Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondjak neki igent vagy csak...

Mondjak neki igent vagy csak be akar csapni? Van Istentől ihletett szerelem?

Figyelt kérdés

Egy fiú szerelmet vallott nekem a gyülekezetből, és azt mondta, legyek a felesége. Gondolkodhatok rajta nyugodtan, ha kell, ő küldeni fog értem.


Ismerem már egy ideje, sokszor beszélgettünk úgy mélyebb dolgokról is, és azt mondta, hogy ez a ,,szerelem", érzés nála biztosan Istentől ihletett, ez így helyes, sokat böjtölt és imádkozott érte, gondoljam át. Nekem viszont Ő nem tetszik, se kinézetben, se személyiségileg. De szerinte ez nem fontos, mert a legesleglényegesebb dolog a hit, és hogy Isten majd megoldja, hiszen mindenható. Nekem ez kicsit abszurdnak és önzőnek tűnik.


Én valóban Istennek tetsző életet akarok élni, most viszont csapdában érzem magam. Már csak azért is, mert ez a fiú úgy gondolja, hogy 1) vagy Isten szerint élünk helyesen vagy 2) csinálhatjuk úgy, ahogy mi akarjuk, de az már nem a helyes út, ha ellenkezik Istenével. Nekem ez viszont elég erőteljesen zsarolásnak tűnik.


Mit tegyek? Mit mondjak neki? Tudom, hogy ő az a fanatikusabb fajta, és volt, hogy már másokkal leállt veszekedni, az alapvető hitüket megkérdőjelezve. Másrészt nem akarok még 20 évesen férjhez menni, ez nekem túl korai...



2015. aug. 14. 17:13
 81/94 anonim ***** válasza:
Ohh... semmi sem kötelező, ha ennyi kétely van benned, hát mondj nemet. Meg amúgy is abszurd csak így megkérni valakit...
2015. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:

abszurd? akkor nem ismered a tanúkat.


ők a gyülekezetek véneitől informálódnak a választottjukról. kinéznek valakit a kongresszuson, megnézik a kitűzőjét, amit kötelező feltenniük, és amin rajta van a gyülekezetük neve is. ezután felveszik a kapcsolatot az adott gyülekezet fővénjével.


és leinformáklják az adott személyt.


főbb házastársválasztási pontok a tanúknál:


mennyire énekel hangosan az adott személy.


mennyiszer jelentkezik egy örtoronykiértékelésen


alá van-e húzva neonszínű szövegkiemelővel az örtornya (ez nem vicc)


mennyi időt tölt a szolgálatban.


mik a szellemi céljai, akar-e pl gyermeket.

2015. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 A kérdező kommentje:
És még ők beszélnek igazi, feltétel nélküli szeretetről...
2015. aug. 16. 19:46
 84/94 anonim ***** válasza:
szeretik is... a szervezetet.
2015. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
feltétel nélkül... még ha ellentmondanak a bibliának, akkor is.
2015. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Felesleges mondani is nekik, ismerem a szüleimet, tudom, hogy nem fogadnál el."


Miért lenne felesleges? Hát épp az lenne a lényeg hogy leállítsák a csákót aki zaklat! S azért kérdeztem hogy szüleidnek szimpatikus e a srác.


"De most őszintén, hány olyan ember van ezen a Földön, akinek minden megy elsőre és örökké tart a szerelmük?"


A szerelem nem tart örökké! Ez természetesen csak propaganda. De szeretni lehet egy életen át! S ilyen párok vannak. De ők ha el is romlik valami azon vannak hogy megjavítsák. Mert szeretik egymást!


"Csak az esik rosszul néha, ahogy látom, már mások boldog kapcsolatban élnek, nekem meg még senkim sincs."


Ez azért nem igaz hogy nincs senkid. Vannak szüleid akikre számíthatsz. Vannak olyanok akiknek nincsenek szüleik vagy ha igen akkor nem számíthat rájuk s bizony ilyen nagyon sok van.

Az hogy nincs párkapcsolatod az sem jelenti azt hogy boldogtalan kellene hogy legyél. Ott az egyetem meg biztos vannak barátaid. Szóval találhatsz egyéb dolgokat is. Sőt vállalhatsz önkéntes munkát is. Olyat ami akár még a szakmai dolgokban is némi tapasztalatot adhat!


"Önálló életet élek, igen, viszonylag. De nincs önálló keresetem."


Örülj neki!


"És egy ideig szeretnék egyedül is élni (olyan 1-2 évig, vagy kit tudja), csak hogy ne legyen az, hogy ha elvesz valaki, azt mondja majd nekem: ,,a porból emeltelek ki, nélkülem senki vagy!"


Fura ez. Kicsit korábban meg épp az volt a gond hogy "senkid sincs"! :)))

Hát ha egy olyan vesz el aki ezt az orrod alá dörgöli akkor minek vett el. Hiszen tudta mi a helyzet szóval ne nyavalyogjon. Szóval neki is az orra alá lehetne dörgölni hogy akkor minek kérted meg a kezemet? (Na erre válaszolj drága egyetlen szerelmem!!)

Az ilyen dolgot nem árt az elején tisztázni.


"Nem válhatunk el, mert hova mennél?"


A szüleidhez? Neked vannak! :D


"Mert lefogadom, hogyha ők adnák alám a kocsit és vennék nekem a házat, akkor az lenne, mint most a nagyszüleimékkel: lenne kulcsuk a saját házamhoz, bármikor beállíthatnának és gyakorlatilag mindenbe beleszólnának az életemmel kapcsolatban. Na azt nem! Még ha azt hiszik, jót is akarnak vele."


Lehetnél kreatívabb is! Lecseréled a zárat. Vagy eladod a házat kocsit és veszel másikat. Hiszen te mersz önmagad lenni. Elköltözöl egy másik városba és ott veszel házat pl. Sok lehetőség van.

Persze fenn áll a lehetőség hogy a rokonok megharagudnak. De hát lehet azt mondani hogy önálló életet élsz s így önálló döntéseket hozol. S jó ötletnek tűnt változtatni. De az is lehet hogy még gyakorlati ok is felmerül. Közelebb vagy a munkahelyhez.


"De ki hogyan értelmezi. Pl. katolikusoknál már az is hívő, aki papíron meg van keresztelve, a baptistáknál viszont nagyon komolyan veszik, hogy rendszeresen eljárjon az imaházba, be legyen merítkezve, milyen régen jár az Úrral, hívők-e a szülők, nagyszülők, mennyire aktív tagja a közösségnek stb."


Mindezek ellenére akkor is vannak olyanok akik nem így tesznek. Tudok olyan esetről amikor egy pásztor mind két lányának olyan fiúk kezdtek el udvarolni akik nem voltak hívők. A pásztor aszem öszült egy kicsit abban az időszakban. A kapcsolatokból házasság lett és a fiúk is mind a ketten hívők lettek. Bár tény és való hogy mindkét lány közölte az udvarlójával hogy ők megtartják a hitüket. De ott szó sem volt arról hogy hogy milyen régóta hívők a fiúk vagy a szülők meg a többi. Mind két férfi világi háttérrel rendelkezett. Aztán a mai napig együtt vannak és hívők a házaspárok.

Persze nem zárom ki hogy olyan is van amiről te beszélsz de hogy nem mindig így vannak a dolgok az is biztos. Rengeteg szituáció adódik.


"Csak ez a hit szintjén valósul meg. Feltétel nélküli szeretet, mi?"


Hát te sem tudod csak úgy önmagáért szeretni azt a nyomolús srácot? Mert ugye azt írtad hogy se így se úgy nem jön be. De érdekes dolog ez a szerelem. Ezt az ember nem határozza meg hogy kibe szeret bele.


"A másik pedig az, hogy ez a ,,csak az Úrban" dolog nekem elég erőteljes egyházi nyomásnak tűnik."


Ez áll a Bibliában! Ez nem az egyház saját kitalációja hanem ezt írták le anno. Az hogy ehhez tartják magukat az érthető. De mint ahogy írtam vannak kivételek és nem is olyan kevés mint ahogy azt sokan gondolják.


"Hiszen ha egy nő nem az Úrban házasodik meg, nagyon valószínű, hogy a gyerekeit se oda fogja járatni templomba/imaházba, ahova eddig, nem beszélve a pénzről... Nem szabad mindent elhinni!"


Igen ez egy komoly probléma. De mivel te nem vagy hívő akkor ezzel mi a gondod?


"Utánaolvastam a manipulációnak, már csak azért is, hogy tudjam, engem ki akar manipulálni."


Hogy ki akart téged manipulálni. Hát az a srác aki megvillantotta a pénztárcáját. Na az akart téged manipulálni.


"Meglepő dolgokat találtam, pl. hogy az embereknek az alapvető szükségleteken (étel, ital, lakás) és kapcsolatokon (szülők, barátok, szerelem) kívül egy nagyon furcsa dologra is szükségük van: a fontosság érzésére."


Mi ebben a meglepő? Szerintem semmi meglepő nincs benne ez egy természetes dolog. Lehet hogy neked új dolog de pl. a párkapcsolatban is úgy van hogy az ember szereti tudni hogy fontos a másiknak.


"Hiszen mi az, ha nem manipuláció, amikor azt mondják neked, hogy ,,fontos vagy! Isten miattad is, személyesen miattad is elküldte egyetlen fiát, hogy megváltson a bűneidtől!"


Ez egy tény közlés! Nem pedig manipuláció. Viszont ha a saját céljai elérésere használja fel ezt a dolgot. Hogy teszem azt még más egyéb dolgokat is meg kell tenned ahhoz hogy megváltásod legye. Na az a manipuláció mondjuk minden hónapban fizess ennyit hogy biztosan így legyen. De persze ennek okát már nem tudná alátámasztani a Bibliával. Kicsavart magyarázatot lehet hogy tudna mondani s ha nem olvastad a Bibliát akkor még esélyes is hogy becsap vele.


"Meg persze fizesd a tizedet/perselypénzt, egyházadót, köss itt házasságot és írd alá, hogy majd a gyerekeidet is ide fogod járatni."


Na igen ez már manipuláció. De ha igazán felkészült lennél ezekre a dolgokra nagyon is lenne válaszod.

Pl. házasság. Válaszolhatnád erre a dologra azt hogy majd a férjeddel közösen eldöntitek hogy hol is tartsátok az esküvőt. A család feje a férj. Bibliai érv! Így majd ez a kérdés akkor legyen terítéken amikor már tényleg a házasság kötés eldöntetett. S honnét tudja az az ember hogy neked ki lesz a férjed?


"Én meg majd 100% biztossággal mondom neked, hogy biztosan megkapod az örök életet, mert Isten is biztos így akarja... Zero garancia, hiszen erről a pap nem tud biztosítani, csak folyamatosan bíztat a teljesen bizonytalanban való vak hitben. Köszi."


Nekem egy olyan személy képe bontakozik ki rólad aki nem igazán van képben. Már ami a bibliai dolgokat illeti. Az emberi oldallal teljesen tisztában vagy ezt nem vitatom mert az tényleg így megy. De ha valódi hited lenne akkor ezzel nem kellene foglalkoznod nagyon is jól tudnád. Ezt nehogy sértésnek vedd. Csak mint megállapítást írtam le.


"Ráadásul én tényleg hinni akartam, de ezzel a Biblián keresztüli irányítással egyszerűen nem tudok egyetérteni, és nem is fogok."


Téged nem a Biblián keresztül irányítottak. Te az embereknek akartál megfelelni.


"Attól még hihetek Istenben :) De nem bízom magamat a véletlenre, és inkább cselekszem, mint imádkozom. Milyen orvos lenne belőlem?"


Inkább cselekszel? Hm...az imádkozás is egy cselekedet. Hogy hihetsz Istenben ha nem imádkozol hozzá?


"Erről a hit dologról nem kezdek el érvelni. Elég csak annyi, hogy ezek a dolgok hihetetlenül vonzzák a sebzett, megtört lelkű embereket, mert azt mondják, amit akarnak hallani. A bizonytalan dolgokban való vak hit pedig nem ésszerű."


Érdekes hogy te még sem azt hallod amit hallani szeretnél. Hiszen épp arról írsz hogy mi nem tetszik.

A hit pedig olyan hogy valaki vagy hisz vagy nem. Vak hit! Te miért hittél vakon már ha tényleg hittél? miért nem meggyőződésre építetted a hitedet? Vagy egyáltalán mire építetted ha volt hited?


"Nem tudom, van-e Isten vagy sem. De annyit tudok, ha a Biblia igaz volna, akkor nem lenne ennyi szenvedés se a földön. Láttál már haldokló embert? És szenvedőt? És hónapokon keresztül szenvedő leukémiást? Mert ők bizony nem csak elgyengülve ,,elalszanak"! Szörnyű, és ettől van rosszabb. Isten miért hagyja?"


Most vonatkoztass el minden egyéb dologtól és gondolj bele. Isten miért hagyta az első emberpárnak hogy vegyenek a tiltott gyümölcsből?

S még valami. Miért van az hogy az emberek tudják hogy pl. nem szabad lopni és még is lopnak? Miért lopnak ha nem szabad?

Amúgy tényleg szeretnél választ kapni arra hogy miért engedi meg Isten a szenvedést? Én konkrétan leukémiást nem láttam de rákos embert igen!


"Akkor kérem hogy lehetséges az, hogy én nem hagynám szenvedni azt az ismeretlen embert sem, akit látok a kórházban?"


S mi van akkor ha ismered. S mondjuk tudod hogy gyerekeket ölt. Akkor mit tennél? Egyébként amikor Jézus a Földön volt akkor sokan mentek oda hozzá hogy gyógyítsa meg őket s ő mindenkit meg is gyógyított aki oda ment hozzá. Sőt volt hogy halottakat is feltámasztott. De azok az emberek is meghaltak. Újra!

Akkor mi értelme volt feltámasztani?


"Isten városokat tett a föld színével egyenlővé, és a lényeg mindig az volt, hogy ha valaki nemet mer mondani, azonnal elpusztítja."


Ez hazugság úgy ahogy van! Egyáltalán nem igaz hogy azonnal elpusztítja. Volt akiket elpusztított igaz.

Pl. kiirtott egy teljes népet akik csecsemőket áldoztak fel az istenüknek. Talán akkor erről is beszéljünk.

2015. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 A kérdező kommentje:

Kedves Vidiripi!


,,S azért kérdeztem hogy szüleidnek szimpatikus e a srác."


Mindegy, hogy nekik szimpatikus-e vagy sem, mert ha nekem nem jön be, akkor már lényegtelen, mit mondanak.


,,Ez azért nem igaz hogy nincs senkid. Vannak szüleid akikre számíthatsz. Vannak olyanok akiknek nincsenek szüleik vagy ha igen akkor nem számíthat rájuk s bizony ilyen nagyon sok van."


Jó, ebben igazad van, de én egyáltalán nem így értettem. Hanem hogy a legtöbb embernek ezeken KÍVÜL még van szerelme is/párkapcsolata, ami már szinte ,,elvárás". És bár igyekszem a saját magam útját járni, mégis a társadalmi átlagtól teljesen elvonatkoztatni nem lehetséges.


,,Az hogy nincs párkapcsolatod az sem jelenti azt hogy boldogtalan kellene hogy legyél. Ott az egyetem meg biztos vannak barátaid. Szóval találhatsz egyéb dolgokat is. Sőt vállalhatsz önkéntes munkát is. Olyat ami akár még a szakmai dolgokban is némi tapasztalatot adhat! "


Én nem mondtam, hogy boldogtalan vagyok! Nem vagyok nyomi, akinek olyasféle ,,vigasz"-ra van szüksége, mint pl. ,,menj önkénteskedni stb." Vannak barátaim, van hobbym, el tudom tölteni az időt egyedül is, ha kell, sőt, szeretek egyedül lenni. Teljes ember vagyok. Csak még társam sincs, és van, amikor magányosnak érzem magam. Ez szerintem teljesen normális.


,, "Önálló életet élek, igen, viszonylag. De nincs önálló keresetem."


Örülj neki! "


Nem is értem, miért kellene ennek örülni, elvégre míg nincs önálló keresetem, csupán egy beosztott vagyok a családban, akinek engedelmeskednie kell még így is, felnőttként. Ahhoz, hogy ne a főnökeim legyenek a szüleim, bizony saját kereset kell.


,,Fura ez. Kicsit korábban meg épp az volt a gond hogy "senkid sincs"! :))) "


Nem értem, ezen mi a fura. Attól még lehet társam, lehet ismerkedni. Nem magányosságra értettem, hanem önállóságra!


,,Hát ha egy olyan vesz el aki ezt az orrod alá dörgöli akkor minek vett el."


Tudnék mesélni...Hányan vannak, akik míg szerelmesek, mindent tökéletesnek látnak, főleg az a személy, aki jobban megvezethető ember is egy kapcsolatban (pl. sok nő). Később viszont jön a sok probléma, veszekedés, és rögtön kiderül, hogy a szeretetet felváltotta a kölcsönös ragaszkodás, az egyéni akaratot pedig a behódolás (a nő részéről főleg). Így nem igazán sokan dörgölik a férj orra alá, hogy ,,minek vettél el?" Sokan ezért bizony nagyon durván bedühödnek és fenyegetőzni kezdenek!


,,"Nem válhatunk el, mert hova mennél?"


A szüleidhez? Neked vannak! :D "


Na pont ezt nem akarom. Még ha egy kicsit jobb is volna a szülőknél, mint egy fenyegető férjjel, akkor is csöbörből vödörbe! Ezért akarok egy biztonságos saját otthont, ahova lehet menni; legyenek lehetőségeim!


,,Lehetnél kreatívabb is! Lecseréled a zárat. Vagy eladod a házat kocsit és veszel másikat. Hiszen te mersz önmagad lenni. Elköltözöl egy másik városba és ott veszel házat pl. Sok lehetőség van. "


Ez azért már több lenne, mint bunkóság. Ha a szüleim vennének nekem egy házat, alám adják a kocsit, én meg csak egy nap szépen lelépek! Na nem. Ez nem ,,merek önmagam lenni" dolog...ez a legutolsó undorító alattomos kihasználás! És nem jogos. Ezért akarok majd a saját fizetésemből kocsit/házat venni. Azért van különbség!


,,Persze fenn áll a lehetőség hogy a rokonok megharagudnak."


Rokonok...Persze XD Pont érdekelni fognak. Mindig csak a külsőségekre kíváncsiak, mint pl. kinek van több pénze, jobb háza/autója, szebb férje/felesége, okosabb gyerekei, több fia...aztán ha valakinek valami egy kicsit is jobban sikerül, gondolatban már legszívesebben 100x megöltek volna, persze úgy, hogy a legjobban fájjon! Ennyit a rokonokról.

Persze más a CSALÁD! Velük törődöm, mert ők is törődtek velem. Ez azt jelenti, hogy figyelembe veszem a véleményüket (mert hiszem, hogy a javamat akarják), de ettől függetlenül a fontos dolgokban egyedül döntök.


,,Mindezek ellenére akkor is vannak olyanok akik nem így tesznek. Tudok olyan esetről amikor egy pásztor mind két lányának olyan fiúk kezdtek el udvarolni akik nem voltak hívők. A pásztor aszem öszült egy kicsit abban az időszakban. A kapcsolatokból házasság lett és a fiúk is mind a ketten hívők lettek. Bár tény és való hogy mindkét lány közölte az udvarlójával hogy ők megtartják a hitüket. "


Igazán örülök neki, hogy nem mindenki ennyire csőlátású. Nekem se lesz kizáró ok, ha valaki hívő. Viszont az ilyen bigott fanatikus szektások nekem tiltólistán vannak.


,,Hát te sem tudod csak úgy önmagáért szeretni azt a nyomolús srácot?"


Ez abszurd. Miért is szeretnék bele csak azért, mert ő szerelmet vallott nekem? Amúgy meg pont azzal van baj, amilyen. Azt nem tudom megszeretni.


,,Ezt az ember nem határozza meg hogy kibe szeret bele. "


Ez nem feltétlenül igaz. Ha valaki tetszik, és felkeltette az érdeklődésemet, viszont látom rajta, hogy a kis finom közeledésemre (ami nem egy szerelmi vallomás!) nem reagál, vagy folyton visszautasít, nem szeret a közelembe lenni, akkor nem támadom le egy vallomással vagy egy ,,gyere hozzám feleségül" dologgal. Így a kezdeti tetszést vissza lehet szorítani. Ha szerelmes egyoldalúan, pedig én nem mutattam hasonló jeleket, akkor az ő hibája, hogy beleélte magát a dologba!


,,Ez áll a Bibliában! Ez nem az egyház saját kitalációja hanem ezt írták le anno. Az hogy ehhez tartják magukat az érthető. "


Sajnálom, hogy sokan ehhez szabják magukat :/ Persze, megvan a joguk ahhoz, hogy ők így éljék az életüket, de akkor is csak sajnálni tudom. Én értem, hogy ez a világ sokszor bizonytalan, kiszámíthatatlan és igazságtalan, és sokan ezt képtelenek elfogadni a rengeteg filozófiai megválaszolatlan kérdéssel együtt, amit szinte minden értelmes ember legalább egyszer feltesz magának, viszont azzal nem értek egyet, hogy miért pont a Bibliának hisznek. Függetlenül attól, mi áll benne, azt is emberek írták! Akármit beleírhattak! És ha még a 99%-a igaz is volna (amit kötve hiszek -.-), ha valaki csak 1%-nyi hazugságot ír ide-oda, már megváltozhat mindennek jelentése, és irányítani lehet az embereket! Vagy ott van rajta Isten aláírása, pecsétje, hogy jó, igen, ez alapján élhettek? Vagy hol a biztosíték? Ha pedig nincs biztosíték, se bizonyíték, akkor miért lenne egy kicsivel is igazabb ez a könyv, mint a Korán, vagy egyéb vallások könyvei? Ha én írnék egy könyvet, hoznék tanúkat és bámulatba ejteném a tömeget egy pár trükkel, még azt is elhinnék, hiszen a tömeg megtéveszthető! Nem attól lesz valami igaz, hogy sok ember hisz benne. Szóval... hadd döntsem már el, kihez megyek hozzá! :D


,,Igen ez egy komoly probléma. De mivel te nem vagy hívő akkor ezzel mi a gondod? "


Az a gond, hogy sok ember hisz benne, és engedik, hogy helyettük döntsenek. Sőt, még el is hiszik, hogy így a helyes! Az emberi butaság és a befolyásolhatóságuk pofátlan kihasználása a probléma.


,,Hogy ki akart téged manipulálni. Hát az a srác aki megvillantotta a pénztárcáját. Na az akart téged manipulálni."


Ez igaz. Ezért is örülök, hogy szakítottam vele :D


,,"Hiszen mi az, ha nem manipuláció, amikor azt mondják neked, hogy ,,fontos vagy! Isten miattad is, személyesen miattad is elküldte egyetlen fiát, hogy megváltson a bűneidtől!"


Ez egy tény közlés! Nem pedig manipuláció. "


Ohh, valóban? :D Értem. De ugye tudod, hogy nem attól tény valami, hogy megírják egy könyvben?


,,A család feje a férj. Bibliai érv!"


Ez egy fő oka volt annak, hogy nem szándékozom csatlakozni egyetlen gyülibe se. Még templomba se fogok járni, hiszen mindenhol visszaköszön ez a fajta gondolkodás. Nem! Egy házasságban a férj és a feleség megbeszélik a dolgokat, és KÖZÖSEN hoznak döntést. Nem pedig úgy, hogy az egyik elnyomja a másikat, ez nem helyes. Itt jönni a Bibliával pedig egyszerűen visszataszító! Amit én helyesnek érzek (pl. hogy a saját társamat ne nyomjam el, és jogos, ha közösen hozunk döntést), azt úgy is fogom tenni.


,,Nekem egy olyan személy képe bontakozik ki rólad aki nem igazán van képben. Már ami a bibliai dolgokat illeti. Az emberi oldallal teljesen tisztában vagy ezt nem vitatom mert az tényleg így megy. De ha valódi hited lenne akkor ezzel nem kellene foglalkoznod nagyon is jól tudnád. Ezt nehogy sértésnek vedd. Csak mint megállapítást írtam le. "


Akkor mi ez, kérem, ha nem sértés? Ez egy határozottan degradáló vélemény volt, hiszen a fő mondanivalója az, hogy bár emberi ésszel teljesen jó dolgokat mondtam a bibliai dolgokat nem vettem figyelembe. Vagyis szerinted csak akkor van valaki ,,képben", ha ,,valódi hittel" a bibliai szempontokból hoz meg fontos döntéseket. Sajnálom, hogy így gondolod...:(


,,Inkább cselekszel? Hm...az imádkozás is egy cselekedet. Hogy hihetsz Istenben ha nem imádkozol hozzá? "


Na itt a baj, amikor a hithez kapcsolnak valami más tevékenységeket is. Pl. hogy hihetsz, ha x vagy y dolgok nem teszel? Lehet van Isten, és inkább mondom azt, hogy van, mint nincs, de ez inkább olyan dolog, hogy inkább jobb nem bolygatni. Ha valaki ott fekszik előttem és vérzik, vagy leállt a szíve, akkor nem fogok elkezdeni imádkozni, hanem teszem a dolgom! És milyen dolog az, hogy az imádkozás is cselekedet? Maximum akkor, ha már semmi más "eszközünk" nincsen...De ennek a hatásossága akkor is kétséges.


,,Te miért hittél vakon már ha tényleg hittél? miért nem meggyőződésre építetted a hitedet?"


Ez igazán hosszú történet, és túl személyes...mondjuk úgy, hogy nem következett be, aminek be kellett volna. Ez már elég indok, hogy nem igaz ez az egész úgy, ahogy van.


,,Miért van az hogy az emberek tudják hogy pl. nem szabad lopni és még is lopnak? Miért lopnak ha nem szabad!"


Persze, a lopással én sem értek egyet. Viszont van, amikor nincs más megoldás. Lopsz vagy meghalsz.


,,Amúgy tényleg szeretnél választ kapni arra hogy miért engedi meg Isten a szenvedést? Én konkrétan leukémiást nem láttam de rákos embert igen!"


És ez mire is volt válasz?


,,S mi van akkor ha ismered. S mondjuk tudod hogy gyerekeket ölt. Akkor mit tennél?"


Igaz, a legtöbb embert nem ismerjük. De nem is a mi dolgunk. Az én dolgom az, hogy tegyem a dolgom. Vagy szerinted azért beteg valaki, mert valamilyen bűnt követett el? A világ rég nem így működik... Ha pedig tényleg megtudnám, hogy gyereket ölt, akkor nem tudom. Legszívesebbek megölném, mert azt érdemli; ezért inkább leváltanám a pácienst, hogy még csak ne is lássam.


,,De azok az emberek is meghaltak. Újra!

Akkor mi értelme volt feltámasztani?"


Jaj, de rossz orvos lennél :D ,,Minek is mentsem meg őket, ha úgyis meghalnak majd!" Jaj...Elárulom én, minek! Hogy lehessen még életük! Mert ha valaki csak 7, 20 vagy 35 évet élt, mert rengeteg ideje lehet hátra! Azért, hogy a családja még örülhessen neki, hogy még él, hogy tudjon még szeretni! Attól, hogy meghalunk, még nem értelmetlen az élet. És attól, hogy egyszer majd vége lesz (és kit tudja, mi van utána), még nem mindegy, mikor halunk meg! De elég baj az, ha ezt már magyarázni kell...


,,Ez hazugság úgy ahogy van! Egyáltalán nem igaz hogy azonnal elpusztítja."


Megnyugtató. Akkor csak lassan öl meg. Vagy először fenyegetőzik, mint a terroristák, hiszen neki van hatalma...


,,Volt akiket elpusztított igaz. Pl. kiirtott egy teljes népet akik csecsemőket áldoztak fel az istenüknek. Talán akkor erről is beszéljünk."


Jó, ebbe most nem megyek bele. Ilyen erővel az egész emberiséget kiirthatta volna, mert szinte mindenhol voltak hasonló kegyetlenségek, kínzások. Akkor őket miért nem büntette meg? És a sok gyilkost, rablót, emberkereskedőt? Miét büntet egyeseket, míg másokat nem? És most ne jöjjetek ezzel a ,,könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek" dumával, mert ez is olyan...önkényes és cseppet sem igazságos.


Egyébként köszönöm a hosszú és tartalmas választ! Megtisztelő. És kérlek, Te se vedd sértésnek, amit írtam, csak megfogalmaztam a saját szemszögömből :)

2015. aug. 17. 18:41
 88/94 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mindegy, hogy nekik szimpatikus-e vagy sem, mert ha nekem nem jön be, akkor már lényegtelen, mit mondanak."


Nem érted hogy mit mondok? Hihetetlen! Azért beszéljen apád a csákóval hogy TÉGED NE ZAKLASSON TOVÁBB!


"Hanem hogy a legtöbb embernek ezeken KÍVÜL még van szerelme is/párkapcsolata, ami már szinte ,,elvárás"."


De igen is lehetséges! S még te beszélsz manipulációról. Mi ez ha nem manipuláció. Azért keresel magadnak párt mert ez a társadalmi elvárás. :))) Hát ez vicces bizonyos szempontból.


"Én nem mondtam, hogy boldogtalan vagyok! Nem vagyok nyomi, akinek olyasféle ,,vigasz"-ra van szüksége, mint pl. ,,menj önkénteskedni stb."


Orvosnak készülsz és így ledegradálod az önkénteseket! Hát ez remek! Aki önkénteskedik az miért lenne nyomi? Azért mert az idejét áldozza arra hogy olyan embereket segítsen akik erre rászorulnak? Meg ez miért lenne vigasz annak aki csinálja? Tehát akik mentek homokzsákot pakolni az az összes nyomi volt?

Csak azért mert te olyan családba születtél hogy neked a szüleid képesek megadni mindent az nem jelenti azt hogy ezzel mások is így vannak és igen is szükség van önkéntesekre is.

S nem azért mert nyomik. De ha már csinál valamit akkor azzal segítse embertársait. Azt gondoltam hogy te mint aki orvosnak készül ezt felfogja és megérti de tévedtem.


"Ez szerintem teljesen normális."


Az hogy nyominak tartod az önkénteskedést az nem normális.


"Nem is értem, miért kellene ennek örülni, elvégre míg nincs önálló keresetem, csupán egy beosztott vagyok a családban, akinek engedelmeskednie kell még így is, felnőttként. Ahhoz, hogy ne a főnökeim legyenek a szüleim, bizony saját kereset kell."


Komolyan mondom kezdek kételkedni abban hogy te egyetemista vagy/leszel.

Annak örülj hogy nincs önálló kereseted még is viszonylag önálló életet tudsz élni.


"Tudnék mesélni...Hányan vannak, akik míg szerelmesek, mindent tökéletesnek látnak, főleg az a személy, aki jobban megvezethető ember is egy kapcsolatban (pl. sok nő). Később viszont jön a sok probléma, veszekedés, és rögtön kiderül, hogy a szeretetet felváltotta a kölcsönös ragaszkodás, az egyéni akaratot pedig a behódolás (a nő részéről főleg). Így nem igazán sokan dörgölik a férj orra alá, hogy ,,minek vettél el?" Sokan ezért bizony nagyon durván bedühödnek és fenyegetőzni kezdenek!"


Miért az apád ezt művelte az annyádal? Én meg ismerek olyan nőket akik egyedül nevelnek több gyereket is. Ha inkább maradnak a rossz kapcsolatban az egzisztencia meg a pénz miatt sem hogy lépjenek akkor talán meg is érdemlik. Főleg akkor ha amúgy meg képesek lennének állást találni és önálló keresetre szert tenni.


"Na pont ezt nem akarom. Még ha egy kicsit jobb is volna a szülőknél, mint egy fenyegető férjjel, akkor is csöbörből vödörbe! Ezért akarok egy biztonságos saját otthont, ahova lehet menni; legyenek lehetőségeim!"


Azt állítod hogy orvos akarsz lenni és meg is van a lehetőséged hogy tanulj. Akkor mi a gond? Te választottad ezt és tisztában kell lenned vele hogy ez nem egy 1 éves gyorstalpalós tanfolyam. Szóval nem értem a problémádat.


"Ez azért már több lenne, mint bunkóság. Ha a szüleim vennének nekem egy házat, alám adják a kocsit, én meg csak egy nap szépen lelépek! Na nem. Ez nem ,,merek önmagam lenni" dolog...ez a legutolsó undorító alattomos kihasználás! És nem jogos. Ezért akarok majd a saját fizetésemből kocsit/házat venni. Azért van különbség!"


Nem azt mondtam hogy lépj le. Nem kell megszakítani a kapcsolatot a szülőkkel ezt nem tudom honnét vetted. Viszont miért nem lehet megbeszélni ezt a szüleiddel ha mondjuk úgy alakulnak hogy ők vesznek neked házat? Miért nem tudnád velük megbeszélni a dolgot?


"Rokonok...Persze XD Pont érdekelni fognak. Mindig csak a külsőségekre kíváncsiak, mint pl. kinek van több pénze, jobb háza/autója, szebb férje/felesége, okosabb gyerekei, több fia...aztán ha valakinek valami egy kicsit is jobban sikerül, gondolatban már legszívesebben 100x megöltek volna, persze úgy, hogy a legjobban fájjon! Ennyit a rokonokról"


Üdv a való világban!


"Igazán örülök neki, hogy nem mindenki ennyire csőlátású. Nekem se lesz kizáró ok, ha valaki hívő. Viszont az ilyen bigott fanatikus szektások nekem tiltólistán vannak."


Valóban? Ö...izé mintha a kérdésed erről is szólna. Hidd el hogy nem felejtettem el hogy erről is írtál.


"Ez abszurd. Miért is szeretnék bele csak azért, mert ő szerelmet vallott nekem? Amúgy meg pont azzal van baj, amilyen. Azt nem tudom megszeretni."


Hú hát remélem hogy más dolgokban jobban figyelsz majd. Nem azt írtam hogy szeress belé hanem hogy szeretni. Ez a két fogalom nem ugyan az. Legalább is nekem nem az. Valakibe szerelmesnek lenni és valakit szeretni nem ugyan az. Annyit írtam hogy nem tudhatjuk hogy kibe leszünk szerelmesek. De te egyértelműen leírtad hogy a nyomulós csákóba nem vagy az. Sőt még fizikailag sem jön be.


" Függetlenül attól, mi áll benne, azt is emberek írták! Akármit beleírhattak! És ha még a 99%-a igaz is volna (amit kötve hiszek -.-), ha valaki csak 1%-nyi hazugságot ír ide-oda, már megváltozhat mindennek jelentése, és irányítani lehet az embereket! Vagy ott van rajta Isten aláírása, pecsétje, hogy jó, igen, ez alapján élhettek? Vagy hol a biztosíték? Ha pedig nincs biztosíték, se bizonyíték, akkor miért lenne egy kicsivel is igazabb ez a könyv, mint a Korán, vagy egyéb vallások könyvei? Ha én írnék egy könyvet, hoznék tanúkat és bámulatba ejteném a tömeget egy pár trükkel, még azt is elhinnék, hiszen a tömeg megtéveszthető!"


Igen emberek írták. Ennek ellenére még sincs egyetlen olyan másik mű sem ami a nyomába érhetne. Pedig emberek írták! S erre nincs magyarázat!

Ezzel a hülyeséggel hagyjál békén. Irányítani az embereket. Eltudod nekem mondani hogy Iraknak milyen tömegpusztító fegyverei voltak? Amíg a Biblia nem létezett addig nem irányították az embereket? S hogyan irányítják az embereket a Biblia segítségével? Elárulod nekem? Érdekes hogy volt Biblia volt egyház meg minden. Aztán még is csak lett reformáció az vajon miért, ha olyan jól irányíthatóak az emberek a Bibliával? S ahol nem volt Biblia ott akkor nem is irányították az embereket? Bizonyíték! Azok a tények amelyek szerepelnek a Bibliában és a régészet később be is bizonyította hogy úgy van! Vagy pl. leírták benne hogy Babilonban nem fognak emberek lakni és ez a mai napig így van.

Mint ahogyan írtam nincs még egy olyan könyv a világon mint a Biblia! De tudod mit írj egy jobbat szólj ha kész vagy elolvasom és megnézem a türkjeidet is. De jók legyenek. S ha kérhetem a vizet meggyborrá változtasd az a kedvencem. Köszi!


"Nem attól lesz valami igaz, hogy sok ember hisz benne."


Én soha nem érveltem olyannal hogy azért igaz mert sokan hisznek benne. A kommunizmusnak is sok híve volt! A kereszténység meg még mindig itt van 2000 év távlatában is. És képesek hinni egyetemet végzet mérnökök, informatikusok, orvosok is. Meg persze kevésbé iskolázott emberek a világ minden táján. De nem azért hiteles mert ennyien hisznek benne.


"Szóval... hadd döntsem már el, kihez megyek hozzá!"


Az a hívő emberekre vonatkozik. De mivel te nem vagy az megint csak nem értem hogy neked ez miért probléma. Mit foglalkozol vele. Te nem vagy az nem érint és kész. Oké mondták neked de már nem hiszel.


"Az a gond, hogy sok ember hisz benne, és engedik, hogy helyettük döntsenek."


Tényleg? De miért engedik? Amúgy ha te dönthetnél akkor aztán te mondanád meg nekik hogy mit tegyenek? A kormány is az emberek helyett dönt! Sőt ki dönti el hogy az olaj világpiaci ára mennyi legyen? Vagy miért van infláció s annak a mértékéről ki dönt? Ki dönti el hogy melyik valuta mennyit ér a másikhoz képest?


"Sőt, még el is hiszik, hogy így a helyes! Az emberi butaság és a befolyásolhatóságuk pofátlan kihasználása a probléma."


Észak-Koreában nincs kereszténység. De ami ott folyik az szerinted micsoda? Az nem pofátlanság?

De ha ez akkor probléma akkor te miért nem teszel ellene. Mondjuk mint önkéntes aki felvilágosítást ad az embereknek. Ja igen olyat csak a nyomik csinálnak. Na akkor marad minden a régiben. Szóval ezt a békát nyeld le!


"Ohh, valóban? :D Értem. De ugye tudod, hogy nem attól tény valami, hogy megírják egy könyvben?"


Tudod valamikor tényként mondták azt is hogy a levegőnél nehezebb dolgok nem repülnek. De csak volt aki nem hitte el a nagy koponyáknak hogy ez így van. Hogy mit nem mondasz. s te ezt honnét tudod?


"Ez egy fő oka volt annak, hogy nem szándékozom csatlakozni egyetlen gyülibe se. Még templomba se fogok járni, hiszen mindenhol visszaköszön ez a fajta gondolkodás."


Az jobb is ha templomba nem jársz. S milyenbe jártál? Gyülihez? Nem inkább egyházhoz? Bár végül is mind1.


"Nem! Egy házasságban a férj és a feleség megbeszélik a dolgokat, és KÖZÖSEN hoznak döntést. Nem pedig úgy, hogy az egyik elnyomja a másikat, ez nem helyes. Itt jönni a Bibliával pedig egyszerűen visszataszító! Amit én helyesnek érzek (pl. hogy a saját társamat ne nyomjam el, és jogos, ha közösen hozunk döntést), azt úgy is fogom tenni."


Hát látom azokat a részeket nem olvasták fel neked a Bibliából ami a férjnek szól és azt ecseteli hogyan éljen a feleségével. Ugyan is képzeld el hogy arról is írnak ám ebben az emberek által írt könyvben. (Isten által ihletett már aki ebben hisz)


"Akkor mi ez, kérem, ha nem sértés? Ez egy határozottan degradáló vélemény volt, hiszen a fő mondanivalója az, hogy bár emberi ésszel teljesen jó dolgokat mondtam a bibliai dolgokat nem vettem figyelembe. Vagyis szerinted csak akkor van valaki ,,képben", ha ,,valódi hittel" a bibliai szempontokból hoz meg fontos döntéseket."


Hát akkor most 1-1 mert te meg lenézed azokat aki önkéntes munkát végeznek mert ők a nyomik.

Emberi ésszel milyen jó dolgokat mondtál az örök életről? Semmilyent arról írtál hogy mit mondott a pap. Erre írtam amit írtam.


"Na itt a baj, amikor a hithez kapcsolnak valami más tevékenységeket is."


A kezelést nem végzem el mert hiszek benne hogy a beteg immunrendszere képes legyőzni a betegséget. Tudom hogy így lesz mert hiszek benne s így nem is kell tennem semmit!

Nem ez nem baj. Az a baj hogy azt gondolják hogy semmit nem kell tenni.


"Ha valaki ott fekszik előttem és vérzik, vagy leállt a szíve, akkor nem fogok elkezdeni imádkozni, hanem teszem a dolgom!"


Ó hát persze pont ilyen szélsőséges helyzetre gondoltam amikor imádkozni kell. Persze előbb elkezdek imádkozni és csak aztán indulok a fuldokló felé hogy kimentsem. Te jössz a fanatizmussal meg a szektákkal. De komolyan mondom hogy ezekkel a dolgokkal simán túl teszel rajtuk. Én vagyok a hívő ember és te vagy a nem hívő. De én mondom azt hogy ez olyan életszerűtlen hogy az elképesztő. Kiakasztó ez a hülyeséged! Honnét tudsz ekkora baromságokat összehordani?

De tudod mikor tedd a dolgod? Amikor valaki tüdőembóliát kap. Na akkor tedd! (ha már hülyeség akkor csapjunk a lecsóba) Van egy olyan fogalom hogy ésszerűség!


"És milyen dolog az, hogy az imádkozás is cselekedet?"


Milyen dolog? Hát egy részt fizikai másrészt szellemi dolog! De oké ha nem cselekedet akkor micsoda? Kíváncsian várom a választ!


"Maximum akkor, ha már semmi más "eszközünk" nincsen...De ennek a hatásossága akkor is kétséges."


Végstádiumú rákos betegnél nincs más eszköz. Aszem. De csak hiszem mert tudni nem tudom. Az ima hatásossága meg neked kétséges de más meg másképp gondolja. Pont úgy van ez mint a dokiknál. Az egyik ilyen gyógyszer ír fel a másik meg másikat. De egy dolog tuti. Az imának nem lesz olyan mellékhatása mint a gyógyszereknek.


"Ez igazán hosszú történet, és túl személyes...mondjuk úgy, hogy nem következett be, aminek be kellett volna. Ez már elég indok, hogy nem igaz ez az egész úgy, ahogy van."


Megírhatod privátban is.


"Persze, a lopással én sem értek egyet. Viszont van, amikor nincs más megoldás. Lopsz vagy meghalsz."


Ja akkor gyilkolok vagy meghalok. Oké!


",,Amúgy tényleg szeretnél választ kapni arra hogy miért engedi meg Isten a szenvedést? Én konkrétan leukémiást nem láttam de rákos embert igen!"


És ez mire is volt válasz?"


Hát konkrétan ez semmire mivel ez egy kérdés!


"Vagy szerinted azért beteg valaki, mert valamilyen bűnt követett el?"


Hiszel benne? Mert én nem!


"Jaj, de rossz orvos lennél."


Hát nem is mentem orvosnak. De sok emberrel dolgozom együtt. De úgy nem függ az életük tőlem mint ahogyan egy orvostól függhet az ember élete.


",,Minek is mentsem meg őket, ha úgyis meghalnak majd!" Jaj...Elárulom én, minek! Hogy lehessen még életük! Mert ha valaki csak 7, 20 vagy 35 évet élt, mert rengeteg ideje lehet hátra! Azért, hogy a családja még örülhessen neki, hogy még él, hogy tudjon még szeretni! Attól, hogy meghalunk, még nem értelmetlen az élet. És attól, hogy egyszer majd vége lesz (és kit tudja, mi van utána), még nem mindegy, mikor halunk meg! De elég baj az, ha ezt már magyarázni kell..."


Nos megjegyzem neked hogy én azt írtam hogy feltámasztani. Tehát már egyszer meghalt. Te nem tudsz senkit feltámasztani a halálból. S nem arra gondolok hogy valakit visszahoznak a klinikai halálból. Hanem mondjuk aki már napok óta halott.

Hol írtam én azt hogy az élet értelmetlen?


"Megnyugtató. Akkor csak lassan öl meg. Vagy először fenyegetőzik, mint a terroristák, hiszen neki van hatalma..."


Hm...neked sincs jobb ötleted? "Ha pedig tényleg megtudnám, hogy gyereket ölt, akkor nem tudom. Legszívesebbek megölném..."

Ha azt veszem végül is igazad van. Lassan öl meg! Hiszen ha élünk 70-80 évet akkor az már jónak számít. Az igazán szerencsések azok kb. 20-40 év között vannak a csúcson és nincs komolyabb betegségük szárnyalhatnak. Már akinek ez megadatik. Mert nem adatik meg mindenkinek.

Igen van hatalma. De a bűnözőket is börtönbe zárják. S vannak akik nem tanulnak a büntetésből hanem újra elkövetik ugyan azt ahogy kikerülnek. De jobb ha bezárva vannak így az emberek biztonságban lehetnek tőlük. Ha érted.


"Ilyen erővel az egész emberiséget kiirthatta volna, mert szinte mindenhol voltak hasonló kegyetlenségek, kínzások. Akkor őket miért nem büntette meg?"


Igen így van és majd eljön az ideje annak is hogy aki méltó rá azt megbüntesse. De még nem jött el az ideje. Lehet hogy ő türelmesebb mint az emberek. Mert hiszi vagy inkább tudja hogy képesek vagyunk változni és hinni!


"Miét büntet egyeseket, míg másokat nem?"


Hiszed vagy tudod hogy az Isten büntetése? Akkor most létezik Isten vagy sem. Szerinted?


"És most ne jöjjetek ezzel a ,,könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek" dumával, mert ez is olyan...önkényes és cseppet sem igazságos."


Hm... na most meglepődtem. Ugyan is én nem ismertem ezt az igét. De rákerestem. Róma 9:15

Hát nem gondoltam hogy pont te mutatsz nekem egy igét.

2015. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:

Egyértelműen mondj nemet. Ha eddig még nem tetted volna.

El sem hinnéd, hány ilyen sztorit hallottam már. A legjobb az, amikor a barátom elmesélte, hogy egy tábor alatt 2-3 lány is odament hozzá, hogy szerinte Isten neki szánja férjnek :D:D:D

Erre szoktam azt mondani, hogy ha az egyik félnek Isten kijelentést adott, az már 50%. A másik 50% a másik fél válasza :)

2015. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:

Igen valószínű,hogy egy mániákus,birtokló pasival van dolgod.Hiába festi neked a rózsaszín képet,hogy ez Isteni szerelem,nem mondta volna már az elején,hogy légy a felesége-le akar veled feküdni minél hamarabb,és a tulajdonaként kezelni.Nyilván nem lennél boldog mellette.

Megmondhatod neki őszintén,hogy neked ez abszurdnak és önzőnek tűnik.és ha valóban Isteni kapcsolat ez,akkor neked is érezned kellene a tüzet,de nem érzed,és ne is áltassa magát,mert valószínűleg nem is fogod.

Persze számíthatsz rá,hogy ezek után a "nagy szerelem" át fog menni sunyi szurkálódásba,meggyűlöl,vagy igyekszik lejáratni valahogy.De egy fanatikus ellen nemigen tehetsz mást,minthogy őszintén megmondod neki az érzéseidet.Ha ezeket nem érti meg,nincs miről beszélni.Ha meg belemész,mert valamiért meggyőz,kényszernek érzed,de igazából akaratod ellenére,akkor meg elcs..szed az életed.Hazudni nincs értelme neki,mert csak tovább áltatja magát és nem fog leszállni rólad.Ha őszinte vagy,úgy legalább van esély.

2015. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!