Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek! Hogyan vagytok...

Hívő emberek! Hogyan vagytok képesek fenntartani a feltétlen hiteteket, amikor annyi sok rossz dolog történik?

Figyelt kérdés

Azt még valahogy elhiszem, hogy meg lehet magyarázni, hogy Isten bünteti az embereket ilyen olyan természeti csapásokkal, balesetekkel, mert gyarló és bűnös. Elhiszem, hogy mondhatjátok, hogy a motoros, akit elütött az autó az autópályán, bűnös és rossz lélek volt, Isten ezért megszabadította tőle a világot.


De hogy tarthatjátok fenn a hitet, mikor ártatlan kis lényekkel csak még brutálisabban bánik? Kisgyerekek, babák, kutyák-macskák, sokan vannak, akiket bántalmaznak, vagy csak simán baleset éri őket, betegek lesznek, és nem menti meg őket semmi és senki. Isten ilyenkor hol van? Hogy lehet szerető, megbocsátó felsőbb hatalomban hinni, amikor a fiatal, ártatlan, tiszta lelkű teremtményeivel így bánik, de közben a gyilkosok, pedofilok, önző és kegyetlen emberek meg vígan élnek akár száz évig is? Hogy lehet így egy igazságos Istenről beszélni?


Sosem voltam vallásos, de a napokban megkísértett a hit. Kiscicám vesztettem el, bőven idő előtt, egy éves sem volt. Ártatlan, szeretni való, kedves kis lény, soha senkit nem bántott. Nem ezt a sorsot érdemelte. Bevallom, mikor a balesete után vártuk a műtő előtt az orvost, én igenis imádkoztam. Magamért sosem tettem ilyet, de ezért a kis apróságért megtettem. Kértem, könyörögtem, hiszen nem ezt érdemelte. Nem tett semmit, hagyta, hogy kínok között távozzon innen. Nem tudom elképzelni ezek után, hogy tényleg létezhet az az Isten, akiről papok, könyvek, emberek milliói beszélnek. Így még annyira sem tudok hinni, mint ez előtt.


Hívő emberek, ti ezt hogy csináljátok? Hogyan tudtok hinni egy igazságos, szerető istenben, amikor ilyenek történnek? És hogyan tudtok elszámolni a magatok lelkiismeretével, hogy támogatjátok azt a felsőbb hatalmat, aki engedi, hogya sorozatgyilkos erőszakoló öregkoráig boldogan prostizzon és drogozzon, miközben máshol ártatlan gyerekek halnak sorra, kiscicákat ütik el az autók, kiskutyákat vernek embernek nem nevezhető lények? Hogyan tudjátok ezek után is azt mondani, hogy "igen, én hiszek, és Isten jó"?


2015. júl. 29. 21:46
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ezekre a kérdésekre, a világban uralkodó igazságtalanságra a vallás két, stereotyp választ ad:

1. Ha most szenvedsz, majd annál boldogabb leszel a túlvilágon.(Ezt tényként állítják, akik magukat erre felhatalmazottnak érzik, noha a túlvilágról még senki sem jött vissza. És ha nincs túlvilág? Akkor a szenvedő semmi elégtételt nem kap.)

2. Nem láthatunk bele Isten terveibe. Mivel Isten a definíció értelmében végtelenül jó és igazságos, a szenvedéssel valami még nagyobb bajtól akart megóvni.(Pl. repülőgép- szerencsétlenségnél nem égtünk el, csak a fejünk tört össze.)

2015. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!