Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istehivo emberek! Tudnatok...

Istehivo emberek! Tudnatok nekem segiteni? (Bovebben lent! )

Figyelt kérdés

A kozelmultban tertem meg ,kicsivel tobb mint egy honapja. En azota nagyon boldog vagyok ,hogy ratalaltam Istenre es Jezusra ! :) Erosnek,szabadnak es boldognak erzem magam.:) Szeretnem terjeszteni masoknak is az Evangeliumot ,egy blogon keresztul ,amit mar el is kezdtem irni. Igen am,de sajnos a csaladom nem hivo ,es kiakadtk azon,hogy masokat is Isten fele probalok terelni ,merthogy nem vagyok lelkesz ,tartsam magamban ,hogy hivo vagyok ,es kulonben is ,a bloggal artok magamnak es a csaladomnak is. De pont ,hogy nem fogok ,mert ezzel segitek a legtobbet ,ha Isten fele vezetem oket! A blogiras mellett tanulok egyetemen,a jogasz szakon epp allamvizsga felevem elem,es a bloggal is max 2szer foglalkozok. A csaladom mar ki akar rugni itthonrol! :s

Mit csinaljak szerintetek ? Tudnatok segiteni nekem ? Koszonom!


Kerem ,csak hivok valaszoljanaj !Koszonom!


Udv.Dalma



2015. szept. 12. 15:01
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Kedves Sanyji és kedves Utolsó Válaszolóm! Köszönöm szépen tanácsaitokat, nagyon hasznosnak tartom őket! A blogírásnál mindig a Bibliát veszem alapul, az a mérce számomra, és legfőbb tanácsadóim Isten és Jézus. Ők hívtak el erre a feladatra, tőlük kértem tanácsot, hogyan hirdessem az Evangéliumot, és sok pozitív visszajelzés, amit kapok, azt mutatják, hogy szerencsére jó posztokat írok, ami autentikus a Biblia tanításaival, tehát nem teszek hozzá, nem is veszek el belőle, és mikor írok, közben is Jézussal beszélgetek sokat imán keresztül, hogy küldjön számomra inspirációt, hogy mit ,hogyan írjak le! Sok olyan visszajelzést is kapok, hogy annak ellenére, hogy nemrég tértem meg, meglepően tisztán látok már most is sok dolgot, amit sok megtért keresztény évek múltán lát csak meg. Ezért gondoltam ,hogy folytatom az írást, mert érzem a visszajelzések alapján Isten áldását rajta.

A szüleimmel kapcsolatban pedig azt teszem, hogy sok szeretetet és törődést adok nekik, és a cselekedeteimen keresztül fejezem ki feléjük, hogy mennyire fontos Isten felé fordulni. Illetve néha finoman elejtek nekik valamit az Evangéliumból, és imádkozok értük sokat. A blogomat a testvérem olvassa ,ez azt gondolom, jó jel, mert benne a magokat már elvetettem, amik idővel szárba szökkennek majd. A szüleimben is finoman elvetettem őket, most már bízom abban,hogy idővel ők is megtérnek.

Köszönöm szépen, hogy írtatok, privátban Nektek is küldöm a linket!

üdv. Dalma

2015. szept. 15. 12:48
 32/45 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarok okoskodni, de pl. a tízparancsolatot az adventista tanítás alapján írod, azaz kopizod. pl:

"6) Ne ölj!

A Tiz parancsolat eredeti szövegében ez a paragrafus így hangzott: "Ha szeretsz, nem ölsz! ""

Ez Dr. Szigeti Jenő bácsi (vagy más adventista teológus) és az adventizmus elmélete. Tudod, hogy áll az eredeti szövegben? így: "Ne ölj!", לֹא תִּרְצָח׃ azaz ne gyilkolj! Nem feltételezés, hanem felszólítás.


Te még nem vagy megalapozódva hitben, pedig sokan jól tanácsolják, h ne taníts, csak tanulj. Pl. nem tudod, mi a célja az adventisták ilyenfajta igemegmásításának. elmondom: A Tízparancsolatot örök törvénynek tartják, úgy vallják, hogy a Mennyben is van és lesz is tízparancsolat, és a szeretet törvényének akarják beállítani, pedig Pál világosan írja és kifejti több Igével is, hogy a mózesi törvények a bűn törvényei, nem másért adatott, minthogy felismerjük a bennünk rejlő bűnt. Tehát Te akaratodon kívül most már biztos, hogy hitető, hazug és vallásos szellemek befolyásoltsága alá kerültél vagy jó eséllyel alá fogsz kerülni. Megérésemkor én is blogot írtam és az adventizmussal rokonszenveztem, be is léptem közéjük, ott keresztelkedtem, de két év alatt rájöttem, hogy nem az igazságot tanítják. Olvass csak mást is, pl.:

[link]

mindjárt megváltozik a véleményed a blogban leírtakról.

írtad, hogy neked jobbak a meglátásaid, mint más, régi kereszténynek. Nem csoda, hogy az adventizmussal rokonszenvezel, mert Ők is úgy tartják, hogy náluk van az igazi világosság. Te bölcsességedben máris átírtad Isten szavát. Kérlek! Jézussal járás alázat és szolgálat, szürke kis egérként!


Máté

7,22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! [Luk. 13,25-27. 1 Kor. 13,1.2.] nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?


7,23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek [rész 25,41. 2 Tim. 2,19.] titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Nem árt átnézned ezt is:

[link]


Higgy nekünk, hitben erősebbeknek. Már láttunk ilyet. Szeretettel óvunk Téged. Ne a törvényben gyönyörködj, beleragadva Róma7-be, hanem lépj át a Róma 8-ba és Krisztusban gyönyörködj! Tanuld meg a Római és a Galata levelet megérteni. Igék magyarázzák egymást és a hivatkozások, nincs szükség találgatásra

2015. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én NEM rokonszenvezek az adventista szektával, kifejezetten kerülöm őket! Ezt, hogy a Biblia hogyan értelmezi a Ne ölj parancsot, azt Max Lucado könyvében olvastam,( ő baptista lelkész) de rajta kívül, a református lelkipásztorom is ezt tanulta mikor még egyetemen ref, teológiát tanult. Nem ismertem az adventisták álláspontját, őszintén szólva őket nem is kutatom, és teljesen elutasítom azt, hogy a Mennyben a Tíz parancsolat szerint kell élnünk, tekintettel arra,hogy ott már nem lesz rá szükségünk, hiszen az egy más létforma, mint amit itt élünk a Földön! A Tíz parancsolatra tehát itt van szükségünk csak , a Földön!


És gyilkon tényleg lehet gyűlölettel is! Erről több keresztény film is beszél, pl. A találkozás c. film 2. része!


Tehát , én kifejezetten elutasítom az adventista egyházat, és a karizmatikus egyházakat is!


üdv. Dalma

2015. szept. 15. 14:01
 34/45 A kérdező kommentje:
És én református vagyok, amit nem tervezek elhagyni, főleg nem az adventista egyházért! Tudom, hogy ők sok tévtant hirdetnek, pl. hogy Mikáél és Jézus ugyanazok, vagy, hogy nincs örök pokol, és ami kiverte a biztosítékot, hogy esetenként támogatják az abortuszt, ami Isten parancsa ellen szól. Ellen White-tal azért sem szimpatizálok, mert szabad köműves volt, így őket ezért is nagy ívben kerülöm!
2015. szept. 15. 14:10
 35/45 A kérdező kommentje:
A blogomban azért említettem meg az adventistákat , mert ők szombaton tartják az istentiszteleteiket, ahogy a zsidóság is,merthogy a Biblia szerint a szombat a hetedik nap. De utána pont arról írok, hogy Isten számára totál közömbös mely napon járunk istentiszteletre, a lényeg, hogy vele kéz a kézben éljük mindennapjainkat!
2015. szept. 15. 14:13
 36/45 A kérdező kommentje:
És még valami: Nem csak Max Lucado, illetve a lelkipásztorom értelmezi így a Tíz parancsolatot, hanem pl. Bobby Conway, vagy Frank Turek, vagy Mario Brissson stb, és ők sem adventisták, hanem jó részük baptista! Adventista teológusok szavára NEM adok!
2015. szept. 15. 14:21
 37/45 anonim ***** válasza:

Én erről a postról beszélek: "Isten védelmező szeretete felénk, avagy miről is szól valójában a Tíz parancsolat? II. rész"

Itt nincsenek említve az adventisták.

Viszont akkor az említett teológusok értelmeznek valamit veszélyesen félre, itt igazából a tévtanítás a lényeg, nem a tévtanító. ők is vehettek át Ellen White-tól teológiát. Senki nem írhatja át az előbb említett módon a Biblia Igéit, hogy a saját tanítását igazolja.


"Ebből a Tíz parancsolatból is láthatod,hogy ez lényegében egy használati utasítás ahhoz, hogyan ápold a kapcsolatod szerető Mennyei Atyánkkal (első négy parancsolat)"


A szombat-tartás az idézetben sugalltakkal ellentétben nincs már érvényben, ma már nem az az Isten kapcsolat egyik alapja. Ráadásul az első parancsolat sem, mert az nem kapcsolati alaptényező, hogy Isten kihozta a zsidókat Egyiptomból.


Az első parancsolat is az egyéni értelmezés kedvéért csak félig van megemlítve, ki van hagyva, hogy Egyiptomból hozta ki őket az Isten, tehát a zsidók kapták a Tízparancsolatot is, ráadásul egybe van rakva a második parancsolattal:


Blog: 1) Én az Úr vagyok, a te Istened, ne legyen más istened Rajtam kívül!

Vesd össze:

2 Mózes

20,1 És szólá Isten mindezeket az [5 Móz. 5,6-21. Máté. 5,17-48.] igéket, mondván:


20,2 Én, [5 Móz. 5,6-21.] az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.


20,3 Ne legyenek néked idegen [Józs. 24,14.] isteneid én előttem.


20,4 Ne [3 Móz. 26,1. Zsolt. 97,7. Ésa. 40,18.25.] csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.


20,5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn- szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.


20,6 De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


20,7 Az Úrnak a te Istenednek [3 Móz. 19,12. Máté. 5,33.34.] nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.


20,8 Megemlékezzél a [Ezék. 20,12. rész 35,2.] szombatnapról, hogy megszenteljed azt.


Valamint említetted, hogy Isten ihlet az írásra, de akkor gyakorlatilag a baptista teológia egyik követe vagy, nem? A teológusok amúgy is sajnos sok esetben hátrányosabb helyzetben vannak, mert ők az egyházuk spéci bibliamagyarázós teológiáját tudják tálalni, hiteles formában és sokkal nehezebb az igaz vágányra visszatalálniuk. Azért írom így, mert egyértelmű, hogy a sok egyház egymástól különböző teológiái közül csak egy vagy egy sem fedi a teljes valóságot. Ez gondolom logikailag belátható. Egy adventista teológus pl. bebizonyítja, hogy a szombat érvényben van, de attól még nem igaz.


Ennyit szerettem volna mondani. Nem vitatkozni szeretnék. Látom, mindenre megvan a válaszod, de én elgondolkodnék ezeken és azokon is, amiket többen, egybehangzóan írtunk.


Jézus Veled!

2015. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! NEM tartom ervenyesnek a szombatot ,annak ellenere,hogy a Biblia szerint a szombat hetedik nap. Ezt az Apostolok sem adtak at poganyoknak,hogy be kell tartaniuk ! Igen,az igaz hogy jo reszt baptista ill. reformatus lelkeszeket kovetek es a ref Biblia szerint irok posztokat (Karoli Biblia) ,viszont akarmennyire is ugy tunik,szamomra NEM MERVADO igazan az egyhazak teologiaja sem,mert mindenhol vannak hibak ! Csak arra akartam felhivni a figyelmed,hogy az adventista teologiat elutasitom es nem is hallgatok/olvasok roluk,mivel ok tudom,hogy szekta! A ref. lelkipasztorommal tenyleg leellenoriztetem az irasom,(o is teljes mertekben elutasitja Ellen White teologiajat es az adventista egyhazat!!!) de a legfontosabb szamomra Isten szava. De ha tenyleg tevedtem a Tiz parancsolat eredeti szovegevel kapcsolatban,akkor atirom!
2015. szept. 15. 15:33
 39/45 A kérdező kommentje:
Azt en is tudom,hogy sokat kell tanulnom nekem is ,es elgondolkodtat amit irtal ,akkor is ha ugy tunik ,nem! Nagy a valoszinusege ,hogy torlom a ket posztom ,es felfuggesztem a blogirast ,hogy kepezzem magam!
2015. szept. 15. 15:39
 40/45 anonim ***** válasza:

#37-es vagyok. Nem akartalak elkedvetleníteni. Ne feledd, nem a blogírással vagy a lendületeddel van baj. Ezek dicséretes dolgok. De először nagyon kell tudni Pál és a többi apostol levelét, érteni, alkalmazni életben és tudásban is, ezek megvédenek a tévtanoktól és megmagyarázzák Jézus hitét és minden dolgot alapjaiban és bővebben is. A zsidó levél is ide számítandó. Ne dönts úgy kapásból, hogy törlöd, előtte vizsgáld meg, hogy igazam van-e, stb... De bölcs dolog, h tanulni akarsz,ha elfogadsz egy tanácsot, mindent akarj megismerni részleteiben, ahogy Isten kinyilatkoztatta az Igéjében. Semmi külső gondolatot ne fogadj el még magad sem, ha valamit tanulsz vagy kutatsz, jól rágd körül az Igét, a hivatkozásokat, olvass tanulmányokat az aktuális levélről, kinek szól, miért írták, stb...

Jézus legyen Veled és ne veszítsd el a kedved! És sose feledd. Jézus minden. Nem a törvény, nem a szombat, nem a próféták, nem Pál, hanem Jézus. Jézus mindig, mindenben, mindenek felett. Pál levelei megóvnak a tévtanításoktól

2015. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!