Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evolúció hívei ezt mivel...

Az evolúció hívei ezt mivel magyarázzák?

Figyelt kérdés

"A gyűjtőméh szipókáján felszívja a nektárt vagy a mézharmatot, ami a mézgyomorba kerül; így szállítja a kaptárba. Ott átadja a mézérlelő belső munkásoknak, akik többször is felszívják, majd leadják, közben különböző enzimek, savak, fehérjék keverednek hozzá. Egy enzim invertálja a répacukrot, vagyis egyszerű cukrokra bontja. Más enzimek fruktózzá alakítják a glükózt, vagy összetett cukrokat állítanak elő. Közben a nektár besűrűsödik, és olyan anyagok kerülnek bele, amelyek akadályozzák a gombák és a baktériumok növekedését.


A besűrítés két lépéses. Először a méhek felveszik, majd leadják a nektárt. Ha a víztartalom már csak 30-40%, akkor a méhek viaszsejtekbe töltik. A sejtet nem töltik fel teljesen, hogy nagy felületen párologhasson. A párolgást szárnyuk legyezgetésével gyorsítják, ami a kaptár szellőzését is javítja. Amikor a víztartalom már csak 18%, akkor bepecsételik a mézet. A már kész mézet is többször áthordják, rendezgetik. Ha a mézes kereten a méz legalább kétharmada le van pecsételve, akkor a keret kipergethető."


Forr.: [link]


Szóval hohyan tudják a méhek mindezt összehozni? Pl. honnan tudják, hogy a méz besűrűsödésének gyorsítása érdekében nem kell a sejteket feltölteni teljesen, illettve legyezniük kell azt szárnyaikkal? A Biblia szerint allatok ösztönösen bölcsek, vagyis Isten eleve úgy teremtette meg őket, hogy ezeket az információkat beszéljük kódolta. Az evolúció szerint viszont mindez a véletlen műve, vajon melyik a hihetőbb?



2015. szept. 13. 16:03
1 2 3 4 5 6
 51/52 Tom Benko ***** válasza:
95%

@Istvan35:

"Ha csak a 2 szeresét tudja megtermelni, már az is jó."

Nem, nem elég. Háromszoros ráfordítással csak kétszeres haszon? Még a 2,9-szeres is kevés. (Hacsak máshonnan nem tudja pótolni veszteségmentesen a különbözetet.)


"Az új méhek lehet, hogy hatékonyabbak, mert nagyobb mennyiségű mézet tudnak felhalmozni, de ez az előny semmit sem ér, nincs szükségük ennyi mézre."

De lehet, például több dolgozót tudnak eltartani. Erősebb, jobban táplált, nagyobb létszámú hadseregük lesz, jobban meg tudják magukat védeni.


"Ez csak a méhészeknek jó, mert így nekünk is jut a mézből "

Nem csak, de amit felvetettél, az a mesterséges szelekció, ami szintén evolúciós tényező lehet.


"Arra lennék kíváncsi, hogy a DNS-ben kódolt információkat honnan öröklik a méhek, amikor szarporodnak? Melyik féltől? Mert az embernél ugye 50-50 százalék. Méheknél ez hogyan működik? Mennyi örölődik az anyaméh DNS-ből, mennyi a here DNS-éből?"

Ugyanolyan a szaporodásuk...


"Zsiráffal kapcsolatban belenéztem a linkelt Wikis cikkbe, ezek szerint 20-25 millió évvel ezelőttre teszik a zsiráf legkorábbi ismert ősét (Canthumeryx). Csigolyákból pedig nem lett több, csupán meghosszabbodtak (erre gondolhattam volna)."

Ennek örülök.


"Igen, tudom hogy van neki ormánya, meg a vaddisznónak is van "ormánya" csupán más méretű. Az elefántnak nyilvánvalóan azért nagy az ormánya mert olyan környezetben szelektálódott ahol az ormány előnyt jelentett, legalább is a evolúció elmélet nyílván ezt a magyarázatot adja erre. A kérdés csak az, hogy milyen elényt jelent a hosszabb ormány? A tapírnak előnyt jelentene, ha megnyúlna az ormánya?"

Szerintem a testméretével áll összefüggésben, de nem vagyok benne biztos. Mindjárt kiírom kérdésnek.


"Nost ez a magyarázat itt még nagyobb hülyeségnek hangzik, mint a méheknél. Ennek vajmi kevés jelentősége van túlélés szempontjából, elvégre egy rövid farok az ember testtömegének talán az ezred részét, ha kiteszi..."

Nem az a kérdés, hogy mennyit tesz ki. Az a kérdés, hogy hátrány-e a léte. De pont a kis energiafelhasználás miatt a mai napig születnek olyan gyerekeke, akiknek megvan a farkuk, érdemes a google képkeresőjében nézelődni. Ugyanez a helyzet a kecske csengettyűjével is. Nagyon lassan szelektálódik ki, mert relatíve kevés előnyt jelent a hiánya. Hogy ritka eset, mi sem jelzi jobban, hogy nem "toka" meg hasonló neveket kapott, hanem egy kifejezetten olyat, ami a feltűnőségére utal. Az evolúció ezeket létét nem tiltja meg.

2015. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 Tom Benko ***** válasza:
94%
@Istvan35: És az elefántokra már meg is van a válasz. http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
2015. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!