Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként vagyok megkeres...

Reformátusként vagyok megkeresztelve, de semmit nem tudok a vallásomról, segítene valaki?!

Figyelt kérdés
Soha nem voltam még istentiszteleten, azt sem tudom, hogy oda csak simán el lehet menni, vagy kell fizetni rendszeresen valami egyházi pénzt?
2015. júl. 24. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy egyháztag, akkor nem kell, maximum Istentisztelet végén bedobhatsz a perselybe. Nyugodtan elmehetsz simán, az sem baj, ha nem ismered az énekeket, a lényeg úgyis az Igén van.
2015. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a tudatlanságomért, mi az az Ige?
2015. júl. 24. 11:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell fizetni, önkéntes alapon működik. Ha jársz, akkor a legfontosabb persze nem a pénz, hanem a lelki oldala a dolognak...


Anyagi támogatást mindenesetre így szoktak adni a gyülekezeti tagok:


-Van egyházfenntartói járulék. Ha rendszeresen jársz a gyülekezetbe, akkor szokás fizetni, hiszen gyakorlatilag ebből tartja fenn magát a gyülekezet, tehát ebből fizetik a rezsiket, a lelkész fizetése innen van, programokat ha szerveznek, felújítások, karbantatártok, stb... Ennek mértéke ha jól tudom önkéntes, általában a minimálbér 1%-ától a te fizetésed 10%-ig terjed. Illetve ez gyülekezetenként változik, de aki fizeti az egyházfenntartóit, azoknak kereszteléskor/esküvőkor/temetéskor/harangoztatáskor vagy nem kell fizetni a lelkésznek, vagy csak jelképes összeget kel fizetni.


-Ezen kívül "illik" adni perselypénzt Istentisztelet végén, ami a monndjuk pár száz és pár ezer forint között van (az illető anyagi helyzetétől függően).


-Harmadik lehetőség, ha az adód egy százelékát a református egyháznak, vagy ha van a gyülekezetednek alapítványa, akkor annak ajánlod fel.

2015. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Biblia könyvekre van osztva, a könyvek részekre, azok pedig versekre. Ha van Bibliád, akkor nézz bele, keresd ko például János evangéliumának első fejezetének első 14 igéjét és másold be. :) Amúgy ezt úgy jelöljük, hogy János 1, 1-14


Az Istentiszteletek ezek alapján történnek.

2015. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nincs se tagdíj se semmi amit ott számonkérnének rajtad (vagy valaha is bárkitől, mutatóba persze biztos akadnak barom lelkészek de ők a szabályt erősítő kivétel, már ha léteznek egyáltalán)


a reformátusság előnye, hogy "egyszerű" menj, be ahol van szabad hely ülj le, utánozd a többieket :D


annyi dolgod lesz h felállsz és leülsz néha, amikor a többiek is, néha van egy ének vagy imádság amit elvileg mindenkinek együtt hangosan kell ,de a kutyának nem tűnik fel ha valaki "kimarad" ha mégis, tudni fogja, hogy érdeklődő vagy, és nem szól egy szót sem, legroszabb ami történet, hogy látják h nem tudod az éneket fejből, ezért odaadják a kiskönyvet amiben az ének van...


ha esetleg köszönni kell az úgy van h "áldás, békesség" erre ugyan ezt kell feleni vagy "Istennek dicsőség"

legegyszerűbb ha úgy jegyzed meg h amit ő mond azt kell mondanod neked is :D


lehetséges h pont egy olyan alkalomba futsz bele amikor van egy úrvacsora nevű szertartás, itt sem történik semmi extra, néha felállsz néha leülsz, ha nem mondod a többiekkel a dolgokat nem fog feltűnni, amikor a többiek megindulnak te maradj a helyeden(lehet h lesznek mások is akik maradnak)


ha érdekel a dolog és pl szeretnél beszélni a lelkésszel akkor nyugodtan menj oda hozzá az istentisztelet után, mond h érdeklődő vagy szeretnél vele beszélni stb


amúgy a reformátusok között sajnos elég sok a finoman szolva rossz gyülekezet, ha épp az nem tetszik amibem enni fogsz próbálj ki 1-2 másikat is :)

2015. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bemész, leülsz hátul és végighallgatod az istentiszteletet, senki nem fog zaklatni, hogy ki vagy, mit akarsz és miért nem térdelsz, amikor a többiek. Katolikus barátommal jópár misét végighallgattam megkereszteletlen istentelen pogányként.
2015. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fizetni a jövedelmedből kell(ene), ha van.

Simán bemehetsz, ha akarsz.


Legegyszerűbb, ha felkeresed a lelkészt, szerintem tuti van "fogadóideje".


Ha már felnőtt vagy, akkor meg idővel le kell konfirmálnod.

2015. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bartos Máté 2001 ***** válasza:

Üdv!

Isten házába ingyen be lehet menni.nem tudom hol laksz de ha van egy református templom a városba vagy a faluba ahol élsz oda vasárnap meny el 10 kor kezdödnek az istentiszteletek csak meny be és ülj le.És figyeld a többieket.Ha ők felálnal te is.Soha nem késő megtalálni Istent. :)

2015. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2015. júl. 27. 13:34
 10/10 anonim ***** válasza:

5. A reformátusok nem térdelnek le!

7. Valahol 11-kor kezdődik az Istentisztelet. Az összes többi kommenttel egyetértek. :)

2015. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!