Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a mostani...

Mit gondoltok a mostani migrációs kérdésről keresztényként?

Figyelt kérdés

Nem akarok a kérdésemmel senki felett pálcát törni, Függetlenül attól, hogy mit gondol a kérdésről, se pro, se kontra, valamint nem is akarom bebizonyítani senkiről, hogy keresztény-e valójában, a véleménye tükrében, Avagy sem.

Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, ki mit gondol, a maga keresztény identitása tükrében, a háborús és/vagy gazdasági menekültekről, illetve illegális határátlépőkről és bevándorlókról, illetve egyáltalán a menekült kérdésre adandó/adható (helyes) választ illetően, a jelenlegi helyzetre figyelemmel(?)


2015. aug. 9. 21:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia, most már akkora tömeg jön, hogy nem tudjuk befogadni. A kereszténység nem azt tanítja, hogy add oda mindenedet a beözönlő idegeneknek, aztán halj éhen.

Az érkezők legnagyobb része pedig nem menekült.

2015. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Alex Fly ***** válasza:
100%

"Egy keresztény nem avatkozik bele a világi ügyekbe. "

Tényleg? Attól, hogy keresztény valaki, még ugyanúgy állampolgára ennek az országnak, ennek megfelelő jogokkal és kötelezettségekkel. Netán szerinted pl. Mózes sem foglalkozott az egyiptomi idegenrendészeti kérdésekkel ("Bocsásd el népemet")? Vagy Eszter sem tette meg ezt ugyanígy? Dániel? Pál?

Jézus adott egy törvényt az embereknek -és ez már kőkemény világi ügyekkel való foglalkozást jelent. Egy jehovistának is tudnia kell, hogyan viselkedjen azokkal, akik "idegenek és jövevények ezen a földön".

2015. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Csak kiragadnék egy gondolatot: Az erős, mikor írják, hogy jönnek a "muzulmánok" meg a "terroristák"... Függetlenül attól, szeretjük, vagy nem szeretjük őket, most pont azért menekülnek abból a világból, mert elegük van a vallásból, a vallási fanatizmusból, meg a gyilkolászó inkvizítoraikból, erkölcscsőszeikből. Az egy dolog, hogy Európába is beágyazzák magukat a terrorszervezetek, de nehogy már pont azokra fogjuk, akik épphogy ő előlük menekülnek. Mikor átlépik az iszlám és a szabad világ határát, ezen "muzulmánok" tekintélyes részének aznap volt valláshoz köze utoljára. Na, pont ezért jöttek. Nem kéne összemosni őket egy kupacba azokkal az erőszakos hittérítőkkel, akik épp az ő falujukat vagy családjukat is kiirtották. Szóval annyi minimális tiszteletet adjunk már meg nekik, hogy megkülönböztetjük az áldozatokat a gyilkosaiktól.
2015. aug. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Alex Fly ***** válasza:

Másik irányból megközelítve (a liberális irányból):

Ember vagyok.

Isten a Földet adta nekem otthonomul.

És egyik embernek sincs joga holmi mesterséges határokkal megakadályozni abban, hogy eme bolygó bármely pontját otthonomnak nevezzem. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy a Föld azon pontján telepedjen le, ahol szeretne. Még akkor is, ha a jelenlegi tartózkodási helyétől államhatárok választják el.

2015. aug. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Valamit itt írnak erről: [link]
2015. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

14-es; nem lehet a dolgokat az ÉN AKAROK, NEKEM KELL, elvek alapján élni.

Megpróbálhatod, de ne más kontójára. Nem "akarunk" fizetni a te elveidért, nem lenne igazságos. Csak a SAJÁTod osztogasd másoknak, az enyém ne (meg másokét se).

2015. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Alex Fly ***** válasza:

16: a Föld az emberek közös otthona. Nem a tied, nem az enyém, hanem mindenkié. És mindenkinek egyforma joga van hozzá.

Ahogy írtad: nem lehet kisajátítani...

2015. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Éppen azért, ne hagyjuk, hogy most kisajátítsák. Én nem mentem hozzájuk,sehogy, ők se jöjjenek, mint ahogy mások a történelemben, ott oldják meg az adódó problémákat, ahol vannak. Kérhetnek segítséget, adunk is, mindig is adtunk, vetőmagot is, mérnököket is orvosokat is, példát is, de ne foglalják el készen és ingyen azt, amiért az én családom megdolgozott, megszenvedett, a vérét és verítékét adta.

Van elég műveletlen föld még, kezdjék onnan, ahonnan a mieink kezdték. Először vessenek, ne csak aratni jöjjenek.

2015. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Alex Fly ***** válasza:
Éppen ezért nem sajátíthatod ki. Nem csak a tied a Föld, hanem ugyanúgy az övék is. Semmivel nincs több jogod hozzá, mint bárkinek.
2015. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

EZ a föld a mienk, nem az övék. Nem foglalhatják csak úgy el, mert a sajátjuk most éppen problémás -ha igaz, és már akinek, és már amennyire- és nem akarnak fizetni - akár az életükkel, mint az én őseim tették- a sajátjuk megvédéséért, megtartásáért.


Már csak emiatt is nyilvánvaló, hogy képtelenek lennének beilleszkedni, hiszen az első neházségre, adandó jobb lehetőségre odébbállnának.

2015. aug. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!