Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vált értéktelenné ez...

Miért vált értéktelenné ez manapság?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy miért tartja az emberek többsége értéktelennek a szüzességet, és miért adják oda az első olyan valakinek, akibe beleszeretnek? A Biblia alapján a házasság előtti szex bűn. Manapság senkinek sem számít ez az értékrend?

18/L



2015. júl. 18. 19:32
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

Most ez olyan dolog, hogy 2015 van már a naptárban. Amire régen dolgokra nem volt magyarázat mára rengetegre van.


Jó dolog a szüzesség egy ideig, de szerintem ha belegondolsz, és találsz olyat aki minden téren tetszik, vajon tényleg csak azért " maradnál távolt " tőle a házasságig, mert valaha ezt így tartották helyesnek?


Nem értem mi abban a gond, ha az ember élvezi az életét, valahogy érdekes mód a vallásban mindig ez van, hogy ugyan ami kicsit is élvezetes volna az rossz, akkor most komolyan, az volna a lényege, hogy minden ember szomorúan de vallásosan éljen.. valahogy nem jön ez nekem egybe, főleg hogy a vallás meg másik részről a szeretetről, boldogságról szól...

2015. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
43%

"Hiszen ha valaki lefekszik valakivel, akkor az nem csak egy testi aktus, hanem a lelkük is a lehető legközelebb kerül egymáshoz, és egymás lelkéből, személyiségéből kerül a másikba. Ez az én véleményem."


És ehhez miért kell feltétlen házasság? Logikátlannak látom.

2015. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 aries 2 ***** válasza:
53%
Én nem tartom értelmetlennek, hanem értékesnek. Azért adják oda magukat, mert gyenge az akaratuk, a sátán meggyengítette. Az bűn, úgy igaz. Örökké az is lesz. De az emberek többsége nem Istennek tetsző módon tesz. Nem bírnak ellenállni a kísértésnek. Fokozatosan vált ez értéktelenné, a sátán munkája által, aki a gyenge embert könnyen rá tudta venni a bűnre. Annak értéke pedig fokozatosan háttérbe és kisebbségbe szorult. Manapság a többségnek ez nem számít, de a jövőben mindenkinek fog...
2015. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

Most jőjjek azzal az elavult fapados mondással,hogy "az új cipőt felpróbálják".Te még nem hallottál olyant,hogy egy pár szexuálisan nem talált egymással? Mert van ilyen

2015. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 Pietrosol ***** válasza:
25%

Szia!


Egyrészről igazad van, hiszen valóban sokan elhiszik, hogy itt valami versenyről van szó. Mondjuk ezt az idióta versenyszellemet elég korán elkezdik a gyerekek fejébe plántálni és ez kihathat az élet minden területére.


Másrészt viszont a házasság, ha az lelki kapocs, nem függ semmiféle papi, önkormányzati ceremóniától. Szerintem az a tévedés, ha valaki abban a hitben él, hogy a házasságkötés egy kifelé mutatott esemény. Ha két ember lélekben egy, akkor házasok és szeressék egymást!

2015. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
Pietro, az önkorm-hoz, tanácshoz csak a kommunista ideológia révén van köze, de ha Isten áldását kérik egy szakrális szertartásban - a kultúrantropológusok tudják mindig, mindenhol így volt-, ahhoz van köze.
2015. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
#26 Az államhoz azért van köze, mert komoly joghatásai vannak a házasságnak. Arról nem is beszélve, hogy a modern államok alapvető feltétele a polgári házasság léte. Nem minden ember vallásos, ettől függetlenül még szeretnének házasodni.
2015. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Pietrosol ***** válasza:
28%

# 26!


Ha megalapozottnak látod, hidd ezt. De mégis, hogy van az, hogy csak minden negyedikhez van köze? Hiszen az Isten áldásával kötött házasságok esetében is tízből hat válással ér véget. Egyre gyakrabban, igen korai válással.

2015. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 Pietrosol ***** válasza:
22%

# 27!


Melyek azok a jogok, amelyektől egy élettársi viszonyban élő pár elesik?

2015. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

re28

megalapozottnak látom, igen, minden esetben, nem minden 4.-ben,

kérni az áldást szakrális szertartás keretében!

Isten áldását kérni - ez érthető?

Szakrális szertartás - és ez?


ISTEN áldását KÉRNI -arra, amikor a kettő eggyé válik, amely maga a szakralitás. Ez a szent: a kettő, a duális Eggyé válik. (Az Egy a görögöknél istenszinonima volt)


- de mindazonáltal az ember szabad. Szabad hülyénk, hűtlennek, kegyetlennek lennie is - sajnos.


válás? van, igen. De nem ehhez kell igazodni, nem ez a norma, nem ez, amit Isten, a másik ember/gyermekeink, és a világ elvárna tőlem !

de szabad vagyok -lehetek hülye, is, tehetem az apát lapátra, hogy utána csak a pénzét pumpoljam.

aa

2015. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!