csak azokra a házasságokra fordítod, ahol ez az eggyé válás megmarad és ezzel szeretnéd igazolni a ceremónia létjogosultságát és szakrális jelentőségét."


Nem, ezt félreérted.

Egyébként 'eggyé válás' után nincs igaz elválás- sajnos, ott marad a másik fél "nyoma"- tudatban-lélekben. A "házasság-válás" kat-ban erről a nyom-orúságról lehet képet kapni. Ha 10 eggyé válás volt, 10 nyom marad törölhetetlenül. Erről Feldmárnál olvastam (aki igazán nem vádolható, hogy szakrális szertartást akar "igazolni":D, viszont vált eleget maga is, betegei is)


"a ceremónia fundamentuma lenne egy házasságnak"


Nem, nem az. Csak annyi: Az áldást JÓ kérni az embernek, a kegyelmet JÓ hálával fogadni. (az áldás és átok egy szótőről fakad) Kevesen tudják, hogy a görögben/latinban a 'kegyelem' és a 'hála' - nem hogy egy szótőről fakad, hanem ugyan az a szó:

kharis /gratis(És persze ez ingyenes is.)

Ugyanaz, csak az iránya más. Aki hálátlan, annak -önakaratából- kegyetlen az élete..


" hogy a kettő legyen egy, az előbb egy emberen belül kell, hogy megvalósuljon, mert ezt senki, senki helyett nem "csinálja" meg"

Na, ez nagyon hosszú kifejtést igényelne.

Mert olyan könnyű "eggyé válni" :D:D:D

ezen a forró nyári napon a szexuális részén essünk túl gyorsan: sex [seccare(?)] a kettémetszeni szóból jött. Tehát minden szexus azt az EREDETI ISTENI EGY helyreállítást kísérli meg - (még a legalacsonyabb szintű, állati közösülés hátterében ez a vágy áll, csak a megvalósítással van baj)

Ha megnézzük a világ népeinek tradícióit: a nász nagyon fontos és előtte ünnepi, szakrális a készülődés. Persze, lehet anélkül is, pl egy disco mosdójában, de hát mégis. A realizáció.


más területre evezve:

Az intuícióban, az ihletben és a katarzisban vagyok "egy" a duális tudatforma meghaladásával.


Ezek pillanatok, melyekben az Örökkévalóság felragyog. persze ezeket fenntartani?

Plótinosz az Egy-ről (ajánlom)

[link]

2015. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 piriiiii ***** válasza:
80%

Amúgy meg mit érdekel titeket mások nemi élete? Minek másokéval törődni? Ott van mindenkinek a sajátja, azt rendezze a lehető legjobb körülmények szerint. A lehető legjobb körülmény azt jelenti, hogy senkinek ne fájjon, senkinek ne ártsunk (lehetőleg ne erőszakoljunk meg senkit, ne legyünk ok válásra, szakításra, ne használjunk ki senkit, stb., mert, ha valami bűn a szexualitásban, az akkor az imént felsoroltak közt megtalálható!), mi meg élvezzük. Mert mi a fenének vagyunk itt, élni? Azért, hogy minden örömöt elvegyünk magunktól? Néha persze jó a böjt, a csend, a magány, a visszahúzódás, de nem egész életre, te jó ég. A Biblia biztos mond jókat, hogy ne ölj, ne lopj, stb., ezeken annyira lehet érezni, hogy nem túl helyénvalóak. Nem helyén való a hűtlenség sem... de úgy eleve a szexualitásra, mint rosszra tekinteni... EZ OSTOBASÁG! Hiszen az élet egyik legfontosabb része, sőt, az alapja, feltétele a nemi érintkezés! És lehet, hogy ezért meg fognak kövezni itt, de attól (is) vagyunk különbek az állatoktól, hogy ezt fel tudjuk ruházni érzelmekkel, értékkel. Itt nem a szüzességre kéne koncentrálni, hanem magára a szexre.

Egy igazi szexuális érintkezés két olyan ember között, akiknek igazi, mély érzéseik vannak egymás iránt (még csak szerelemnek sem kell lennie, elég egymás tisztelete - meg hát persze vonzódás, stb.), mikor az a bizonyos aktus valami megismételhetetlen dologgá emelkedik fel, valami közös kis titokká, ami pecsétet nyom a két ember kapcsolatára, ismertségére, sokkal-sokkal fontosabb és értékesebb dolog, mint az, hogy valaki tartogatja magát az igazi szerelmének, jaj. Ez számomra valahogy azokat az embereket juttatja eszembe, akik húde szerelmesek a párjukba, úgyhogy felvarratják a nevüket magukra... és mi lesz, ha kiszeretnek belőle?

Van egy lány, aki szűz 20 évesen is, mert még nem találta meg az igaz szerelmét, aztán jön egy csávó, akit szeret valamennyire, azt hiszi, hogy ő a nagy ŐŐŐ, odaadja magát. És ennek lesz valami értelme amúgy? :D Semmi sem tart örökké, ahogyan a szerelem sem, ráadásul nem 20 éves korban jön el az igazi... eljöhet, de azért elég ritka, vagy, ha el is jön, nem ekkor lesz házasság, letelepedés. Egyszerűen azért, mert a 20 év az semmi. De ez a lángolás úgyis kifakul majd, és akkor mi lesz? Egy nő, aki odaadta magát valakinek... A szüzesség odaadását nem lehet elfedni valami másik felirattal, mint egy nevet a karon.

De mondom, nekem rohadtul mindegy, hogy ki mit csinál magával. Élj a Biblia szerint, nekem ez nem okoz kárt. Csak másokat ne ítélj már el azért, mert képesek felfogni a szexualitás jelentését...

2015. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

még annyit a váláshoz:

Hegel ír egy különös fogalomról: aufheben - ( A logika tudománya ~58 o-tól)

Megszüntetni - megtartva megszüntetni a jelentése.

Ami megszűnik, nem válik semmivé (és itt a keletiek 'semmi', 'üressége' értelmében használja a szót Hegel)

"Ami megszüntetett egyszersmint megőrzött, amely csak a közvetlenségét veszítette el."

...

és az eggyé váláshoz:

"Valami csak annyiban szűnt meg, amennyiben egységbe lépett ellentétével."


Ez az egyházatyák divinizációjával (megistenülésével) rokon - a jó és rossz dualitás feletti, az én és te feletti, az Isten és én feletti...


Hogy ezt, a dualitás meghaladását, realizálni tudjuk, ahhoz segítsen bennünket az Isten.

2015. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:

*34 a 32-höz tartozik

-aa-

2015. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 Pietrosol ***** válasza:
33%

aa!


"Egyébként 'eggyé válás' után nincs igaz elválás- sajnos, ott marad a másik fél "nyoma"- tudatban-lélekben."


Az elmében marad ott a nyoma, hiszen az elme gyűjtöget folyton. Ha látod a nyomokat, akkor ki az aki látja? A látó látja az elme szenvedő, tanuló programjait is, csak ha azonosul a látott képpel, akkor valósul meg a lenyomat lét.


Köszönöm az ajánlást, még az is lehet, hogy elolvasom, de úgy vagyok, hogy a lonc illatáról olvasni és loncot szagolni nem ugyanaz! Mert az Egyről olvasni és beszélni valóban sokat lehet, hiszen az elme szereti a szavakat, de az nem ugyanaz, mint lenni.


Egyébként sem szeretném ezt túlbeszélni. Szerintem a házasság a ceremónia előtt már megvalósul és nem lesz "házasabb" senki, semmilyen ceremóniától. Mindamellet meg el tudom fogadni, ha nem így gondolod.


Minden jót!

2015. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

Fú, azt hiszem egy kicsit túl filozofikus irányba tolódtak a kommentek, és nem mindegyiket értem teljesen, de nem baj. Amúgy én sem az esküvőt, mint ceremóniát tartom fontosnak, hanem magát a házasság intézményét. És azzal, hogy valaki szüzen megy férjhez/nősül meg, egyrészt megtisztelik egymást azzal, hogy ők az elsők egymásnak, másrészt megóvják magukat a sok csalódástól.

Igen, hallottam már olyanról, hogy valakik szexuálisan nem illenek össze. De szerintem ez csak kifogás. Aki szereti a férjét/feleségét, az megpróbál igazodni hozzá az élet minden területén, hiszen azt akarja, hogy ő is s a másik is boldog legyen.

Ez az én véleményem.

2015. júl. 19. 14:31
 38/54 piriiiii ***** válasza:
Milyen sok csalódásra gondolsz, amitől megóvják egymást?
2015. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy ha valaki házasság előtt él szexuális életet, és nem köteleződik el egy ember felé, akkor a legtöbb esetben a kapcsolat előbb-utóbb felbomlik, és a szexuális élet terén is sok csalódást okoz a feleknek. (Természetesen a házasságok esetén is gyakoriak a válások, de az már egy másik kérdés, hogy nem értek egyet a válással sem).
2015. júl. 19. 14:51
 40/54 anonim ***** válasza:

39 -Kedve Kérdező, a válásnak csak vesztesei vannak- mondta egyszer egy válóperes ügyvéd.

Tartsd meg a tiszta elveidet és hagyd, hogy megtaláljon a szép szerelem!

Nagyon szép a görög-katolikus esküvői szakrális szertartás. A vőlegény és a menyasszony megkoronáztatik.

üdv

aanna

2015. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!