Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istehivo emberek! Tudnatok...

Istehivo emberek! Tudnatok nekem segiteni? (Bovebben lent! )

Figyelt kérdés

A kozelmultban tertem meg ,kicsivel tobb mint egy honapja. En azota nagyon boldog vagyok ,hogy ratalaltam Istenre es Jezusra ! :) Erosnek,szabadnak es boldognak erzem magam.:) Szeretnem terjeszteni masoknak is az Evangeliumot ,egy blogon keresztul ,amit mar el is kezdtem irni. Igen am,de sajnos a csaladom nem hivo ,es kiakadtk azon,hogy masokat is Isten fele probalok terelni ,merthogy nem vagyok lelkesz ,tartsam magamban ,hogy hivo vagyok ,es kulonben is ,a bloggal artok magamnak es a csaladomnak is. De pont ,hogy nem fogok ,mert ezzel segitek a legtobbet ,ha Isten fele vezetem oket! A blogiras mellett tanulok egyetemen,a jogasz szakon epp allamvizsga felevem elem,es a bloggal is max 2szer foglalkozok. A csaladom mar ki akar rugni itthonrol! :s

Mit csinaljak szerintetek ? Tudnatok segiteni nekem ? Koszonom!


Kerem ,csak hivok valaszoljanaj !Koszonom!


Udv.Dalma



2015. szept. 12. 15:01
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Bocsi Utolso! Ezt nem Neked szantam,hanem az elozo Valaszolomnak!

Engem is mar az Ige vezet ! :)kicsit rosszul fogalmaztam a leirasban,bocsanat!

2015. szept. 12. 17:11
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

*Szerintem arra hallgass, amit Jézus mond.


"Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!" *


Ezt kiknek mondta Jézus? A tanítványainak? és kik a tanítványai, akik felkenetést kaptak.

2015. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

"Nem tervezem feladni a blogom ,mert nekem mar Isten az elso ,es Vele mindennap beszelgetek arrol,hogy hogyan terjesszem az Iget,hogy szolgaljam Ot!"


Vele nem beszélhetsz, ha csak egy megtérő imát mondtál el.


Ha beszélsz bárkivel, az nem Isten, hanem csak egy hitető vallásos démon.


Az ótömlőd még nem új. Ahhoz meg kell keresztelkedned, és venned a Szent Lelket.



Egyre jobban látszik, hogy valaminek nagyon a befolyása alatt vagy, de az nem az Igaz Isten, Ábrahám, Jákób és Izsák Istene.

2015. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! Meg gyerekkoromban kereszteltek meg ,reformatus vagyok! Ateista sosem voltam,de a hitem nem volt teljes ,mert mellette ezoteriaba is beleastam magam. Miota megtertem,azt nagy ivben kerulom,emellett sok konyvemtol ,targyamtol is megszabadultam,ami karos! Pl.Harry Potter es Disney konyvek,filmek ,okkult targyak (mandala ,egyiptomi szerencsehozok, fatimai ovo kez stb) Tehat en kizarolag a Biblia Igejet kovetem!
2015. szept. 12. 18:19
 15/45 anonim ***** válasza:

Szia!

Újraszülettél vagy nem? Ha a válaszon gondolkodsz akkor nem.

Kiváncsi vagyok a blogodra. Elküldenéd nekem is? :-)

2015. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Újjászülettem :) Érzem magamon is, hogy más szemüvegen keresztül látom a világot, az embereket, és már külön tudom választani a cselekedetet az embertől, ahogy Jézus és Isten is teszi!

A blogom linkjét pedig privátban leírom!

Köszönöm az érdeklődésed!:)

üdv. Dalma

2015. szept. 12. 23:40
 17/45 anonim ***** válasza:
A véleményét mindenki kifejtheti, akárki bármit is mond, én is kérek linket.
2015. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

7-es és 9-es vagyok, szia! Köszi a linkeket, olvasgattam a blogod, tényeg nem írsz újításokat, bocsánat, hogy magamhoz hasonlítgattalak. Én bizony írtam zöldségeket:( Bár nem vagyok egyháztag, de látom, református lelkészed van, ez nagyon pozitív:) Valaki említette a vallásos szellemet, vele valamennyire egyetértek, tevékenységed picit tényleg arra utalhat, hogy vallásos szellemlehet Benned, erre figyelj, nézz utána.A vallásos szellem által a törvényért "rajongsz", azon belül a szombat kerülhet reflektorba és láttam, hogy aza dventistákat is megemlítetted. Ős sajnos vallásos, hitető és hazug szellem által vannak befolyásolva. Adventistaként keresztelkedtem. Óvatosan a szombattal, Ellen White-tal és a Tízparancsolattal. Minden Jézus, mellé nem lehet semmit tenni, még saját cselekedeteinket sem.

Valamint nagyon erős a Máté 7.22-23 is!

Nem feltétlen Rád célozva írtam ezeket, inkább saját tapasztalatot osztottam meg, amit esetleg mérlegelhetsz. Előkerült a kenet dolog is, óvakodj a nyelveken szólás teológiájától és a különválasztott keresztségektől is (Szent Szellem keresztség + vízkeresztség).Na, fogok kapni ezért:))) Az apostoli levelek mindenre kitérnek, meg kell őket tanulni, az megvéd mindentől és a Benned lévő kenet, a Szent Szellem megtanít mindenre!

Jézus Veled és sok áltást kívánok!

2015. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso! Koszonom ,hogy beleolvastal a blogomba, es orulok,hogy tetszik ! Fogok meg irni maskor is ,igy szeretettel varlak Teged is olvasoim kozott! :) A szombatot azert emlitettem meg,mert van egy ilyen vita a mai napig ,hogy melyik a het 7. napja. Tehat nem azert emlitettem meg az adventistakat ,mert hogy szombat lenne a 7. nap,hanem csak megemlitettem hogy ok ezt tenykent kezelik.A kovetkezo bekezdesben azt irtam,hogy Isten szamara kozombos,mely napon jarunk istentiszteletre ,mert Ot hidegen hagyja ,mely felekezet tagjai vagyunk, a lenyeg szamara,hogy Jezust a szivunkbe fogadjuk es vele kez a kezben eljunk. Erre utal a Janos,3:16 idezesem is! :)

Koszonom a hozzaszolasod,epito jellegu volt!

Szep napot Neked!:)

Dalma

2015. szept. 13. 09:33
 20/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! #18-as vagyok. Semmi rosszat nem írtál, én inkább általánosan írtam ezeket, mint friss megtérőnek. Dicséretes a lendületed, a friss megtérő úgy érzi, mindenét odaadná Krisztusnak, és ez így van rendjén. Jézus életéből, az evangéliumokból és az apostoli levelekből megtudhatjuk az igazi szellemi énünket (Biblia az igazi tükör) és megtanulhatjuk, mit vár Jézus tőlünk. Valamint a helyes hitben járást is ellenőrizhetjük. Meg kell tanulni a Római levelet, mert az alap, valamint jó, ha értjük Jakab levelét, főleg a második fejezetet. Biztos tudod ezeket, én csak elmélkedem:))


Még egy pár Ige és igyekszem befejezni:


Jakab

1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Máté

7,22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! [Luk. 13,25-27. 1 Kor. 13,1.2.] nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?


7,23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek [rész 25,41. 2 Tim. 2,19.] titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


És Máté 25.34-46. Ezt nem kopizom, mert nagyon hosszú!


Szép napot!


(Róma 10,4 Mert a törvény vége Krisztus [Gal. 3,24. Ján. 3,16.18.] minden hívőnek igazságára. )

2015. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!