Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek! Hogyan vagytok...

Hívő emberek! Hogyan vagytok képesek fenntartani a feltétlen hiteteket, amikor annyi sok rossz dolog történik?

Figyelt kérdés

Azt még valahogy elhiszem, hogy meg lehet magyarázni, hogy Isten bünteti az embereket ilyen olyan természeti csapásokkal, balesetekkel, mert gyarló és bűnös. Elhiszem, hogy mondhatjátok, hogy a motoros, akit elütött az autó az autópályán, bűnös és rossz lélek volt, Isten ezért megszabadította tőle a világot.


De hogy tarthatjátok fenn a hitet, mikor ártatlan kis lényekkel csak még brutálisabban bánik? Kisgyerekek, babák, kutyák-macskák, sokan vannak, akiket bántalmaznak, vagy csak simán baleset éri őket, betegek lesznek, és nem menti meg őket semmi és senki. Isten ilyenkor hol van? Hogy lehet szerető, megbocsátó felsőbb hatalomban hinni, amikor a fiatal, ártatlan, tiszta lelkű teremtményeivel így bánik, de közben a gyilkosok, pedofilok, önző és kegyetlen emberek meg vígan élnek akár száz évig is? Hogy lehet így egy igazságos Istenről beszélni?


Sosem voltam vallásos, de a napokban megkísértett a hit. Kiscicám vesztettem el, bőven idő előtt, egy éves sem volt. Ártatlan, szeretni való, kedves kis lény, soha senkit nem bántott. Nem ezt a sorsot érdemelte. Bevallom, mikor a balesete után vártuk a műtő előtt az orvost, én igenis imádkoztam. Magamért sosem tettem ilyet, de ezért a kis apróságért megtettem. Kértem, könyörögtem, hiszen nem ezt érdemelte. Nem tett semmit, hagyta, hogy kínok között távozzon innen. Nem tudom elképzelni ezek után, hogy tényleg létezhet az az Isten, akiről papok, könyvek, emberek milliói beszélnek. Így még annyira sem tudok hinni, mint ez előtt.


Hívő emberek, ti ezt hogy csináljátok? Hogyan tudtok hinni egy igazságos, szerető istenben, amikor ilyenek történnek? És hogyan tudtok elszámolni a magatok lelkiismeretével, hogy támogatjátok azt a felsőbb hatalmat, aki engedi, hogya sorozatgyilkos erőszakoló öregkoráig boldogan prostizzon és drogozzon, miközben máshol ártatlan gyerekek halnak sorra, kiscicákat ütik el az autók, kiskutyákat vernek embernek nem nevezhető lények? Hogyan tudjátok ezek után is azt mondani, hogy "igen, én hiszek, és Isten jó"?


2015. júl. 29. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezért van más vallásokban reinkarnációról írás.

ez nem kap értelmet addig amég csak egy életben hiszünk.

hiszen az esélyek sem egyenlőek ha egy életünk lenne.

isten igenis igazságos.

a halál pedig nem fáj egyébként, csak egy állapotváltás, nem kell büntetésnek felfogni.

2015. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A halál önmagában lehet, hogy nem fájdalmas, de a legtöbb haldoklás igenis az. Betegségek, balesetek, csonttörés, fulladás, fagyás, bármi. Azok igenis fájdalmasak, és igenis büntetés. A cicám komolyan összetörte magát, belső sérülései voltak, vérzett, rémült volt és elveszett. Órákig kínban vonaglott. Amíg már végül eltávozott. Ebben az esetben maga a halál lehet, hogy megváltás, de az esemény maga hogy történhetett meg egy figyelő, vigyázó, szerető Isten szemei előtt?
2015. júl. 29. 21:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A világban még mindig több jó dolog történik mint rossz...Csak a hírek szinte mindig a tragédiákat,katasztrófákat hangsúlyozzák ki.
2015. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a mennyiség számít, hanem hogy kivel történik. Legalábbis szerintem. Mert történhetnek nagyon jó dolgok utolsó senkiházi rossz emberekkel is, és nagyon rosszak olyanokkal, akik nagyon nem ezt érdemlik. És szerintem ennek nem így kellene lennie egy igazságos világban. Tudom, én nagyon sok Disney rajzfilmen nőttem fel, tisztában vagyok vele, hogy a való élet nagyon nem így működik, de ilyenkor, mikor azt látom, hogy a lehető legártatlanabbak kapják a legsúlyosabb büntetést, egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy ezek ellenére mennyire sok ember állítja, hogy nem csak, hogy jó, de egyáltalán létezik Isten. Ezek után én ezt képtelen vagyok elhinni, képtelen vagyok a dolgot elfogadni. Ha van is Isten, az csak gonosz lehet, és a maga szórakozására játszadozik a földi élettel, élvezi, ahogy szenvedünk itt a fizikai világban, és csak azért kecsegtet a túlvilági megváltással, hogy ne legyen mindenki öngyilkos. Egy ilyen Istentől már el tudnám fogadni az ártatlanok kegyetlen halálát. Egy szerető, igazságos Istentől képtelen vagyok rá.
2015. júl. 29. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Isten a Sátánt is megteremtette.

nem véletlenül.

ő a mi edzőnk....

és a kegyetlen halál is kívülről sokszor másnak tűnik mint belülről.

2015. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem Isten büntet, hanem az ember nem kér Istenből. Te akarod őt megismerni? Nem úgy néz ki, inkább van egy elméleted, amit rá akarsz húzni, pedig tévedsz sajna.

EZ az élet, mivel a bűn hatalma alatt van, nagyon sokszor keservesen nehéz, de nekem például van egy hátvédem, aki ha klrem, akkor ott van és átsegít a gondokon. Nem mentesít ezektől, hanem átsegít. A gondok, bajok jellemformálók.

A testi halállal pedig nincs vége az életnek, csak ennek a földinek. Miért sajnálod azt, aki földi életében szenvedett, de utána tulajdonképpen örökké boldog? Mert Istennél nincs többé könny, se fájdalom.

2015. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a filmet és utána fogalmazd át a kérdésed.

Ez csak egy négy és félperces film, de képzeld el világszerte hány ilyen történik percenként.


https://www.youtube.com/watch?v=EccoW7KVx4o


Higgy és akkor megérted!

2015. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Időnként még a hívek is haragszanak Istenre, úgy érzik, hogy szadista, kegyetlen vagy süket, amikor komolyan szenvednek.
2015. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, olvasd el Jób könyvét!
2015. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked nem isten létével, vagy nem létével van problémád, hanem a környezeteddel. A világ bonyolult. Ha többet tudunk, többet értünk belőle, ha kevesebbet tudunk, többet nem értünk. A baj az, hogy az ember agya nehezen viseli a bizonytalanságot. Aki nem érti eléggé a környezetét, sok bizonytalansággal találkozik, amit nem tud megmagyarázni. A tanulás hosszadalmas és nehéz, a problémákat azonnal kell megoldani. Erre jó a hit. Ha van isten, és pláne felfoghatatlan, akkor nem a környezetünkkel lesz már bajunk (hiszen isten intézte úgy), hanem istent kell megengesztelnünk. Ez pedig már konkrét cselekvés, elszállt a bizonytalanság. Az agy elégedett. Nem is engedi el többé a vallást.

Ehhez még hozzájön a neveltetés. Aki vallásos környezetben nevelkedett, ezt szokta meg, talál egyfajta rendszert, ez megfelel neki. Miért keresne másikat (amelyben mondjuk nincs vallás), hiszen az rengeteg bizonytalansággal jár. Ettől erős a hit. Bonyolult dolog nemcsak a környezetünk, de mi magunk is. Megértése helyett sokkal egyszerűbb elfogadni egy fensőbbséget, és kiszolgálni. Ezen az elven alapult régen a királyok hatalma, és ma egy csomó populista hataloméhes párt/diktátor hatalma. Egyszerűbb elfogadni, mint megérteni és felvenni a küzdelmet, magunk intézni sorsunkat. Ezért csak kevesen választják az utóbbit.

2015. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!