Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondjak neki igent vagy csak...

Mondjak neki igent vagy csak be akar csapni? Van Istentől ihletett szerelem?

Figyelt kérdés

Egy fiú szerelmet vallott nekem a gyülekezetből, és azt mondta, legyek a felesége. Gondolkodhatok rajta nyugodtan, ha kell, ő küldeni fog értem.


Ismerem már egy ideje, sokszor beszélgettünk úgy mélyebb dolgokról is, és azt mondta, hogy ez a ,,szerelem", érzés nála biztosan Istentől ihletett, ez így helyes, sokat böjtölt és imádkozott érte, gondoljam át. Nekem viszont Ő nem tetszik, se kinézetben, se személyiségileg. De szerinte ez nem fontos, mert a legesleglényegesebb dolog a hit, és hogy Isten majd megoldja, hiszen mindenható. Nekem ez kicsit abszurdnak és önzőnek tűnik.


Én valóban Istennek tetsző életet akarok élni, most viszont csapdában érzem magam. Már csak azért is, mert ez a fiú úgy gondolja, hogy 1) vagy Isten szerint élünk helyesen vagy 2) csinálhatjuk úgy, ahogy mi akarjuk, de az már nem a helyes út, ha ellenkezik Istenével. Nekem ez viszont elég erőteljesen zsarolásnak tűnik.


Mit tegyek? Mit mondjak neki? Tudom, hogy ő az a fanatikusabb fajta, és volt, hogy már másokkal leállt veszekedni, az alapvető hitüket megkérdőjelezve. Másrészt nem akarok még 20 évesen férjhez menni, ez nekem túl korai...



2015. aug. 14. 17:13
 31/94 anonim ***** válasza:

Amúgy neked mi hiányzik belőle?

És miért volna jó vele lenni és nem mással?

2015. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 anonim ***** válasza:
A leírás alapján őrült, vigyázz vele. Ne maradj vele kettesben.
2015. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 anonim ***** válasza:

Elolvastam az eddigieket. Biztos, hogy jó helyen vagy? Nekem úgy tűnik, lehet, hogy sok mindenben bizonytalan vagy, de ez elképzelhető attól is, hogy kezd úrrá lenni rajtad a káoszuk.

Számíthatsz további zsarolásokra. Nem biztos, hogy mindig kapsz megfelelő lelki támaszt. Jó, most ennyi talán elég volt. De ez csak egy "kezdő" nyomulása volt. Legalábbis az én minősítésemben kezdő.


Keress magadnak valódi barátokat, ne olyanokat, akik a sűrű erdőbe visznek. Ezek semmiképpen sem barátok. Azoknak valahogy mások a jellemzőik.

2015. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 A kérdező kommentje:

De mitől kezdő? Lehetne ennél rosszabb is?


Hogy miért nem szeretnék vele lenni? Nem is tudom...nem jön be mint férfi. Egyszerűen ennyi. Én nem pontozok, vagy bejön valaki, vagy nem. Ez olyan összkép, megérzésszerű, meg nem is tetszik (se kinézetben, de viselkedésben), és itt már el van vágva a dolog.

2015. aug. 14. 20:20
 35/94 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írd meg neki, hogy majd talál magának egy gésát, aki főz, mos rá.

Azt nem lenne jó mondani, hogy mások vagytok: fehér és fekete, mert biztos te lennél a fekete ennél.


De gondold csak végig hogy élnél vele. Mi minden lenne tiltva? Mindig hisztizne? Fenyegetne, netán verne?

2015. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 A kérdező kommentje:

Nem akarom bántani, de túlságosan el van szállva magától. Azt mondja, éljek vele, de csak idénymunkákból él, még mindig az apjával lakik, aki ki akarja tenni otthonról, mert folyton veszekednek és veri őt...és ő akarja azt hogy hozzá költözzek. Miből?!


Máskor meg azt mondja, hogy jajj, neki lehetne orvos nője is, meg modell, csak hát ők nem hívők, így kiesnek -.- Közben meg nem is olyan jó pasi...

2015. aug. 14. 20:44
 37/94 anonim ***** válasza:

Az apja akkor ezek szerint nem hívő?

Mi a hobbid?

2015. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
Hát ez így nagyon gyerekes. Tedd lapátra.
2015. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 A kérdező kommentje:
Zongorázom, énekkarra járok, és most fogok elkezdeni ninjutsu-zni vagy valami hasonló :D De persze ezt sem lehetne, mert buddhista tanok is vannak benne, na meg ,,egy lány ne tanuljon harcolni, maradjon csak a konyhában". Ugye. Szóval a magam útját fogom járni ;)
2015. aug. 14. 21:08
 40/94 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon helyes:)

Te volnál az a nő/lány (ahogy tetszik), aki kiírta a másik kérdést is ahová nem régen írtam?


Fiatal vagy, éld az életet és élvezd!

Egyébként biztos szépen tudsz játszani. Szeretem hallani azt a hangszert. Ha kellemes, szép hangod van, akkor pedig úgy tudod magad jól érezni, hogy a környezetednek is adsz valamit, anélkül, hogy vasaló repülne a fejed mellett :D


A mozgásra meg mindig szükség van. Egy nő meg jó ha meg tudja védeni magát az ősemberektől.

2015. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!