Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tennél ilyen helyzetben?

Mit tennél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Vallásod milyen előírását érvényesítenéd ez esetben?

Megölelnéd?


[link]



2015. nov. 19. 01:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%

Nem ölelgetek idegeneket az utcán, ha muszlim ha nem. És nem vagyok vallásos sem. Amúgy ha van 2 metrókocsi, az egyikben csak muszlim, a másikban pedig csak fehér akkor te melyikben érzed magad jobban?

Mert ugye nem minden muszlim terrorista, de minden terrorista muszlim.

2015. nov. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem igazán szeretek idegennel bármilyen testi kontaktusba lépni. Még akkor sem szoktam, ha szép keresztény emberkék akarnak ölelgetni ellenkező nemből...De ne menjünk bele!

Viszont aranyos, cuki dolognak tartom.


És hangsúlyozni tudom megint csak, hogy nem a muszlimok az ellenségünk. Nem az iszlám ellen kell háborúzni. Hanem retkes fanatikus terroristák ellen. Mellesleg bárki bármikor megölhet pont téged. Nem kell hogy bármilyen szervezet tagja legyen.

A söpredék, csőcselék löncs az ellenségünk, nem a barátságos, igaz emberek, akiknek a szeretet fontosabb mindennél.

2015. nov. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

(Márk 12:28) . . .„Melyik az első minden parancsolat között?”

(Márk 12:29–31) . . .„Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.« 31 A második ez: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« Nincs más, ezeknél nagyobb parancsolat.”


a felebaráti szeretet az egyik azonosító jele Jézus tanítványainak

2015. nov. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"de minden terrorista muszlim."


Breivik...


Nem olelnem meg mert nem vagyok olelgetos tipus, de nincs semmi bajom a muszlimokkal.

2015. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3asnak: akkor mutasd meg a Bibliából, hogy ölelni is kötelező egy idegen embert, csak mert ő azt akarja. Ráadásul még egy jehovistát sem láttam ölelgetni senkit az utcán, miközben egymással beszélgetve állnak a jw.org-ot hirdető stand mögött. Azért ennyire ne legyél már képmutató, ha már egy kitalált nevet imádsz a valódi Isten helyett.
2015. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
"Náci vagyok, de azt mondják rólam, hogy antiszemita. Megbízol bennem?" - így közelített a járókelőkhöz az SS-tiszt, aki a radikálisok megbélyegzése ellen akarta felhívni a figyelmet.
2015. nov. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

#1 utolsó mondatodra sem sorolom fel azokat az európai terrorszervezeteket, amelyek eddig jó sok embert megöltek. De megjegyzem, a szervezetek száma nem egyjegyű.

Te nem az az ember vagy, akivel vitatkozni érdemes.

2015. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Testvéri szeretetből igen is megöleljük egymást, nyilván mindenkit nem ölelgetünk, biztos ebbe is belekötnének némelyek,


Elmondom neked, hogy a szolgálatom során baráti kapcsolatba kerültünk egy Marokkói emberrel aki itt él rég óta Magyarországon, és kézfogással üdvözöljük egymást, és sokszor úgy köszönök neki, hogy

سالم lajkum

salim lajkum


tiszteletet adva neki, és béke van köztünk, pedig nem egy "valláson" vagyunk

2015. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán szeretem az ilyen színpadias gesztusokat, és nincs is rájuk szükségem. Mindig is különbséget tudtam tenni terroristák és muszlimok, cionisták és zsidók, nácik és németek, kommunisták és oroszok között.


Idegeneket meg nem ölelgetek, csak rokonokat és közeli barátokat. De ez egyáltalán nem vallási kérdés.

2015. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazatok van, Végül is egy full inaktív ETA meg IRA merényleteivel van tele a világsajtó napjainkban és nem a radikális muszlimok keltik a félelmet! 👏👏👏👏
2015. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!