Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istehivo emberek! Tudnatok...

Istehivo emberek! Tudnatok nekem segiteni? (Bovebben lent! )

Figyelt kérdés

A kozelmultban tertem meg ,kicsivel tobb mint egy honapja. En azota nagyon boldog vagyok ,hogy ratalaltam Istenre es Jezusra ! :) Erosnek,szabadnak es boldognak erzem magam.:) Szeretnem terjeszteni masoknak is az Evangeliumot ,egy blogon keresztul ,amit mar el is kezdtem irni. Igen am,de sajnos a csaladom nem hivo ,es kiakadtk azon,hogy masokat is Isten fele probalok terelni ,merthogy nem vagyok lelkesz ,tartsam magamban ,hogy hivo vagyok ,es kulonben is ,a bloggal artok magamnak es a csaladomnak is. De pont ,hogy nem fogok ,mert ezzel segitek a legtobbet ,ha Isten fele vezetem oket! A blogiras mellett tanulok egyetemen,a jogasz szakon epp allamvizsga felevem elem,es a bloggal is max 2szer foglalkozok. A csaladom mar ki akar rugni itthonrol! :s

Mit csinaljak szerintetek ? Tudnatok segiteni nekem ? Koszonom!


Kerem ,csak hivok valaszoljanaj !Koszonom!


Udv.Dalma



2015. szept. 12. 15:01
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Kedves #18-as! Maga pedig óvakodjon a Szent Lélek ajándékai tagadásának a szellemétől.

Mi az oka, hogy nem tetszik jól érezni magát egyetlen egyházban sem?

Felsőbbrendűségi tudat? Fél, hogy rossz befolyás alá kerül a sok tévelygő által?

Aki nem érzi jól magát igazak között annál valami defekt van.

Lehet, hogy miután elhagyta a hamis adventista vallást, túlságosan gyanakvó és bizalmatlan lett minden egyházzal szemben.

Honnan tetszik igazi testvéri szeretetet kapni? Remete életet él vagy interneten magányos mohikánként térit?

A tanitványság nem információ kinyerése az eddig kapott világosságból, hanem sorsközösség Isten népével és Isten szolgáinak a támogatása. Jézus korában az volt csak tanitvány aki egy rabbi után járt, és a rabbiját támogatta is természetes szinten. Igy van ez most is az egyházban. lyen kiszakadt atomizálódott keresztények nem tanitványok. A bölcsesség és az erő kenete embereken keresztül jön a tanitványokra. Az ap.csel. is ezt tanusitja.

2015. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

Kedves #21-es. Ez a topik nem rólam szól. Találgatások érthetőek, de feltételeznek rólam olyanokat, amik nem igazak. Pl. járok gyülekezetbe... Tudomásul vettem az álláspontját, de a kérdező kérdése a lényeg, nem én.


"A bölcsesség és az erő kenete embereken keresztül jön a tanitványokra."


A bölcsesség a hit által Jézusból fakad, nincs szükség közvetítőre Jézus és a hívő között, de szükséges a szentek közössége, ahogy mondja! A Szent Szellemet pedig hit által kapom meg (Galata 3.2, 3.5), az ajándékokat meg a Szent Szellem adja, ahogy neki tetszik (1 Kor 12.11-től). Én az egyházak saját teológiájával nem vagyok kibékülve(amiben különböznek a másiktól), de nem én vagyok a kritika, hanem az egyházak puszta létezése kritika a másik egyházra, valamint az egyházak saját teológiája szintén kritika a másikra, én ebből maradok ki. Van, aki kritizálja tehát a másik szervezetet. Tehát inkább az "felsőbbrendű", aki valamelyik földi szervezet tagja, ebből a megközelítésből. Én nem vagyok senki, Krisztus testének egy tagja vagyok, se több, sem kevesebb, így szükségem van a test más tagjaira, mint ahogy a fejre is. De kérem, ne vegye rossz néven, ha többre nem válaszolok, a topik a kérdezőé

2015. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

1 János

2,24 A mit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek. Ha bennetek marad az, a mit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.


2,25 És az az ígéret, a melyet ő ígért nékünk: az örök élet.


2,26 Ezeket írtam néktek azok felől, a kik elhitetnek titeket.


2,27 És az a kenet, [vers 20. Ján. 14,26.16,13.] a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy [Jer. 31,34.] valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

2015. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Azért irtam az atomizálódás ellen, meg az ilyen vélekedések ellen is azért irok most, hogy nincs szűkség közvetitőre Jézus és a tanitványok között, mert ha Isten munkájáról beszélűnk akkor ez hazugság. Egyénileg lehet engedelmességből hirdetni az evangéliumot, bizonyságot tenni. De ha Isten munkájáról van szó akkor a legnagyobb szolgálókat, evangélistákat is gyülekezetek kenik fel.

Pált személyesen Jézus hivta el a nemzetek apostolának, mégis a missziós útja előtt a gyülekezet vezetői imádkoztak érte és kézrátétellel kenték fel a szolgálatra. Lehet idézni a János levélből, hogy nincs szükségünk tanitókra, és lehet bizonyos szintig fejlődni az Úrban prédikálás meg tanitók nélkül is, de ezeket az ajándékokat a mi tökéletessé tételünkre adja Isten. Vagy maga már addig fejlődött a kenet által, hogy már tanitó is lehetne az egyházban? Egy tanitói ajándék nem arról szól, hogy képes vagyok idézni igéket, hanem képes vagyok mindig úgy szólni, hogy a hallgató kijelentésben tudja megragadni az igét és nem értelemmel. Nem csak intellektuális sikon mozognak információk, hanem Krisztus szól a hallgatók szelleméhez. (rhéma)

2015. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Hát, hmmm. Azért jó lett volna Igéket írni, nem csak emberi okoskodásokat, mert az Igék pont az ellenkezőjéről beszélnek:


Galata

1,15 De mikor az Istennek tetszett, ki elválasztott engem az én anyám méhétől fogva [Csel. 9,15. Jer. 1,5.] és elhívott az ő kegyelme által,


1,16 Hogy kijelentse az ő Fiát én bennem, hogy hirdessem őt [Csel. 9,5.15.] a pogányok között: azonnal nem tanácskoztam testtel és vérrel,


1,17 Sem nem mentem Jeruzsálembe az előttem való apostolokhoz, hanem elmentem Arábiába, és ismét visszatértem [Csel. 9,8.20.] Damaskusba.


Nem értem, hogy a szekták miért nem tudnak néha csendben maradni és elviselni, hogy másnak más a véleménye. Miért kell offolva azonnal a másiknak esni és jönni az ige nélküli, emberi "bölcsességekkel".

Úgysem fogok hinni a pünkösdi érlelem nélküliségben, hisz Pál is figyelmeztet az 1 Korintus 12-ben, hogy az értelmünk ne legyen gyümölcstelen.

Tudom, miről szól a tanítói ajándék, van bőven Ige Páltól, ami ezt elmagyarázza. Csak belementem, és elnézést a kérdezőtől. Sajnálom, ha egyes Igék hazugságnak számítanak, ha nem egyezik a saját teológiájával. Én mindenesetre megmaradok az Igénél, mert az ember Istennek minden Igéjével nem csak kenyéren és vízen, az megóv a tévtanításoktól. Én csak egy ilyen egyszerű szellemi ember vagyok, nekem bőven elég Isten írott Igéje és Jézus, nem kell több. Felőlem lehet átkozni is engem, nem érdekel. Nem csak Igéket írtam, de már megszoktam, hogy a kényelmetlenebb dolgokat kihagyják... Jó lenne, ha mi keresztények nem szapulnánk végre egymást. Tudom, itt mindenki az igazság bajnoka, mindenki félti a másikat, de a farizeusok is az igazság bajnokainak tekintették magukat és megfeszítették a teremtő Istent...

Ha jönne pl. egy adventista, mindjárt nem a karizmákról, hanem a szombatról kezdene tanítani. Látható, hogy a különböző egyháztagok csak a saját teológiai különbözőségeik követei. Mind mind ige nélküli elméletekben beszél

2015. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Dalma!

Ha megfogadsz egy-két tanácsot, akkor írnék neked pár sort.

Tudom, hogy mit érzel, tele vagy kalanddal, igazságdömpinggel. De ne taníts! Még ne! Ne legyél mester. Jézus is ezt mondta, hogy ne hívassad magad tanítónak, mert egy a mi tanítónk, a Krisztus. Isten igéjének hirdetése nem abból áll, hogy tanítasz. Hanem a cselekedetek révén hirdeted az Ő dicsőségét, és száddal vallod az Ő igazságát.

Mondok egy példát, hogy mit szúrsz most is el. Tízparancsolat, kontra New Age. Pont ugyan annyit foglalkozol, és foglalkoztatsz másokat is az igazsággal és a hazugsággal. Krisztus követő ember nem foglalkozik a bűnnel, nem ítél, csak az igazságban él. Érted Te ezt?

Miért bosszantod szüleidet? Nincs talán az általad elemzett tízparancsolatban, hogy tiszteld anyádat, apádat? Ha istentelen dolgokat akarnak, hogy cselekedj, akkor nyilván ne tedd meg, de én nem hinném, hogy ilyenre kérnének. Felneveltek, ateistaként, ha jól értem, ateistaként etettek, ruháztak, itattak, taníttattak. Eddig jó volt a kenyerük, italuk, házuk, ruhájuk, pénzük? Most, hogy nem ugyan az a világról alkotott elképzelésetek, jogod van bosszantani őket, és erőszakkal rávenni őket, hogy ugyan azt vallják, amit egy hónapja te? Nem hinném, hogy az lenne a problémájuk, hogy heti két alkalommal írogatsz egy blogba. Vagy tévednék? Ne vallásos legyél, hanem Krisztus követő. Tanulj, figyelj, és nagyon sokat beszélj Istennel, de ne oszd még az észt, hacsak nem szól konkrétan az Úr, de ne azért, mert tele vagy kalanddal. Ez az én tanácsom.

2015. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Dalma!


Az egyik legnagyobb hiba, amit egy friss hívő elkövethet, hogy elkezd más hívőre hallgatni, akik összevissza mindenféle tanácsokat osztogatnak neki.


Megtértél? Megismerted Jézust? Hallod az Ő hangját? Az Ő tanítványa szeretnél lenni? Ha igen, akkor kezdj el Rá hallgatni, és tedd azt, amit Ő mond neked. Ne másokhoz rohangálj tanácsért, hanem menj személyesen Jézushoz. Ne arra nézz, hogy mit gondolnak rólad az emberek, hanem Jézusra nézz, hogy Ő mit gondol rólad. És ne arra figyelj, hogy mások mit mondanak neked, arra figyelj, amit Őtőle hallasz.


Mehetsz mindenféle tanítóhoz, meghallgathatsz mindenféle tanítást, de az emberek be fognak csapni, félre fognak vezetni. Ismerd meg Őt, ismerd meg az Ő hangját, és Őutána menj csakis. Ne bízz meg az emberek tanácsaiban, még ha hívők akkor sem! Csak abban bízz, amit Ő mond neked.


Isten áldjon!

2015. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso!

Koszonom szepen a tanacsod! Mar megtertem es ujjaszuletett keresztenykent Isten Szent Lelkevel is betoltekeztem . A blogirasra Isten ill. Jezus hivott el. Tanacsot elsosorban Toluk kerek ,illetve a Bibliabol ,amit mindennap olvasok,a ref. lelkipasutorom pedig csak ellenorzi amit irok. A hivo olvasoim is sok pozitiv visszajelzest kuldenek nekem,hogy autentikus a Bibliaval amit irok. A temavalasztasra pedig figyelek,hogy az en tudasom szintjevel megegyezo legyen . Koszonom a figyelmesseged,tanacsod megfogadom es kesobb kuldom a linket! Dalma

2015. szept. 14. 15:29
 29/45 Sanyji ***** válasza:

Kedves Dalma!


Elöször is: azt az Evangéliumot, amit Jézus lehozott nekünk a Földre, egyenesen a Mennyországból azt hirdetnünk kell, ez kötelességünk. Az Isten szeretete, ami bennünk lakozik erre indít. Ha így érzel jó úton vagy.


Másodszor: meg van írva, maga Jézus mondta a Máté 10-ben:


35 Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával

36 és így az embernek ellensége lesz a háza népe.

37 Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám;


Lukács 12:

51 Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre? Nem - mondom nektek -, hanem inkább meghasonlást.

52 Mert mostantól fogva öten lesznek egy családban, akik meghasonlottak, három kettővel, és kettő hárommal.

53 Meghasonlik az apa a fiával, és a fiú az apjával, az anya a leányával, és a leány az anyjával, az anyós a menyével, és a meny az anyósával."


Látod Jézus elöre megmondta mi fog történni a családokban. Az a legjobb, ha mindenki az Isten útján jár, így hát nyilvánvalóan munkálkodnod kell ebben is. Kérj ehhez Istentől bölcsességet imában, mert ezt nem egyszerű kezelni, elragadhatnak az érzelmek.

Benned ha megtértél és újjászülettél, akkor Isten Szelleme van, ha ők még viszont nem, akkor őket e világ szelleme befolyásolja és vezeti. E kettő egymással szemben áll, ezért óva intelek, hogy kerüld még velük a konfrontációt, ameddig nem lesz meg a kellő tapasztalod és bölcsességed, hogy kezelni tudd a kialakult helyzetet.


Bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban és ha tudok szívesen segítek! :)


Áldjon és őrizzen meg Téged az ÚR!

2015. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Nagyszerű, hogy megtértél. Szerintem aki a blogírást ellenzi, azért teszi, mert valóban sok csúsztató van ebben, sokan azonnal nagy tanítóknak érzik magukat, és igeismeret híján könnyen félrecsúsznak. A legfontosabb az alázat. Nem azt mondom hogy ne írj blogot, de vigyázz, hogy mik a motivációid és semmiképpen ne írj le olyat amit csak úgy érzel, vagy saját vélekedés, de nem tudod igékkel alátámasztani. Én is azt tanácsolnám inkább, hogy a blogírást kicsit későbbre halaszd, de persze a te döntésed... A szüleiddel meg törekedj békességre, és tiszteld őket- ezzel könnyebben megnyered őket mint blogírással, vagy sok igével.
2015. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!