Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves férjek! Mi a véleményet...

KZitus kérdése:

Kedves férjek! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Efézus 5:23

mert a férj feje a feleségének, mint ahogy a Krisztus is feje a gyülekezetnek, megmentője lévén e testnek.


Efézus 5:25-31

Férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket+ mint ahogy a Krisztus is szerette a gyülekezetet, és odaadta magát érte,...

A férjeknek ily módon úgy kell szeretniük feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti, mint ahogy a Krisztus is a gyülekezetet, mivel az ő testének tagjai vagyunk. „Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y testté lesz.”


Kolossé 3:19

Ti férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket, és ne legyetek keserű haraggal irántuk.


1Péter 3:7

Ti férjek, hasonló módon továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük, tiszteletet adva nekik mint gyengébb edénynek — a női nemnek —, mivel velük együtt örökösei is vagytok az élet ki nem érdemelt kegyének; hogy imáitok akadályba ne ütközzenek.


Mennyire válik ez javára, előnyére (esetleg ha úgy látjátok a hátrányára) a családnak, illetve a házasságnak?

(a nőkkel kapcsolatosan már írtam ki kérdést, de nem kaptam nőtől érdemben véleményt. Most...)



2015. aug. 17. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig írtam oda érdembeli választ, mivel feleség vagyok több évtizede. Persze te minden válaszolót férfinak hiszel, de ez már a te bűnöd.
2015. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1-es


Itt a válaszod: "Akit az Úr vezet annak nem okoz nehézséget letenni egoizmusát és elfogadni a férjének a vezetését. Ha még a férj is Jézusé az tökéletes, hisz egyetértésben élnek.

De ezek az igék nem rabszolgaságra biztatnak, aki eut látja benne, azzal gond van. Egy feleség ne legyen hárpia, tisztelje a férjét. Amit a kérdező szándékosan kihagyott az az, hogy ugyanezt a férjtől is elvárja az Úr. Na, megvan a napi szolgálati idő, vagy lesz még kérdés?"

2015. aug. 17. 15:12
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Kedves gyerekek! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?


Kedves unokaöccsek! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?


Kedves unokahugok! Mi a véleményetek ezzel a bibliai

elvárással kapcsolatban?


Kedves nagymamák! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?


Kedves hitehagyottak! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?


Kedves halászo! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?


Kedves paráznák! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?


pár ötlet, ha kifogytál volna egyedi, őszinte érdeklődést tükröző kérdéseidből.

2015. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha te ezt a választ érdemtelennek látod. akkor nekem van igazam. Sáska.
2015. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanez elvárható a feleségektől is. Oké, hogy férjként szeretem és tisztelem a feleségemet. De neki is szeretnie és tisztelnie kellene engem. Nem pedig házisárkányoskodni. Az én imáim nem ütköznének akadályba, ha imádkoznék. De a feleségem imájával mi van??? Jó lenne, ha a ők is olvasnák a Bibliát. Te valószínű jó feleség lehetsz.
2015. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen válaszolok. Gyermekekkel könnyen szót értek, de gyerekesen viselkedő felnőttel kevésbé (nem fog megérteni akár gyerekként, akár felnőttként kezelem).


Nos a véleményem az, hogy a feleség ember. Ilyen, olyan, de ember, nem tárgy. Éppen ezért elavult ósdi, bár a maga korában érthető, jó szándékú kívánságcsokor. Ma ezekhez a helyzetekhez másként, emberként viszonyulunk. Nem szeretnék a krisztusi értelemben feje lenni senkinek, ezzel szemben elvárom, hogy egyenrangú társam legyen és úgy is viselkedjen. Mondjuk képes legyen gondolkodni, mint egy ember, és ne tegyen úgy, mint egy kisgyerek. Olyant majd szüljön, és ne aszerint viselkedjen.

De nem szeretném az egészet végigragozni.

2015. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6-os


Köszönöm, hogy leírtad őszinte véleményedet.

Természetesen én tiszteletben tartom a nézetedet.

2015. aug. 28. 18:30
 8/14 anonim ***** válasza:

"természetesen ÉÉÉNNNN tiszteletben tartom a nézetedet" írja zitus.


de a Teremtő nem, és el fogsz pusztulni nem sokára, mert így gondolkozol. folytatja magában a gondolatot...


Alig várja azt a bizonyos 4 hónapot, hogy kínozza az embereket...

2015. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megint elröhögtem magam. :-)
2015. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

az a véleményem, hogy a biblia maradjon meg a vallásos embereknek. Aki meg nem vallásos sokkal jobban jár ha nem értelmezhetetlen középkori szövegeket próbál olvasgatni.


nem csoda, hogy nem kaptál értelmes választ egy ekkora baromságra.

2015. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!