Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istehivo emberek! Tudnatok...

Istehivo emberek! Tudnatok nekem segiteni? (Bovebben lent! )

Figyelt kérdés

A kozelmultban tertem meg ,kicsivel tobb mint egy honapja. En azota nagyon boldog vagyok ,hogy ratalaltam Istenre es Jezusra ! :) Erosnek,szabadnak es boldognak erzem magam.:) Szeretnem terjeszteni masoknak is az Evangeliumot ,egy blogon keresztul ,amit mar el is kezdtem irni. Igen am,de sajnos a csaladom nem hivo ,es kiakadtk azon,hogy masokat is Isten fele probalok terelni ,merthogy nem vagyok lelkesz ,tartsam magamban ,hogy hivo vagyok ,es kulonben is ,a bloggal artok magamnak es a csaladomnak is. De pont ,hogy nem fogok ,mert ezzel segitek a legtobbet ,ha Isten fele vezetem oket! A blogiras mellett tanulok egyetemen,a jogasz szakon epp allamvizsga felevem elem,es a bloggal is max 2szer foglalkozok. A csaladom mar ki akar rugni itthonrol! :s

Mit csinaljak szerintetek ? Tudnatok segiteni nekem ? Koszonom!


Kerem ,csak hivok valaszoljanaj !Koszonom!


Udv.Dalma



2015. szept. 12. 15:01
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
*Istenhivo emberek . Bocsanat ,felreirtam ! Es a leirasban szereplo elgepelesert is bocsanat !
2015. szept. 12. 15:50
 2/45 anonim ***** válasza:
62%
Akkor terjeszd az Evangéliumot, ha Isten felkér rá. Addig maradj nyugton, és tanulj. Olvasd az Igét, épülj, gyüjts információkat, és mindent szerezz meg ami ahhoz szükséges, hogy betöltsd az Igei feltételeket. Az hogy megtértél, még nem elégséges ahhoz hogy Istennel közösségbe lépj. Az egy lépcsőfok a hit útján, de messze még a vége, amikor egyáltalán evangélizálhatnál.
2015. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
50%
Kenet nélküli Jezabelista önjelölt "evangelista" millió van. Ne akard gyarapítani a táborukat.
2015. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsod!olvasom a Bibliat ,es most epp a Tiz parancsolatrol irok egy elemzest ,hogy valojaban mirol szol. Illetve arrol irok ,hogy pl.miert karos a New Age ,es miert veszelyes az onmegvalositas ,miert fordoljunk Istenhez . Tehat ez evangelizacio ,de nem a klasszikus ertelemben vett. Isten pont hogy biztat engem az irasra ,csak sajnos a csaladom ,akik kemenyvonalas ateistak ,ok nem tudjak kezelni a blogomat ,mert hogy rajuk nezve veszelyes ,es hogy Apukamat es a csaladomat kirohogik es kirugjak a munkahelyukrol oket . A blogomat sok fb-ismerosom olvassa ,koztuk a lelkeszunk is ,es neki nagyon tetszik amiket irok ,o tovabb is osztja az irasaimat !

A komolyabb evangelizaciot meg nem kezdtem el ,azt kesobb tervezem kezdeni! Ha gondolod ,privatban elkuldom a blogom linkjet !


Koszonom a valaszod !


Dalma

2015. szept. 12. 16:08
 5/45 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is érdekelne a blog :)

Jézus mindenkit felkért arra, hogy terjessze az igazságot, amit megismert. A nagy misszióparancsot (Máté 28:18-20) a tanítványoknak adta, akik enyhén szólva sem voltak tökéletesek. Még Jézus mennybemenetelekor is kételkedtek (Mt 28:17), nem értették Jézus szolgálatát, kikétét (Jézust még mindig földi királyként akarták látni - ApCsel 1:6).

Ezek a tanítványok elkezdtek, imádkozni, és megkapták Isten Lelkét, hogy prédikáljanak. Isten bárkit fel tud használni, hogy hatással legyen másokra, akár még csak azzal is, hogy látszik rajta, hogy máshogy él, Krisztust követi.

Téged is arra bátorítalak, hogy hirdesd Krisztust, de mindenképp kérd Őt, hogy tegyen alkalmassá rá!

Isten biztosan fel akar használni. Azt neked kell Tőle megtudnod, hogy bloggal-e, vagy máshogy, de Ő mindenkit elhívott a szolgálatra.


A bloggal kapcsolatban annyit tudok mondani, hogyha folytatod, mindenképp olyan dolgokról írj, aminek utánajártál, és meg vagy győződve az igazságáról! Nem tudom mennyire feszült nálatok a családi helyzet, mennyire okoz valós gondod ez a blog, arra bátorítalak, hogy vidd Jézus elé, és kérd az Ő segítségé, tanácsát ebben a helyzetben is!

2015. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Szerintem arra hallgass, amit Jézus mond.


"Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!"


Egy alkalommal Jézus így beszélt hallgatóihoz: „Vajon azért gyújtanak-e lámpát, hogy a véka alá vagy az ágy alá rejtsék? Nem azért-e, hogy a lámpatartóra tegyék? Semmi sincs elrejtve, hacsak nem azért, hogy nyilvánosságra jusson; és semmi sem történik titokban, hacsak nem azért, hogy napfényre kerüljön. Akinek füle van a hallásra, hallja meg!”

A családoddal kapcsolatban amit leírtál, csak azt lehet mondani, hogy nem te vagy az első és az utolsó, akivel ez megtörténik. Mondhatni ez a dolgok normális rendje ilyenkor.


"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. 35Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. 36Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége. 37Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. 38Aki nem veszi vállára a keresztjét, s nem követ, nem méltó hozzám. 39Aki meg akarja találni életét, elveszíti; aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja."


Vidd Isten elé a dolgot kitartóan. Imádkozz értük, ezt tudod tenni. És ne futamodj meg soha a világ ellenszele miatt. Te már tudhatod hogy nem vagy egyedül a küzdelmeidben.

2015. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:

Üdv Jézsuban! Minden megtérőnek valamennyire hasonló a története. Én is blogokat írtam, téríteni akartam a családomat, stb... Iyenkor inkább ártunk, mint használunk. Az előttem írók jól mondják, nyugodj le és tanulj. A megtérésemkor olyan blődségeket írtam a blgoba, amit szégyellek. Egyelőre ne taníts, ne írj vallási összefoglalót, csak hirdesd, hogy Isten Jézusban mindenkinek kegyelmet ad, bigottság nélkül. Ne feledd, tisztelni kell a szüleidet, ráadásul a egtérésed egy bizonyság nekik. az Igét úgy adjuk tovább hogy magot ültetünk mások szívébe, a mag pedig nem egyből hajt ki, hanem hosszabb-rövidebb idő múlva. Jézus sem térített erőszakkal. Kapernaum sem fogadta be elsőre az igét, de utána sokan megtértek.

a lényeg, hogy tanulj az Újszövetségből, ismerd meg a kegyelmet és növekedj benne, fantasztikus út áll előtted, nyílik a tudás kapuja. De óvatosan az egyházak saját teológiáival. Meg kall tanulni érteni és használni a Bibliát, Isten szavát. Arra támaszkodj, ne az emberekre. Az Ige önmagát magyarázza, ha nem értesz valamit, használd az Ige hivatkozásait. Mindig az egyszerűsített gondolodás elvén haladj

2015. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a ket utolso Kommentelo valaszat ! :) Nem tervezem feladni a blogom ,mert nekem mar Isten az elso ,es Vele mindennap beszelgetek arrol,hogy hogyan terjesszem az Iget,hogy szolgaljam Ot! A blogra O adta az utasitast ,hogy irjam,es akik olvastak ,koztuk a lelkeszem is (o reformatus lelkipasztor) ,mind pozitiv visszajelzeseket adnak nekem ! Amiket irok,Biblian alapulnak , es alaposan utanajarok mindennek ,mielott posztolok! A csaladomert pedig imadkozok ,mast nem tudok tenni,illetve szeretem oket ,mert a szeretet a legkemenyebb sziveket is megnyitja! Koszonom a tanacsokat ,a linket pedig kuldom privatban! Dalma
2015. szept. 12. 17:03
 9/45 anonim ***** válasza:

"Erosnek,szabadnak es boldognak erzem magam.:)"

Az Isten ereje a mi gyengeségünkön keresztül tud dolgozni. Az érzésekre vigyázz. Többé nem az érzelmeid vezetnek, nem a gondolataid, hanem az Ige. Azt tedd, úgy gondolkodj, ahogy az Ige mondja. Pál és a többi apostol levelei szépen megtanítanak gondolkodni és hitben erősödni.

2015. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! Nagyon figyelek arra,hogy alaposan utanajarjak a dolgoknak es csak azutan posztolok valamit ! Es Istennel naponta tobbszor beszelek arrol mit hogyan irjak le. Jezust kifejezetten kerem ,hogy legyen velem ,mikor irok es sugjon ,hogy minel hatasosabb legyen amit irok,de ugyanakkor szeliden fogalmazzak,sok szeretettel,hogy ne riasszak el senkit ! Ha gondolod ,Neked is csatolom a linket,hogy velemenyezd amit irok! Udv. Dalma
2015. szept. 12. 17:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!