Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondjak neki igent vagy csak...

Mondjak neki igent vagy csak be akar csapni? Van Istentől ihletett szerelem?

Figyelt kérdés

Egy fiú szerelmet vallott nekem a gyülekezetből, és azt mondta, legyek a felesége. Gondolkodhatok rajta nyugodtan, ha kell, ő küldeni fog értem.


Ismerem már egy ideje, sokszor beszélgettünk úgy mélyebb dolgokról is, és azt mondta, hogy ez a ,,szerelem", érzés nála biztosan Istentől ihletett, ez így helyes, sokat böjtölt és imádkozott érte, gondoljam át. Nekem viszont Ő nem tetszik, se kinézetben, se személyiségileg. De szerinte ez nem fontos, mert a legesleglényegesebb dolog a hit, és hogy Isten majd megoldja, hiszen mindenható. Nekem ez kicsit abszurdnak és önzőnek tűnik.


Én valóban Istennek tetsző életet akarok élni, most viszont csapdában érzem magam. Már csak azért is, mert ez a fiú úgy gondolja, hogy 1) vagy Isten szerint élünk helyesen vagy 2) csinálhatjuk úgy, ahogy mi akarjuk, de az már nem a helyes út, ha ellenkezik Istenével. Nekem ez viszont elég erőteljesen zsarolásnak tűnik.


Mit tegyek? Mit mondjak neki? Tudom, hogy ő az a fanatikusabb fajta, és volt, hogy már másokkal leállt veszekedni, az alapvető hitüket megkérdőjelezve. Másrészt nem akarok még 20 évesen férjhez menni, ez nekem túl korai...



2015. aug. 14. 17:13
 71/94 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy mondanám, hogy a világ és az emberek színesek:)


Gondold el az ember tetteit egy körnek, ami folyamatosan nő vagy csökken a tettek mennyiségétől függően. Szóval minden cselekedetnek súlya van. Ha nagy dolgot teszel nő a kör (mert keletkezik benne egy új elem/esemény), ha kicsiket értelmszerűen kisebb a köröd. (olyan nincs, hogy csökken)

A tetteket lehet értékelni:

I. Magamnak és másoknak jó

1. Magamnak és másoknak is szándékosan jó.

2. Csak magamnak szándékosan jó, másoknak véletlen.

3. Csak magamnak szándékosan jó, másoknak rosszat akartam.

Ezeket is ki lehet bontani, de most nem teszem meg:

II. senkinek sem jó

III. Csak nem jó, másoknak rossz.

IIII. Csak másoknak jó, de nekem rossz.

Sőt lehet még új dimenziókat betenni, pl. szerinte megérdemli/ mások szerint nem érdemli meg stb..


A lényeg, hogy minden tettnek van valamilyen színe. Van amit nem kell értékelni, hogy jó vagy rossz és lehet teljesen szubjektív. Viszont én hiszek a rossz vagy gonosz cselekedetek létében (ami másnak árt). Szóval az ilyen cselekedetek fekete nyomokat is hoznak is létre.


Valakinek annál nagyobb az értéke, minél kevesebb fekete van benne.

Persze itt jön a kérédés, hogy ki dönti el, hogy mi a fekete? Erre mondom, hogy ami ártatlanoknak árt. Nem tudom azt mondani, az elmebeteg kannibál /csonkító sorozatgyilkosra, hogy egyéniség. Viszont az ateistára meg nem tudom azt mondani, hogy bűnös.

Lehet mondani, hogy mindenki az olyan emberhez kötődik, akinek hasonló az erkölcsi felfogása vagy éppen pont az újra vágyik. Azt is lehet mondani, hogy ha erkölcsi nézetek ütköznek, akkor vagy konfliktus lesz vagy alkalmazkodás, népírtás stb...


Szerintem a legjobb megoldás az élni és élni hagyni vagy élni és élni segíteni.

Ki akar olyan emberek mellett lenni, akik gyűlölik, elárulják, hátbaszúrják, bántják, kihasználják?

Normális ember nem akar ilyet. Bezzeg csinálni már annál inkább teszik.

2015. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
60%

#68 mivel azt hiszed hogy látsz, ezért vak vagy.

Tartsd meg ha akarod a világi szemüveged. Rajtam is volt olyan és nem akarok többet sötétben tapogatózni.


Kérdező ez meg a legnagyobb önellentmondás amit irtál:


"És egy nem hívő

család lehet is harmonikus, ahol van szeretet,

mernek nyíltan beszélni a dolgokról és ösztönzik

a gyerekeket arra, hogy a saját (és nem a szülei)

értékrendjét sajátítsák el."


De egy hivő tartsa távol magát a gyermekeidtől? Akkor mégse szeretnéd megengedni, hogy a saját belátása szerint döntse el, hogy milyen világnézetben akar majd hinni. Logikai önellentmondás.

2015. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem világi szemüveg,ahogy te gondolod,simán csak mindenféle előítélet,előre megalkotott gondolkodásmód nélkül figyeltem mindent,nyitottan éltem,és így alakult ki a világnézetem.Bocsánat,hogy az egyetlen valós életem nem hazugságokban élve töltöm :) Pont a vallás az,ami bekorlátol.Régebben hittem én is,de hamar rájöttem,hogy ez badarság.
2015. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 A kérdező kommentje:

,,mivel azt hiszed hogy látsz, ezért vak vagy"

De bölcsen hangzik, mégsem az.


És nem értem, hol van itt az ellentmondás. Én csupán nem erőszakolnám rá a hitet a gyerekemre. Az pedig, hogy megóvom őt attól, hogy ideje korán, mikor még túlságosan is befolyásolható, valaki más hitét higgye, hiszem, hogy a javát szolgálja majd. Ugyanis a keresztény hit nem egy saját, egyéni meggyőződés: megmondják, miben kell hinned.

2015. aug. 15. 18:46
 75/94 anonim ***** válasza:
43%

"De egy hivő tartsa távol magát a gyermekeidtől? Akkor mégse szeretnéd megengedni, hogy a saját belátása szerint döntse el, hogy milyen világnézetben akar majd hinni. Logikai önellentmondás."


Szerintem arra érthette a kérdező hogy a leendő gyermekeit a destruktív fanatizmustól szeretné óvni. Mint a kérdésében leírt fiú. És mint te, a válaszaid alapján. És nem a hívőktől.

Észre sem veszed hogy az említett fiútól nem sokban különbözöl, kedves "hívő" barátom. Kár hogy rajtad is csak egy szemüveg van.

2015. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
49%

A 67-es jó dolgokat írt le, és ezek nem kötődnek valláshoz. Én keleti tanokban olvastam/hallottam ilyen dolgokról. Úgy hívják, hogy "te magad". :-)

Aki az Újszövetségen keresztül tudja ezt elérni, az érje el úgy, aki a Bhagavad Gitán keresztül, az úgy, aki vallás nélkül, csak a saját belső hitéből, az úgy.

2015. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 A kérdező kommentje:
#76: ezt most nem értem :(
2015. aug. 15. 19:04
 78/94 anonim ***** válasza:

Ezt írja:


"Le kellene venni az ateista humanizmus szemüvegét és akkor rájönnétek, hogy az ember szükséglény, nem tudja magát a létben tartani. Ha felvennétek Isten szemüvegét akkor lenne mennyei látásotok. Ha van mennyei látás akkor a jó cselekedetek és az Isten parancsolatainak a megtartása nem félelemből és külső elvárásból történik, hanem belső indittatásból."


Az utolsó pár szóval biztosan egyetértesz. A mostani gyülekezeted külső elvárásokat támaszt feléd, ezért nem érzed ott jól magad, ha jól értem, amit leírtál.

Én közel sem vagyok azon a szinten, hogy tanácsokat osztogassak neked, csak leírom azt, amit olvastam vagy hallottam (kicsit tapasztaltam is), és jónak érzek. Nincs vallásom, csak egy belső hitem, ami szerintem mindenkinek kell.

Örömet szerezni magunknak lehet fizikai szinten, és lelki szinten is. Az ember fejlettségi szintjétől függ, hogy melyik az erősebb benne. Az utóbbi felé érdemes törekedni. Minél kevésbé a fizikai tested dominál, annál szabadabb vagy. Úgy gondolom, hogy a szemüveget nem fölvenni kell, hanem levenni, és a lelki szemeddel nézni a világot. Na, ez az, ahol én még nagyon nem tartok, szóval be is fejezem.


42F

2015. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem :) Félreértés ne essék, nem a lelki dolgok ellen vagyok, csupán azt mondom több helyes út is van :)
2015. aug. 15. 20:38
 80/94 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek megvan a sajátja.
2015. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!