Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evolúció hívei ezt mivel...

Az evolúció hívei ezt mivel magyarázzák?

Figyelt kérdés

"A gyűjtőméh szipókáján felszívja a nektárt vagy a mézharmatot, ami a mézgyomorba kerül; így szállítja a kaptárba. Ott átadja a mézérlelő belső munkásoknak, akik többször is felszívják, majd leadják, közben különböző enzimek, savak, fehérjék keverednek hozzá. Egy enzim invertálja a répacukrot, vagyis egyszerű cukrokra bontja. Más enzimek fruktózzá alakítják a glükózt, vagy összetett cukrokat állítanak elő. Közben a nektár besűrűsödik, és olyan anyagok kerülnek bele, amelyek akadályozzák a gombák és a baktériumok növekedését.


A besűrítés két lépéses. Először a méhek felveszik, majd leadják a nektárt. Ha a víztartalom már csak 30-40%, akkor a méhek viaszsejtekbe töltik. A sejtet nem töltik fel teljesen, hogy nagy felületen párologhasson. A párolgást szárnyuk legyezgetésével gyorsítják, ami a kaptár szellőzését is javítja. Amikor a víztartalom már csak 18%, akkor bepecsételik a mézet. A már kész mézet is többször áthordják, rendezgetik. Ha a mézes kereten a méz legalább kétharmada le van pecsételve, akkor a keret kipergethető."


Forr.: [link]


Szóval hohyan tudják a méhek mindezt összehozni? Pl. honnan tudják, hogy a méz besűrűsödésének gyorsítása érdekében nem kell a sejteket feltölteni teljesen, illettve legyezniük kell azt szárnyaikkal? A Biblia szerint allatok ösztönösen bölcsek, vagyis Isten eleve úgy teremtette meg őket, hogy ezeket az információkat beszéljük kódolta. Az evolúció szerint viszont mindez a véletlen műve, vajon melyik a hihetőbb?



2015. szept. 13. 16:03
1 2 3 4 5 6
 11/52 Ozmium42 ***** válasza:
82%
Szerintem ezt a tündérek csinálták a varázspálcáikkal. Az ellenérveket meghallgatom.
2015. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 Ozmium42 ***** válasza:
86%
Jó humorérzéke volt annak, amelyik úgy csinálta meg a nyulat, hogy vissza kelljen ennie a saját székletét.
2015. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
76%

"hohyan tudják a méhek mindezt összehozni? Pl. honnan tudják, hogy a méz besűrűsödésének gyorsítása érdekében nem kell a sejteket feltölteni teljesen"

Az a gond, kérdező, hogy te beleragadtál a statikus teremtésbe. Úgy képzeled, hogy minden állat készen pattant ki a semmiből.

A valóságban viszont FEJLŐDÉS van. Ha csak a mai méhfajokat megnézed, akkor láthatod, hogy nem mind egyformán fejlett. Pl. van olyan faj, ahol a méhtáncot csak vízszintes felületeken tudják eljárni (mert csak így tudják megmutatni vele a lelőhely irányát). Vagy van olyan faj, amelyik nem kezeli ennyire tökéletesen a mézet.

Ha régebbi leleteket is megnézel, azokon pedig látszik a jelenlegi fajok fejlődése.


"A Biblia szerint allatok ösztönösen bölcsek"

Nagyon súlyos hiba, ha a mai világot a Biblia alapján szeretnéd megérteni. Ma már a keresztények is azt mondják, hogy ez NEM egy tudományos könyv, hanem egy allegóriagyűjtemény.

Nagyon sok ponton ellentmond a tudománynak.


Amúgy meg én sem értem, hogy ez, amit írtál, hogyan zavarná az evolúciót.

2015. szept. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
8%
Nem csak ez az egy olyan kérdés van, ami nem jöhetett létre véletlenül és ahhoz, hogy bárki elhiggye, ahhoz nagyon mély hit kell az evolúcióban.
2015. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
35%

"Jó humorérzéke volt annak, amelyik úgy csinálta meg a nyulat, hogy vissza kelljen ennie a saját székletét."


Remélem te is tudod, hogy az a széklet nem ugyanaz a széklet.

2015. szept. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező! Micsoda ostoba kérdés ez. Hát a vak véletlen mindent meg tud alkotni. Nyilvánvaló ugyanis, hogy az alkotó magasabb rendű az alkotottnál! Pontosabban a szervetlen intelligencia megalkotta az alacsonyabb rendű szerves intelligenciát. Ha kérdésed van, fordulj az élettelen anyagokhoz, hisz az alkotó okosabb, mint az alkotott. Javaslom pl. megkérdezni a hidrogént,e még inkább az elektront. Nem tudtad, hogy pl. a személyi számítógép sem emberi találmány, hanem az őserdőben találtak egy 286-os PC-t, ami idővel önmagára felprogramozott egy DOS szoftvert? A PC sokkal egyszerűbb, mint egy élő szervezet (bár most ellentmondtam magamnak, de ez most mindegy), így a természet simán létrehozta. Egy DNS létrehozása a véletlenből szinte már kötelező!

Az evolúció pedig nem vallás, hisz ma is megfigyelhető, hogy kezdetben volt az anyag, pontban összesűrűsödve, ezt mindenki megtapasztalhatta. Azt tilos megkérdezni, hogy az anyag honnan lett! Csak úgy van!

Mutációra is van példám: volt egy CD-n egy pálcika autókból álló autóversenyes játék, 1,5 MB. Képzeld, sokszor másoltam, és a sok írási hiba folyamán egyszer csak lett belőle egy F1 2014-es szuper szimulátorom. Mivel az élettelen dolgok magasabb rendűek, ezért simán kialakulhatott a PC mellett a DNS kódolta élővilág. Nem hiszed? A TUDOMÁNY is ezt mondja, nem kételkedhetsz! Ne feledd, a gondolkodás veszélyes! Végén még tévesen Jézusban fogsz hinni, ha sokat gondolkozol!

2015. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
6%

"Nagyon súlyos hiba, ha a mai világot a Biblia alapján szeretnéd megérteni. Ma már a keresztények is azt mondják, hogy ez NEM egy tudományos könyv, hanem egy allegóriagyűjtemény.

Nagyon sok ponton ellentmond a tudománynak. "


Fúj Biblia. Nehogy már Isten abszolút kijelentései legyenek igazak. Én sokkal jobban értem az igazságot, nem is feltételezem, hogy a Biblia igaz lehet és én nem értem a világtól megbetegedett, félrevezetett elmémmel az Isten igazságát.


Amúgy én keresztény vagyok, de szerintem a Biblia igaz és a látszólagos ellentmondásokra mindig találtam logikus megoldást, ha azt veszem alapul, hogy Isten igazsága abszolút és tökéletes.


A Biblia írja az 1 Korintusban, hogy: 3,18 Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölcscsé lehessen.

Ez rámutat, hogy ha világból hozott bölcsességemmel, logikámmal akarom megérteni a Bibliát, akkor nem fogom megérteni, hamisnak és ellentmondásosnak fogom találni. Ha azt mondom erre, hogy nem a Biblia hülye, hanem én, akkor szépen elkezdem kutatni a Biblia kijelentéseit és lám, eljutok a megértésre, ahogy Isten kijelentette az Igében. Isten szavába vetett hit pedig nem a vég, hanem a kezdete a belátásnak, tanulásnak

2015. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
84%

"Amúgy én keresztény vagyok, de szerintem a Biblia igaz és a látszólagos ellentmondásokra mindig találtam logikus megoldást, ha azt veszem alapul, hogy Isten igazsága abszolút és tökéletes. "

A Biblia igaz, hiszen le van benne írva, hogy igaz!!!44

Az ilyen sötét állatok, hogy merészelnek hozzábüfögni egy evolúciós témához?

2015. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
7%

"A Biblia igaz, hiszen le van benne írva, hogy igaz!!!44

Az ilyen sötét állatok, hogy merészelnek hozzábüfögni egy evolúciós témához?"


Fantasztikus érvelést láthattunk, megyek megtérek:) írtam, hogy találtam logikus megoldást, tehát nem csak elfogadtam, hogy azért igaz, mert azt írja, hogy igaz...

Amúgy tudom azt is, hogy az evolúció definíció szintjén csak az élővilág fejlődésével foglalkozik, de akkor nem is szabad megkérdezni, hogy az élet honnan alakult ki és tilos összekapcsolni a nagy bumm elmélettel?

Örülök, h a világ sötét állatnak tart, akkor csak jó úton járok:)))

1 Korintus ismét: 3,18 Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölcscsé lehessen.


Üdv, azaz böff: egy sötét állat

2015. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
6%

"Amúgy én keresztény vagyok, de szerintem a Biblia igaz és a látszólagos ellentmondásokra mindig találtam logikus megoldást, ha azt veszem alapul, hogy Isten igazsága abszolút és tökéletes."


még egyszer leírom: nem vakon hiszek, hanem kő kemény próbának vetem alá a Bibliát amennyi szempontból csak lehetséges. Csak szeretnétek, hogy vakon, birka módjára fogadjam el a Bibliát. De ez nem igaz. Érdekes, hogy a Biblia mindenre választ tudott eddig adni, amire a TUDOMÁNY nem tudott.

2015. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!