Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez nem kepmutatas?

Ez nem kepmutatas?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy a kerdesem ertheto legyen, irok egy kicsit magamrol es a csaladomrol. 26 eves vagyok, 6 eve elek parkapcsolatban a kislanyom edesapjaval. Nem vagyunk osszehazasodva, a kislanyunk pedig nincs megkeresztelve, mert ugy gondoltuk,hogy meghagyjuk neki azt a szabadsagot, hogy majd onmaga donthesse el, hogy miben hisz. A parommal mindketten hiszunk Istenben, a tulvilagban stb. de nem mondanam, hogy nagyon vallasosak vagyunk,nem jarunk templomba, en a Bibliat sem ismerem igazan... Kislanyunk, aki 2 eves, honapok ota ellenallhatatlan vonzalmat erez a harangok es a templomok irant. Rendszeresen ker, hogy vigyem ot templomba. Nem hiszem, hogy igazabol tisztaban van a templom funkciojaval, szerintem csak maga az epulet tetszik neki. Mivel mar napi szinten keri, hogy menjumenjunk, beleegyeztem, hogy elviszem a ma esti misere. Kerdesem, hogy nm ,,baj"-e, hogy annak ellenere, hogy nem vagyok igazan vallasos, templomba viszem a lanyom?
2015. nov. 1. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg akartad hagyni a lányodnak a döntés jogát. Úgy látszik, döntött.
2015. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Nem baj, de ne prédikálj neki a képzeletbeli barátodról, inkább csak hagyd, hogy játsszon a harangokkal, vagy amit akar csinálni.
2015. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért ne vihetnéd? A misék nem zártkörű rendezvények, mindenkit szívesen látnak ott, legyen az keresztény, ateista, zsidó, hindu vagy akármi. Az pedig hogy a harangok iránt a lányod vonzalmat érez, semmi baj sincs vele. A legtöbb néhány éves gyerek egész meglepő dolgok iránt érez vonzalmat, a harangokkal semmi baj sincs.

Sőt, igazából azzal tudnád igazán elámítani őt, ha valahol a közeletekben lenne olyan templom, aminek a harangtornyába fel lehet menni lépcsőn, és valamilyen vasárnapi mise után a papot megkérnéd, kísérjen fel titeket, hogy megnézhesse a lányod a harangot :) Esetleg azt is meg lehet beszélni, hogy 1-2 alkalommal meg is kongatnák míg fenn vagytok, de erről azért szólj előtte a lányodnak (meg fogd be a fülét is), mert néhány méterről azért hihetetlenül hangos tud lenni egy nagyobb méretű harang.

2015. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vidd el nyugodtan, te nem kényszerítetted vallásosságra, de ateizmusra se kényszerítsd, ha csak az épület teszik neki hát ennyi az oka, ha majd idővel jobban megfogja a dolog az is természetes, joga van hinni vagy nem hinni, menni vagy nem menni templomba, neked pedig egyiket sincs jogod elvenni
2015. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!