Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik könyvből tanulmányoznak...

Melyik könyvből tanulmányoznak Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés
Korábban Kőszegen éltem és ott tanulmányoztam. Pár évig Németországban laktam, most Budapesten élek és elkezdtek velem újra tanulni, de nem a régi könyvből, még hasonlítani sem hasonlít a küllemük. Mi a mostani tanulmányozó könyv címe?
2015. aug. 9. 19:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

Nos érdekes a kérdés.

Ám ha ismered a Tanúkat, tudnod kell, hogy a jw.org honlap a hivatalos oldalunk, ott lehet kérdéseket feltenni

Ám egy olyan világi internet oldalra irod a kérdést, ahol köztudottan gyűlölet központjai a Tanúk


Miért is?

A hivatalos honlap, nem "gyanus" ott első kézből kaptál volna választ és segítséget a Testvérektől.


Nekem pedig ez gyanus.

2015. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Úgyis hamis a tanításuk, nem édes mindegy milyen könyvböl veszíted el a lehetőséget az üdvösségre? Azért áruld már el nekem, hogy a Biblia miért nem jó neked? Istent csak abból lehet megismerni. Az első válasz pedig arról szólt, hogy állandóan jönnek valami új világossággal,amivel régi világosságot szüntetnek meg, és sokszor ellentmond a régi világosságnak. Bár ha szerinted ez normális, akkor köztük a helyed.
2015. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%
Te igencsak ostoba fehér szappan! Az ócska oldalatokat nem lehet lassú internettel betölteni. Ez az oldal viszont sallang mentes, lassú internet kapcsolattal is el lehet érni. Új férjed is ilyen alacsony szinten van? De legalább eltart. Vén?
2015. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hófehérkének üzenem, hogy jöjjön ide és próbálja már betölteni a jw.org honlapot. Majd utána gyanakodjon, ha éppen nem húzza fel az agyam annyira, hogy valami drasztikus és nem illő módon fejezzem ki az értetlenkedése feletti dühöm. Örvendjen annak, hogy neki gyors nete van. Róla és neki ennyit.


Egyébként tisztában vagyok azzal, hogy ezen az oldalon kritikusok is vannak, nem is hozzájuk szóltam.


A normális válaszolónak írom, hogy igen furcsák. A könyvön kívül a viselkedésük sem olyan, amit megszoktam. Akik velem tanulmányoztak korábban, azok nagyon rendes emberek voltak. Mindig türelmesek voltak a beszélgetésekben, válaszoltak a kérdéseimre és nem volt tabu.

A mostaniak nagyon agresszív módon kezelik, ha kérdéseim vannak és nem engednek akármilyen kérdést feltenni. Olyan hárításokkal reagálnak, mint a "miért fontos ez?" vagy "jobb lesz az életed, ha ezt tudod?".


Amikor pénteken itt voltak, mutattam nekik, hogy új kerítést építettem. Akkor az egyik megkérdezte, hogy "megvéd Isten haragjától is"? Ez volt az utolsó csepp a kételyem poharába, hogy ez nem az Őrtorony Társulattal azonosított szervezet, hanem valami más.

Akiket ismertem, azok soha nem reagáltak volna ilyen módokon és a könyvük is más volt.

Ennek a könyvnek az eleje sárgás, Biblia van rajta, angolul és németül is meg van jelölve benne az Őrtorony Társulat a belső oldalon.

2015. aug. 10. 00:08
 15/21 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező.

Nem vagyok agresszív,

s ha valóban ilyet kérdeztek, akkor az érdekes, mert miért is ne lehetne építeni kerítést, senkinek semmi köze hozzá, ki hogyan használja a kemény munkával megkeresett anyagi javait.

Én nem tolerálom az ilyen beszólásokat.


"internet"

nekem Wifim van, s nekem is lassú volt a jw.org, és más oldalak betöltése amíg engedtem, hogy egy bizonyos vírus irtó ellenőrizze a gépet.

amióta lejárt ennek használata, sokkal gyorsabb lett a laptopom, elég a saját gépem frissítése, egyébként sem használom csak olyan dolgokra amit fontosnak tartok.


Igen egy Sárga kötésű könyv az elsődleges Biblia tanítására szánt kiadvány. Valamikor réges-régen(egy messzi galaxisban:) Én még amikor kezdtem a Piros kötésű könyvet használtunk a Biblia megértéséhez, melynek: "örökké élhetsz a paradicsomban" c köny volt


Ez a könyv azért készült, hogy tanulmányozó gyorsabban értse meg a lényeget, mert az idő rövidre van szabva,

2015. aug. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

fehér szappan


"White Dove nevű felhasználó válasza:


Nos érdekes a kérdés.

Ám ha ismered a Tanúkat, tudnod kell, hogy a jw.org honlap a hivatalos oldalunk, ott lehet kérdéseket feltenni"


aztán hol is lehet feltenni azokat a kérdéseket?


én pl megkérdezném, hogy nem tíltja a biblia a hazugságot? merthogy a jw.org-on nem lehet kérdezni!!!


egyre súlyosabb dolgaid buknak ki, bár ügyesen próbálod álcázni.


Kérdező: saját tapasztalat, hogy a volt vasfüggönyön innen "érdekesek" a tanúk, enyhén szólva... még tart azon felfuvalkodott, vaskalapos szemléletmód, amit a betíltás alatt vettek fel egyes személyek, akik most vezetik a gyülekezetet. ezen "vak vezetők" rányomják a bélyegüket a feltörekvő új generációra, negatív példájukkkal. sajna több generációra lesz szükség, hogy levetkezzék ezen "hagyományaikat". jeles példa erre whie dove, és kedves 23%-os Vankó is.


a vasfüggönyön túl NINCSENNEK ILYEN BERÖGZŐDÉSEK, előítéletek, vaskalapos gondolkodások. Aki nem járt még máshova a magyar gyülekezeteken kívűl, az fel sem tudja fogni, miről beszélek...


semmi szabály az öltözködésre, lehet inni enni a királyságteremben, nyakkendő nélkül is lehet prédikálni, imádkozni, nincs erőszakos nyomás az óraszámokra, a kinevezések nem függenek a családtagok óraszámától, a vének nem saját családtagjaikat, rokonaikat, alattvalóikat nevezik ki, hanem azokat, akikbe szorult némi intelligencia. összehasonlíthatatlan egy magyar gyülekezet egy nyugat európaival....


sajna, itt ez az általános, amit te is írtál: engedelmesség kérdések nélkül...


igazi farizeus banda...

2015. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Amíg kint voltam nem tanultam, nem jártam gyülekezetbe sem, így nem tudom, hogy mi van ott. Azt tudom, hogy mi volt a korábbi párossal, akik tanítottak és nem ez a marcona bigottság. Az itteni gyk-s élményeket annak a számlájára írom, hogy van olyan, aki csak itt tud érvényesülni, a fizikai valóságban nem annyira, így itt pótolja ami élesben nem megy.


Mivel nincsenek ottani tapasztalataim, csak tényleg azt tudom mondani, hogy érdemben nem tudok hozzászólni. Általában azért az illegalitásra fogni kissé kemény, hiszen már jó sok évtized eltelt. Akik tanítottak mindig azt mondták, hogy már 1986 óta nem éreztek semmilyen elnyomást, de addig sem éppen szenvedtek tőle.

Egyszer eljött a körzetszolga is, aki ugyanezt mondta, ráadásul 1989 vagy 1990 körül szinte egy éjszaka jó pár régi motorost elküldtek, 1993 vagy 1994 körül pedig a legfelső, országos ötösfogatot is megtisztogatták.

Ezek után azt mondani, hogy 20-30 év nem elég arra, hogy minden visszatérjen a normál kerékvágásba, nagyon elgondolkodtató. Leginkább azért, mert megdöbbent.


A saját kérdésemre visszatérve, mennyit kellett könyörögnöm egyetlen címért? Mit vágott hozzám ez a fehérke is? Aztán akikkel most tanulok?

Én a korábban tapasztaltakhoz képest látok inkább eltérést, de óriásit. Mintha leépült volna a társaság. Vagy Kőszeg volt jobb hely, mint Budapest?

Tényleg nem tudom.

2015. aug. 10. 14:44
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem vágok semmit, senki fejéhez.

mindössze elmondom az észrevételemet, harag, vagy rosszindulat nélkül.


Nos Budapesten hol tartózkodól mert akkor is tudok segíteni, de ha vidéki helyen akkor is

ha megírnád, az elérhetőségedet, akkor hamarabb elindulna a segítség nyújtás,


ha kezdetben ezzel kezdted volna, akkor már hamarabb jutottunk volna a téma lényegéhez, hogy szeretnél egy konkrét címet, ahol a Testvérek vannak


Várom a válaszod, és azonnal írom a címet.

2015. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

elnézéskérés=egyes

vádaskodás=ötös


ugyanis fehér szappan nem ismerte el, amit mondtál neki, ergo meghazudtolt. ezt tette sátán is.


kérlek, kérdező, fogadd el a segítségét... utánna számolj be, milyen ez a fehér szappan élőben. kb 1 hónap kell, hogy mögéláss a mesterkélt kedvességének, szerintem... fényképet is küldj, légyszi.


amit a rendszerváltásról mondtál: sajnos ugyanazon buzgó fiatalemberekből beszűkült, hatalomittas, és sajnos kiábrándult emberek lettek, akik már mindent 1914 szer elmondtak, új gondolataik, kérdéseik évtizedek óta nincsennek, ha valamit megkérdezel töllük, hogy mondják el a saját véleményüket, képtelenek rá. csak ömlik belöllük a sablonszöveg. a kiigazításokat sem értik, ezek ellenére hajtják a régi betanult dolgokat:

1935

gyom búza

1986-ban kikiáltották a békét

öltöny nyakkendő

no szakál

no pajesz

no zselé

no rágó

NO ORSZŐRNYÍRÓ (ez nagyon fontos: egy igazi, vaskalapos tanúnak minimum 2 centimétert kilóg a szőr az orrából, minél hosszabban, annál nagyobb hatalommal bír. a legjobbak bodorítják is, és minél jobban szétfésülik, hogy a levegőből is kiszürjék sátán világának molekuláit. előbb fogadnának el vért, minthogy levágják nemes szörzetüket. bezzeg a borosta vagy a szakáll az igénytelenség jele)

2015. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre a válasz :


Mit tanít valójában a Biblia? (A borítón egy Biblia van, kinyitva - sárga színű a könyv. Az Ismeret könyvet már 2005 óta nem használjuk, már olyan régen is tanultál?)


Írod: "A mostaniak nagyon agresszív módon kezelik, ha kérdéseim vannak és nem engednek akármilyen kérdést feltenni. Olyan hárításokkal reagálnak, mint a "miért fontos ez?" vagy "jobb lesz az életed, ha ezt tudod?".


Ne hagyd magad! Nyugodtan kérdezzél, és akard tudni a választ! A tanítóknak válaszolniuk kell a tanulmányozóknak, és fognak is. Mondd meg, hogy te ezt nem érted, és magyarázzák meg! (A Szentírásból) Ha meg nem tudnak azonnal válaszolni - mert lehet ilyen - akkor kérj további információkat a témában - meg fogják adni.


"Amikor pénteken itt voltak, mutattam nekik, hogy új kerítést építettem. Akkor az egyik megkérdezte, hogy "megvéd Isten haragjától is"? Ez volt az utolsó csepp a kételyem poharába, hogy ez nem az Őrtorony Társulattal azonosított szervezet, hanem valami más."


Nem feltétlenül. Ne ítélj elsőre! Ez lehet csak egy rosszul elsütött poén akart lenni. Nekem úgy tűnik, igazi Tanúk látogattak meg, de nem vagyunk egyformák. A mentalitás/képesség/jellem/hozzáállás tekintetében viszonylag nagy szórás lehet, hiszen mind különbözőek vagyunk.


Itt csak az a kérdés, hogy tényleg akarod-e tudni a Szentírás üzenetét?

2015. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!