Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi szenvedés a...

Miért van ennyi szenvedés a világban, ha Isten létezik?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg az Istennel való "kapcsolatomat". Gyerekkoromban hittanra jártam, katolikus középiskolát végeztem, jártam egy évet katolikus egyetemre, eljártam misére, néha lelkigyakorlatokra, de azon kívül semmi. 10 éve, már ezek is elmaradtak.

A kérdésem végülis az lenne, hogy miért "szabadít" Isten ennyi szenvedést a világra, főleg a jó emberekre, akik meg sem érdemelnék? Miért szenved az egyik ember többet, a másik meg kevesebbet, attól függetlenül, hogy milyen ember? Még kiegészíteném azzal is, hogy az igaz, hogy ami nem öl meg, az megerősít?

Jehova, Hit gyüli, kérem kíméljenek!


2015. nov. 16. 17:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Isten akaratát úgy is lehet elképzelni, mint a vonatot... A vonat megy oda, ahova Isten akarja - nekünk nincs ebbe beleszólásunk. A történelem is tart valamioyen irányba, és nem tudjuk megállítani.

Az, hogy hogyan viselkedsz a vonaton-az életben, azt viszont már te döntöd el: betartod, vagy nem tartod be a szabályokat. Az út végén el fogsz ezzel számolni. És a harmadik: Isten kifejezetten örül, ha jó dolgokat találsz ki- ha hasznosan töltöd el az időd.

2017. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 világvége1 ***** válasza:
Jó ember az szinte nincs is. Általában ahogy esik, úgy puffan, nem avatkozik közbe Isten – csak ha egy jón akar éppen segíteni.
2020. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!