Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék segítséget kérni...

Zeppy9908 kérdése:

Szeretnék segítséget kérni kapcsolat megoldáshoz? Leírtam mindent lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Keresztény ember vagyok.

Férfi.

A lelkészünkkel közelebbi kapcsolatba kerültem, nagyon sokat szolgáltam a gyülekezetben és közbe jöttek kicsapongások, letértem az útról és tettem olyan dolgokat amiket nagyon bánok, alkohol, cigaretta stb..

A Tiszteletes egyik délután beszélgetni akart velem, nem is gondoltam, hogy miért hívhat.

Azt mondta többet nem szolgálhatok a gyülekezetben mert látott képeket, kiírásokat fb-n.

De ezzel az a baj, hogy észbe kaptam még mielőtt szólt...nem bízik meg bennem és úgy gondolja, hogy ezután is olyan vagyok, mert eddig azt mondta, hogy megváltozok meg stb...de mindég elbuktam, de ez most más..

Hogy tudom megoldani a problémát?

Elérni, hogy bízzon bennem és engedjen szolgálni a gyülekezetben?

Tolna-megyében egy kis faluban, nem akarom elmondani, hogy pontosan hol is.

Kérlek segítsetek, fontos számomra ez az ember!! :(

Szerdára beszéltem meg vele időpontot, hogy megbeszéljük.

Hogyan tudom elnyerni a bizalmát újra?(vagy lehet, hogy először)??



#kapcsolat #keresztény #bizalom #lelkész #kapcsolat megoldás #saját hibám
2015. dec. 7. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Légy vele őszinte. Ez a minimum amit meg kell tenned, de ennél többet viszont nem is tehetsz. Előre kidolgozott "kommunikációs stratégiával" vagy egyéb trükközéssel csak rontanál a helyzeten.


Ja, még valami, fontos: magaddal szemben is légy őszinte. :)

2015. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Rendben! :)

Arra gondoltam, hogy a valtozasokat elmondom neki, meg mindent ami mostanaba tortent velem, remelem megert es imatkozni fogok erte, Isten segithet, Ő neki van ra hatalma!! :)

Vegul megvalaszoltam a sajat kerdesemet, csak aludnom kellett ra egyet :)

2015. dec. 8. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:

De leginkább te segíthetsz magadon. Itt arról van szó, hogy egy ember (lényegtelen a foglalkozása) bizalma megingott benned. Ezt elérni akár egy pillanat műve. Új bizalmat felépíteni sokkal több idő és munka.

A bizalom azt jelenti, elhisszük a másiknak mindazt, amit a jövőről mond. Mert addigi tapasztalataink erre ösztönöznek. Ezeket a tapasztalatokat kell újra megadni neki. Ezért megígérni csak annyit lehet, ha vállalkozik arr, hogy tovább figyel, látni fogja, hogy minden úgy történik, ahogy kell. Az egyetlen értelmes és hasznos kérés tehát: most nincs bizalma, rendben, de figyeljen tovább. Az én esélyem az, ha észreveszik, érdemes vagyok a bizalomra.

A legszebb ebben, hogy ez mindenre és mindenkire alkalmazható, nemcsak egy tiszteletesre. Mert ez nem isteni, hanem emberi erény és képesség.

2015. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!