Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogyan...

Keresztények, ti hogyan viszonyultok a halloweenhez, megünneplitek, küzdtök ellene vagy egyszerűen nem foglalkoztok vele, de másoknál toleráljátok?

Figyelt kérdés
A válaszokat dolgozathoz szeretném felhasználni, ezért nagyon megköszönném, ha olyan "kifejtős válaszokat" adna, akinek van erről véleménye.
2015. okt. 26. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkozom vele, de másoknál tolerálom.

Úgy gondolok rá, mint egy program, ahol lehet ismerkedni és eltölteni az időt.

2015. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

A természetközeli ősi -mondhatni "pogány" - ünnepeket a kereszténység kétféleképpen kezelte és kezeli: vagy saját ünneptet csinál belőle (téli napforduló, tavaszi napéjegyenlőség, nyári napforduló) vagy amennyiben annak szellemisége káros, az babonákon, hülyeségeken alapul - ilyen a halloween is - akkor nem építi be azt a keresztény kultikus körbe.

Küzdeni nem kell ellene, felesleges, egyrészt, mert a negatív propaganda is propaganda, msárészt pedig léynegtelen, mivel ezek nem valódi ünnepek, hanem csupán üzleti marháskodások, bizniszről szólnak, következésképpen ártalmatlanok, mivel spirituális tartalmuk nincsen, pontosabban a konzumidióta fogyasztók számára lényegtelen, azt se tudják, mi.

Éppen elég tennivalót ad, hogy a karácsony és a húsvét misztériumát kezelje, és a buta fogyasztótömegek, a tömegember agyába valamiféleképpen elplántálja a gondolatot, hogy ezek NEM a vásárlásról és a költekezésről szólnak, és ne a mammon templomában áldozzon ezen alkalmakkor.

2015. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Én keresztény vagyok, és nem különösebben szeretem a pogány ünnepeket.

A Halloween egyébként Amerikában nagy divat, ott tényleg nagy ügyet csinálnak belőle, kicsit olyan, mint a hálaadás.


Nekem van egy erősen hívő keresztény ismerősöm, kinek az unokái Németországban élnek. Ők is hisznek Istenben, de ennek ellenére mégis olyan fotókat küldtek idehaza magukról, amelyeken "félelmetes" holloween hangulatú tököt faragtak. Az ismerősöm hiába szereti a kint élő családját, ezeket a képeket egy az egyben kidobta. Szóval mindenki másképp áll hozzá, én azért ennél toleránsabb vagyok.

2015. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

egy tiszta imádatot bemutató keresztény hasonlóan éli meg ahogy az századi tanítványok, és maga Jézus is.

nem folynak bele de nem lázongnak ellene, rá bízzák a Teremtőre.

2015. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekem az a gondom vele, mint anyának, hogy nem értem miért kell halálnak öltöztetni a gyerekeket. Nagyon taszító. Pláne, hogy gyermek áldozata is volt régen az ős halloween ünnepeknek, így számomra rejtély, hogy ezt miért kell ünnepelni???? Mikor megkérdeztem erről más anyákat, akkor azt mondták nem érdekli őket. De mi lenne akkor, ha az ő gyermekük lenne az áldozat? Szóval számomra ezek a taszító okok, amiért is nem tartom.
2015. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én Erdélyben lakom, és itt még nem honosodott meg ez a Halloween dolog (meg a Valentin-nap, meg az egyéb amerikai mizériák). Max néhány pláza van ímmel-ámmal feldíszítve ilyen töklámpás-pókhálós dolgokkal, de az átlagembert nem érdekli, itt nincs olyan, hogy beöltöznek és mennek cukrot koldulni, vagy mit is kell ilyenkor csinálni.


Vagyis nem ünnepeljük, nem foglalkozunk vele, nem küzdünk ellene. :)

2015. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyébként az angol tanárok kezdték terjeszteni, de nem csináltam semmilyen kutatást ezzel kapcsolatban.

Aztán meg a filmek és rátettek egy lapáttal. A fiatalok pedig szeretnek bulizni meg hasonlók.

2015. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
láttátok? csak 179 a halogéntök!!!
2015. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Nemrég költöztünk Angliába, itt ugye ennek nagy hagyománya van. Hogy jövőre mi lesz, nem tudom, idén még ki tudjuk kerülni. Az 5 éves kisfiam iskolájában már most volt valami halloweenes hülyeség tanítási időben, tudja, hogy ezt butaságnak tartjuk, de nem tiltottuk el tőle, ennek ellenére nem vett részt benne, azt mondta, addig inkább játszott mást. Ha megoldható, jövőre inkább elutazunk, ha nem, akkor eltiltva nem lesznek tőle a gyerekek, de családi körben biztosan nem fogunk pl. tököt faragni, és a jelmezbálban is csak normális dolognak öltözhetnek fel (vámpír és társai kizárva). Pár év múlva pedig reményeink szerint úgyis hazaköltözünk.
2015. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményetek, mindenkinek ment a zöld kész. Természetesen akinek még van mondanivalója, írja bátran! :)
2015. okt. 26. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!