Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondjak neki igent vagy csak...

Mondjak neki igent vagy csak be akar csapni? Van Istentől ihletett szerelem?

Figyelt kérdés

Egy fiú szerelmet vallott nekem a gyülekezetből, és azt mondta, legyek a felesége. Gondolkodhatok rajta nyugodtan, ha kell, ő küldeni fog értem.


Ismerem már egy ideje, sokszor beszélgettünk úgy mélyebb dolgokról is, és azt mondta, hogy ez a ,,szerelem", érzés nála biztosan Istentől ihletett, ez így helyes, sokat böjtölt és imádkozott érte, gondoljam át. Nekem viszont Ő nem tetszik, se kinézetben, se személyiségileg. De szerinte ez nem fontos, mert a legesleglényegesebb dolog a hit, és hogy Isten majd megoldja, hiszen mindenható. Nekem ez kicsit abszurdnak és önzőnek tűnik.


Én valóban Istennek tetsző életet akarok élni, most viszont csapdában érzem magam. Már csak azért is, mert ez a fiú úgy gondolja, hogy 1) vagy Isten szerint élünk helyesen vagy 2) csinálhatjuk úgy, ahogy mi akarjuk, de az már nem a helyes út, ha ellenkezik Istenével. Nekem ez viszont elég erőteljesen zsarolásnak tűnik.


Mit tegyek? Mit mondjak neki? Tudom, hogy ő az a fanatikusabb fajta, és volt, hogy már másokkal leállt veszekedni, az alapvető hitüket megkérdőjelezve. Másrészt nem akarok még 20 évesen férjhez menni, ez nekem túl korai...



2015. aug. 14. 17:13
 11/94 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most írt facebookon, hogy mire jutottam, mert már nagyon érdekli. Ha kell, segít nekem dönteni, hiszen ő már régebb óta jár Istennel, mint én. Én megmondtam, hogy egyáltalán nem vagyok biztos ebben a dologban, és eléggé elképzelhetőnek tartom, hogy nem ő számomra az igazi, mert még semmilyen jelet/igét nem kaptam. Erre most nekem állt, hogy milyen egy hívő vagyok én, hogy nem akarok teljesíteni Isten akaratát, és hogy mennyi mindent megtett már nekem, megnyílt előttem, én meg csak visszaélek vele, kár volt megbíznia bennem, így csak a pokolra fogok jutni! Kezdek megijedni...


Mondta az egyik barátnőm is, hogy ne foglalkozzak vele, mert az ő egyik barátnője is egyszer 5 fiútól kapott szerelmes levelet, hogy ,,Isten szerint Ő az igazi" :D

2015. aug. 14. 17:55
 12/94 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy nem lennél mellette boldog.

Persze lehetséges. De ne ilyen szánalmas módon udvarljon neked.

2015. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
100%
Én egyre inkább úgy érzem, Isten azt akarja, hogy verjem laposra ezt a kis hülyét...
2015. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
Legalább két okot látok arra,hogy miért ne mondj igent. A fanatikus embereket,legyen szó bármilyen irányultságúról,jobb kerülni,mert a fanatizmus elvakulttá,beszűkült gondolkodásúvá,és legrosszabb esetben veszélyessé teszi az embert,és a másik pedig,amit írtál,a véleménye a nőkről.Na ha valaki egy ilyen véleménnyel,ilyen világszemlélettel kérne meg,hogy legyek a felesége,az biztos,hogy kapna tőlem egy nevelő célzatú pofont,csak hogy tudja merre hány óra.Nagyon nem sülne ki ebből semmi jó számodra,úgy gondolom,nem normális ember az illető,már amennyire átjön a leírásodból.
2015. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 A kérdező kommentje:
Most már akkor nyugodt szívvel mondok neki nemet, köszönöm! Higgyétek el, lehet ha egyedül kellett volna eldöntenem, nagyon bűntudatom lenne most.
2015. aug. 14. 18:03
 16/94 anonim ***** válasza:
100%
Majd találsz egy olyan hívő vagy nem hívő fiút, aki tetszik neked, kedves veled, van közös témátok, esetleg hobbitok. Szeretitek egymást, boldogok vagytok, ha akartok családban élhettek. A fiú soha nem zsarolna téged, nem fenyítene és nem kényszeríteni Isten nevében egy házasságba egy jó dugásért és önmagáért.
2015. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
Ez is mi, hogy a szemedbe köpi, hogy segített?
2015. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 A kérdező kommentje:
Egyszer már udvarolt nekem az egyik csoporttársam, és a gyülisek még azt is megtiltották nekem, hogy randizzak vele, mert nem hívő, és így elvágom az üdvösségemet...már elegem van belőlük. Nem hiszem, hogy csak két út van. Engem meg a csoporttársak elkönyveltek fanatikusnak...engem! Ott fogom hagyni a gyülit, elegem van ebből! Csak látják majd rajtam, hogy megváltoztam.
2015. aug. 14. 18:08
 19/94 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ő nekem mindig segített, meghallgatott, adott kölcsön könyvet (másoknak is, rendszeresen, tegyük hozzá), és ezért az lenne a minimum, hogy jobban átgondolom ezt az egészet. Folyton faggat, hogy akkor mi tetszik nekem, milyen típusú férfi, és hogy akkor ő olyan lesz, csak mondjam meg neki. Ő annyira akar engem. Áhh, kikészülök.
2015. aug. 14. 18:10
 20/94 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes! Isten léynege a szeretet, igazság, bölcsesség, nem az önkínzás, iítélkezés, felszínes dogmák bálványimádása. A gyülekezetek lényege az egymás segítése volna. Nem egymás elnyomása, kihasználása és képmutató szokásokkal való tetszelgés Istennek.


Isten nem a gyülekezetkben lakik és főleg nem emberek véleményében!

2015. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!